Προς το περιεχόμενο

Η άποψή σας για την Billie Eilish


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Billie Eilish είναι 17 ετών, ξεκίνησε την καριέρα της το 2016 με ένα ποπ τραγουδάκι "Ocean Eyes".

Τους τελευταίους μήνες μετά την κυκλοφορία του άλμπουμ της "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?"  Έχει γίνει ο χαμός.

Δεν πρέπει να υπάρχει τέτοιο προηγούμενο σε πρωτοεμφανιζόμενο καλλιτέχνη.

Τίποτα κακό δεν έχω να πω για την συμπαθέστατη κοπελίτσα, καλή φωνούλα έχει, τα τραγούδια μου είναι αδιάφορα αλλά δεν με ενοχλούν.

Πιστεύω ότι το κοινό της είναι teenagers και βγάλε, και δίνω αρκετές πιθανότητες να παραμείνει στο προσκήνιο για αρκετά χρόνια.

Τώρα αν θα είναι η επόμενη Μαντόνα δεν ξέρω αλλά σίγουρα έκανε δυναμική αρχή και τα πιτσιρίκια αυτά δεν τα ξεχνάνε :classic_smile:

 

Τα σκοτεινά θέματα και το ποπ αντιπόπ είναι της μόδας αλλά υπάρχουν πολύ πιο σκοτεινοί και ποπ αντιπόπ καλλιτέχνες εκεί έξω 

(Die Antwoord) κλπ για να μην πάμε στο μέταλ.

 

Τι πιστεύετε ότι συντόνισε τα νιάτα με την Billie Eilish;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Μου αρέσει πάρα πολύ το κοριτσάκι, ακούω κάποια τραγούδια της καθημερινά σε μια ανάλαφρη playlist που έχω για μετά τη δουλειά. Ωραίο industrial/dark pop, περιμένω τα επόμενα, μακάρι να συνεχίσει έτσι.

 

Ο λόγος που έκανε τέτοιο μπαμ είναι ότι έγραψε πολύ catchy μελωδίες με groovάτα rhythm sections σε συνδυασμό με στίχους που μιλάνε στην καρδιά των νέων ανθρώπων του 2019, ειλικρινείς και in your face. Κανείς δε θέλει να ακούσει ποίηση πάνω από ένα pop κομμάτι.

 

H Billie ίσως είναι το επόμενο πρότυπο pop καλλιτέχνη στα 2020s, όπως ήταν ο Bieber στα 10s, άσχετα που ο δεύτερος δε μου άρεσε ποτέ.

 

Και 2 τραγούδια της που μου κάνανε κλικ από την πρώτη ακρόαση.

 

 

Επεξεργασμένο από BillTrantos
  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

το ότι είναι μία απο αυτούς? 

 

το ότι είναι νέα, φρέσκια με ειλικρινές attitude?

 

ΥΓ: επίσης ο δίσκος είναι εξαιρετικός

Επεξεργασμένο από darshan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την ήξερα. Μου άρεσαν αυτά που άκουσα. Αισθητικά μου θύμισε αυτή την καταπληκτική βρετανίδα:

 

 

Αν αυτές οι κοπέλες εκφράζουν το μέλλον της ποπ, μια χαρά.

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Αν δεν είναι επί μονίμου βάσεως μαστουρωμένη ή έστω αγουροξυπνημένη ....να πάει να γίνει ηθοποιός 

 

Στιχουργική για τα κακώς κείμενα της σημερινής νεολαίας και βίντεο κλιπ που αποσκοπεί στο shock value . Κουντεντ κερ λες οπότε δεν ασκώ και περαιτέρω κριτική 

 

Το αποπάνω βίντεο σαφώς ανώτερο μιας και η κοπέλα τραγουδά . Και πολύ όμορφα 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κορίτσια σεξουαλικοποιούνται από τα 12 τους από την τηλεόραση, τις διαφημίσεις κτλ. Η αντιστροφή των ρόλων, η «δυναμική» μεν, όμορφη δε (για τα πρότυπα) κοπέλα μπορεί να αρέσει στα κορίτσια της ηλικίας της για το πρώτο όπως και στα αγόρια για το δεύτερο. Είναι μια εικόνα εμπορεύσιμη και ταυτόχρονα επαρκώς αντι-εμπορεύσιμη.

 

10 minutes ago, Rebel_Of_South said:

βίντεο κλιπ που αποσκοπεί στο shock value

Είναι σαφές ότι στο κλείσιμο του «tough guy» κάνει πως παίρνει ε...απίπ σε κάποιον, αλλά την βλέπεις να κάθεται στην πλάτη του κι αυτός κάνει πουσάπς,γδαρμένα γόνατα,«ευχαροστώ/παρακαλώ»,πολύ προφανές. Το τρικ το έχουμε δει και σε πάμπολλες ταινίες(όπως και τα δολοφονικά κοριτσάκια με κομμένα κεφάλια) και το περιμένεις-ειδάλλως ο σκηνοθέτης θα είχε μπει φυλακή- απλά δεν ξέρεις τί ακριβώς θα την δεις να κάνει. Σε shock value παίρνει 5/100 από εμένα.

 

2 hours ago, darshan said:

το ότι είναι νέα, φρέσκια με ειλικρινές attitude?

Όσον αφορά το ειλικρινές της συμπεριφοράς της, λες στην πράξη η έφηβη κόρη σου να πει όχι όταν το αγόρι της της ζητήσει ε..«anal is the new bj» έλεγε ένα ντοκιμαντέρ για την Αμερική ή να πει «θα με κάνεις 7 πουσάπς όπως κάνει η Μπίλι Έλις» ή ... τέλος πάντων, θέλω να πω πως προσωπικά δεν θα την ξεχώριζα μουσικά ή στυλιστικά από οτιδήποτε ακούω και βλέπω με τον κουβά από τα μέσα, φάτσα Σκάρλετ Γιόχανσον (0:29), λάγνο-μισοναρκωμένο βλέμμα, στήσιμο σαν εκείνο το μοντέλο-πώς λέγεται- Ντε Λ' Αβινιόν ή κάτι τέτοιο; Γι' αυτό αρέσει.

 

Μπορεί στο μέλλον να μην λανσάρει τη δική της σειρά (φορεμένων)εσώρουχων όπως ο Μπίμπερ, αλλά για μια σειρά κίτρινων αδιάβροχων για την έρημο την έχω ικανή. Μάλιστα θα αγόραζα ένα, εάν έβγαινε και σε αντρικά νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

και για μενα παντελως αδιαφορη η Billie {και καμια σχεση με την Βishop που τα σπαει!!}

 Υποστηριζω κ εγω την εννοια του shock value στα κλιπ της..που θα το εκτιμουσα..αν ηταν shock κ η μουσικη..

Αλλα σε σχεση με αυτο που ακουω..ειναι καραεπιτηδευμενο κ στοχευμενο .

 

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
4 hours ago, Βραδύπους said:

δεν θα την ξεχώριζα μουσικά ή στυλιστικά από οτιδήποτε ακούω και βλέπω με τον κουβά

 

εννοείται πως δεν θα την ξεχώριζες... οι συνομήλικοί της όμως το έκαναν. Και επειδή πολλές φορές ισχύει το από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια... Γι'αυτό το συζητάμε νομίζω... Σίγουρα υπάρχει και μεγάλη επιτήδευση, η λέξη "ειλικρίνεια" δεν περιγράφει ακριβώς αυτό που είναι... Ίσως εφηβική φυσικότητα.

 

Βέβαια βοηθάει και το ότι ο αδερφός της και co-writer έπαιζε στο Glee...  

 

Στα περί σεξουαλικότητας, δεν έχω να πω κάτι, ο καθένας δικαιούται να έχει την άποψη του.

 

Περί μουσικής, αυτό που κάνει τέτοιους καλλιτέχνες να ξεχωρίζουν, καλώς ή κακώς, είναι το ότι, για διάφορους λόγους καταφέρνουν να γίνονται crossover και να δείχνουν και μια πλευρά "νέα".

 

Πάλι καλά που υπάρχουν και τα κορίτσια

 

ΥΓ: έχει σύνδρομο Tourette. ίσως εξηγεί το νυσταγμένο look. το οτι ντύνεται με πυτζάμες δεν βοηθάει βέβαια.

Επεξεργασμένο από darshan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου