Προς το περιεχόμενο

Mε τι άλλο την καταβρίσκω..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Βραδύπους είπε

Αχ,κακή επιλογή εικόνων, εννοούσα αγροτική ζωή, κολύμβηση και καλλιτεχνική κολύμβηση στην τηλεόραση, βάρη,  φιλμ νουάρ και μια βαθιά ειρωνική διάθεση προς το ανθρώπινο είδος.

Όχι ότι τα speedo είναι άσχημα, αλλά δεν θα σου χρησιμεύσουν στο ωτοστόπ όσο η πετσέτα,φαντάσου να μασουλούσες λεκέδες στο speedo αντί στην πετσέτα σου(τρίτο βιβλίο).

Α εντάξει τότε, έχουμε κοινά ενδιαφέροντα, με μόνη διαφορά ότι εγώ κάνω καλλιτεχνική κολύμβηση, δεν τη βλέπω στην τηλεόραση.:classic_biggrin:

Παρεμπιπτόντως, πλησιάζει η 25/5. Ελπίζω να ξέρεις πού έχεις την πετσέτα σου... 

  • Χαχα 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Haris said:

εγώ κάνω καλλιτεχνική κολύμβηση, δεν τη βλέπω στην τηλεόραση.:classic_biggrin:

 

 

Τώρα θυμήθηκα που σε έχω ξαναδεί .....

 

 

synchro_team5.jpg&w=960&h=650&zc=1

  • Χαχα 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Haris είπε

Α γεια σου. Παλιά φωτογραφία βέβαια. Τώρα είμαι πολύ πιο ευλύγιστος.

εγω ντρεπομουν λιγο..αλλα αφου ειδα οτι κανενα χομπυ δεν ειναι ντροπη...

{εδω μια φωτο πριν την τελευταια μου performance}

 Moυ πανε τα κολαν...φτου μου..

istockphoto-638770634-612x612.jpg

Επεξεργασμένο από vagelism
  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, Haris said:

Α εντάξει τότε, έχουμε κοινά ενδιαφέροντα, με μόνη διαφορά ότι εγώ κάνω καλλιτεχνική κολύμβηση, δεν τη βλέπω στην τηλεόραση.:classic_biggrin:

Παρεμπιπτόντως, πλησιάζει η 25/5. Ελπίζω να ξέρεις πού έχεις την πετσέτα σου... 

Ναι, είναι η πετσέτα του γυμναστηρίου/κολυμβητηρίου, ποιά άλλη;

Μιλάγαμε χθες με έναν γνωστό και μου λέει «οι μέλισσες εξαφανίζονται παγκοσμίως και οι επιστήμονες δεν ξέρουν γιατί, δεν βρίσκουν κουφάρια»

....

....

Λες;

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πάρω μέρος κι εγώ σε αυτό το "to know us better".

 

1. Λατρεύω τα ταξίδια. Προσπαθώ να κάνω τουλάχιστον ένα ταξίδι κάθε χρόνο στο εξωτερικό.

 

2. Μου αρέσει πολύ ο κινηματογράφος. Αγαπημένο είδος τα Sci-Fi και τα θρίλερ, αλλά γενικά μπορώ να δω σχεδόν τα πάντα.

 

3. Έχω πάθος με το αντικείμενο της δουλειάς μου, που είναι η έρευνα πάνω στις τηλεπικοινωνίες. Η έρευνα είναι ένας τομέας όπου μαθαίνεις συνεχώς καινούργια πράγματα (και όσο πιο πολλά μαθαίνεις, τόσο περισσότερο συνειδητοποιείς πόσα λίγα ξέρεις παραδόξως) κι έχεις συνεχώς να βρεις λύσεις σε προβλήματα. Αυτό το κάνει εθιστικό και βοηθάει στο να μη βαριέσαι. Μου αρέσει και η τεχνολογία (και το πως μπορεί να βελτιώσει τη ζωή μας - σε ποιό βαθμό το κάνει είναι μια άλλη μεγάλη κουβέντα) και με γοητεύει να βλέπω αφηρημένες και πολύπλοκες μαθηματικές έννοιες και εντολές που δίνουμε σε Η/Υ μέσω κώδικα να παίρνουν σάρκα και οστά, ώστε να μπορούμε να βλέπουμε βιντεάκια με γατάκια και να φλερτάρουμε το γκομενάκι που δε θα μας κάτσει ποτέ 😄 , κι έτσι δένει το γλυκό.

 

4. Μου αρέσει να διαβάζω, από λογοτεχνία μέχρι διηγήματα φαντασίας. Αγαπημένα είδη είναι τα αστυνομικά, τα ιστορικά, και τα βιβλία εκλαΐκευμένης επιστήμης (κυρίως φυσικής και μαθηματικών). Περιέργως, δε μου αρέσει το Sci-Fi στο format του βιβλίου ιδιαίτερα.

 

5. Που και που παίζω σε παραστάσεις stand-up comedy. Το χιούμορ ήταν πάντα νομίζω κομμάτι του χαρακτήρα μου. Το να κάνεις ένα χώρο να πλημμυρίζει από γέλια και χαρούμενες φάτσες είναι μια μαγική αίσθηση και χαίρομαι που την έχω βιώσει.

 

6. Μου αρέσουν πάρα πολύ τα video games, αν και τα τελευταία χρόνια δουλεύοντας full-time και κάνοντας παράλληλα και το διδακτορικό δε μου έμενε και πολύ χρόνος να ασχοληθώ δυστυχώς...  Πάντως όταν πιάνω στα χέρια μου κανά παιχνίδι, αυτό θα είναι είτε κάποιο παλιό (ή λιγότερο παλιό) adventure point and click είτε κανένα action τύπου Tomb Raider, Uncharted κ.λ.π., ή κανά FPS - και φυσικά κανά Pro για να θυμηθώ τα φοιτητικά χρόνια. 😛   

 

7. Μου αρέσει να βγαίνω για φαγητό αλλά και να μαγειρεύω. Όταν έχω διάθεση και χρόνο (δηλαδή σπάνια) προσπαθώ να πειραματίζομαι - άλλες φορές το κάνω με επιτυχία κι άλλες πάλι...

 

Και κάπως έτσι κυλάει η ζωή στο στρουμφοχωριό...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσικη ηταν παντα το πρωτο. 

 

Η φωτογραφια ειναι το δευτερο. Να παιρνω την τσαντα με τον εξοπλισμο στην πλατη και να κανω εναν περιπατο στη φυση, αναζητωντας θεματα. Ή απλα να βαζω τον μακρο φακο και να "περιπατω" σε μικροκοσμους.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 5/16/2019 at 9:28 PM, Βραδύπους said:

...φοράτε γυναικεία μαγιό και την καταβρίσκετε,ε; Σε εικόνες:

x2.jpeg.b8adaadb0bdfbe926ca3ce5294c77b88.jpeg    x6.jpg.3bff1a59350ff243c2efdd84ca2b2f4a.jpg

 

x1.jpeg.879a2a085caefc75f67fb8619d137585.jpeg35617142_7.jpg.813b81b7d251f139bd32dc06ce64b945.jpg  1264027755_4.jpg.4815831eeeec30377de635edd5d0354c.jpg

 

dont_panic.jpg.a908702aef84adbf703f80edef22eae4.jpg  

 

 

@Πνοή και Νύξη: πολύ ωραία τα σχέδια, είναι tom waits και prince; (αν δεν είναι, και πάλι, πολύ ωραία τα σχέδια!)

 

η τέταρτη φωτό είναι ένας μύθος του physical culture,

κομμάτια πριν βγουν τα drugs, γνώσεις σε δίαιτα και προπόνηση, περιορισμένος εξοπλισμός κλπ

λεγόταν Bobby Pandour και προσπαθούσε να φτιάξει σώμα σαν τα αρχαία ελληνικά αγάλματα.

Τα κατάφερε!!!

Respect😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/5/2019 στις 8:52 ΠΜ, LK είπε

908a5b1f3508464eb89cfd6d8ee8bd18.jpg

efka-logo.jpg

241245125.jpg

 

 

 

χαχαχαχχααχαχ εισαι Θεος!!!

Εχω δει βιτσια και βιτσιοα αλλα τετοιο πραγμα..................

  • Χαχα 1

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Βραδύπους είπε

Μιλάγαμε χθες με έναν γνωστό και μου λέει «οι μέλισσες εξαφανίζονται παγκοσμίως και οι επιστήμονες δεν ξέρουν γιατί, δεν βρίσκουν κουφάρια»

Λες;

Λέω. Ξέρουν αυτές. Το 79 που γράφτηκε το βιβλίο, δεν ήταν ακόμη γνωστό ότι οι άνθρωποι είναι το τέταρτο (και όχι το τρίτο) πιο ευφυές είδος στον πλανήτη.  Ετοιμάσου. 

 

15 ώρες πριν, Dorian Earl Gray είπε

Περιέργως, δε μου αρέσει το Sci-Fi στο format του βιβλίου ιδιαίτερα.

 

Δύο λέξεις: Douglas Adams (σε αυτόν αναφέρεται ο, ίσως ακατανόητος, διάλογος που έχουμε ανοίξει με τον Βραδύποδα). Αν δεν τον ξέρεις ήδη, θα σε σε κάνει να αναθεωρήσεις σχετικά με το έντυπο sci-fi. 

 

15 ώρες πριν, Dorian Earl Gray είπε

Που και που παίζω σε παραστάσεις stand-up comedy. Το χιούμορ ήταν πάντα νομίζω κομμάτι του χαρακτήρα μου. Το να κάνεις ένα χώρο να πλημμυρίζει από γέλια και χαρούμενες φάτσες είναι μια μαγική αίσθηση και χαίρομαι που την έχω βιώσει.

 

Ως φαν του stand up, υποκλίνομαι. Αν έχεις κάποιο βίντεο από παράστασή σου, δεν το ανεβάζεις; 

 

 

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου