Προς το περιεχόμενο

ΠΑΛΑΙΟ ΕΠΙΠΛΟ-ΠΙΚΑΠ KUBA STEREO


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους !

ήρθε στα χέρια μου ένα παλαιό έπιπλο πικαπ μάρκας Kuba stereo konzerttruhe, θα ήθελα να με βοήθησει κάποιος με το να μου πει ή να μου συστήσει κάποιον που θα μπορούσε να το δει και να μου το φτιάξει όσον αφορά τα ηλεκτρολογικά. Το έχω βάλει στην μπρίζα και δουλεύει κάπως αλλά δεν ξέρω και πολλά και δεν θέλω να το χαλάσω. Επισυνάπτω και κάποιες φωτογραφίες. Σας ευχαριστώ.

 

ιηι.PNG

Καταγραφή.PNG

υθφυθ.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά βρες έναν τεχνικό που επισκευάζει tv&hi-fi και πες του να το κοιτάξει -κατά προτίμηση μεγάλο σε ηλικία ή συνταξιούχο- μιλάμε για κυκλώματα λάμπας δεκαετίας 50 οι πιτσιρικάδες ηλεκτρονικοί τα έχουν δει μόνο σε χαρτί αυτά😁

 

σαν κύκλωμα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο είναι πολύ απλό ένα smartfone έχει 1000 φορές πιο πολύπλοκη τεχνολογία απλά εάν χρειαστείς ανταλλακτικά-λάμπες-πυκνωτές-κτλ ίσως δυσκολευτείς να βρεις αυτό είναι όλο.

 

 

  • Like 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως κάποιο συνοικιακό κατάστημα επισκευής τηλεοράσεων βίντεο κλπ με τεχνικό κάποιας ηλικίας να είναι η λύση.

Ο ενισχυτάκος πάντως με λίγο χέριασμα μπορεί να γίνει ένας ικανοποιητικός λαμπάτος για κιθαρίτσα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου