Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένη δεύτερη φωνή?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 hours ago, gkourmoul1 said:

Και για soul εχει καλο eq.

 

Δεν το συζηταμε. Εχει υπερφυσικη φωνη ο τυπος, με τεχνικη που θα ζηλευαν κορυφαιοι.

Και εχει και τετοια (και ακομα καλυτερη) φωνη μεχρι και σημερα. Ο coverdale σημερα δεν εχει φωνη...

 

Σε ολους τους τραγουδιστες λειπουν καποιο/καποια συστατικα. Το/τα καλυβουν και αναπληρωνουν με τα δυνατα τους σημεια και καταφερνουν να μενουν στην ιστορια.

Ο Hugheς δεν ξερω τι ακριβως του λειπει, αλλα κατι του ελειπε τοσο καιρο ωστε να μην ειναι Νο1 σε αυτο που κανει με τη φωνη.

 

Οπως και κατι θα ελειπε απο τον coverdale, συμφωνα με τον blackmore, για να τον πλασιωνει με τον Hughes. 

 

Οπως και κατι ελειπε απο τον Gillan και συνεχεια γκρινιαζε ο richie διοτι ηθελε καποιον α λα paul rodgers.

 

Και παει λεγοντας, καταληγοντας σε αυτο που λες. Φτιαχνονται τραγουδια στα μετρα του τρσγουδιστη, ωστε να μπορει να ξεδιπλωνει τις αρετες του στο 100%

 

Αγαπητε fusiongtr, σε ενα μονο διαφωνω, και ευχαριστω για την φιλοφρονηση. Μπορω και τραγουδαω, αλλα σιγουρα δεν ειμαι τραγουδιστης ποσο μαλλον και καλος. Εχω λιγα δυνατα σημεια, χωρις ιδιαιτερες επιδοσεις σε αυτα. Μετρια πραγματα γενικοτερα. Ευελπιστω να βελτιωθω στο μελλον. Σε καποια πραγματα μπορω (χρονος, ροη, μουσικοτητα, κουρδισμα, σταθερη αποδοση κλπ). Σε καποια δεν μπορω να κανω πολλα παραπανω (ευρος, χροια, τεχνικη).

Βεβαια, στα ελληνικα ειμαι πολυ πολυ καλυτερος, καθως τα μειονεκτηματα μου φαινονται πολυ λιγοτερο, λογω διαφορας επιπεδου δυσκολιας.Κοινως, δυσκολο να κανω καριερα με τα ξενα, διοτι δεν ειναι στα μετρα μου...

Αντιθετα, με την κιθαρα θεωρω οτι βρισκομαι σε εμβρυικο σταδιο και εχω πολυ μεγαλα περιθωρια βελτιωσης ετσι ωστε καποια μερα να γινω ενας καλος κιθαριστας. Το θελω και θα το κανω. Ωστοσω, θα περναμε καλα με τη μπαντα.

 

Πολύ ωραίο ποστ Γιώργο!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου