Προς το περιεχόμενο

Game of thrones


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Τωρα που τελειωσε..ας κανουμε μια συζητηση για την σειρα.

Σας αρεσε - δεν σας αρεσε?

Προσωπικα παρακολουθησα ολους τους κυκλους...

Καλογυρισμενη σειρα..που  δεν χρυσωσε κανενα χαπι..κ ελεγε κ εδειχνε τα πραγματα με το ονομα τους.

Οι τελευταιες σαιζον δε, ειχαν πεσει τρελα φραγκα με αποτελεσμα η σειρα να γινει ακομα καλυτερη.

Περιμενω να βγει σε dvd για να την ξαναδω σε καλυτερη ποιοτητα.

 

Απο τις λιγες σειρες με τοσους πολλους χαρακτηρες που ομως ο καθενας ειχε τη σπουδαιοτητα του στο συνολο.

Εξαιρετικα παιξιματα απο τους ηθοποιους..φοβερο casting , ωραια φωτογραφια κ Locations..αλλα κ σουπερ CGI effects.

Για οσους δεν την εχετε ξεκινησει,...την προτεινω ανεπιφυλακτα.

 

Παρακαλω να μην μπουμε σε λεπτομερειες  για λογους σποιλερ προς οσους δεν την εχουν δει.

 

Επεξεργασμένο από vagelism
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Είδα ένα επεισόδιο από τον 1ο ή 2ο κύκλο. Σαν σαπουνόπερα με τούνδρα μου φάνηκε. Ειδικά δε, όταν είδα τα δρακάκια να ζουζουνίζουν γύρω απ' τα κεφάλια κάποιων με τα πιο αστεία/ηλίθια ονόματα που έχω ακούσει στη ζωή μου...

  • Like 1
  • Χαχα 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Είδα ένα επεισόδιο από τον 1ο ή 2ο κύκλο. Σαν σαπουνόπερα με τούνδρα μου φάνηκε. Ειδικά δε, όταν είδα τα δρακάκια να ζουζουνίζουν γύρω απ' τα κεφάλια κάποιων με τα πιο αστεία/ηλίθια ονόματα που έχω ακούσει στη ζωή μου...

νομιζω οτι ειναι απο τις σειρες που σε κερδιζουν σιγα σιγα...πρεπει να δεις μερικα επεισοδια..

Κ εγω στην αρχη δεν ειχα ενθουσιαστει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δυσκολεύομαι, όπως και με τα βιβλία. Αν δεν με κερδίσει έστω και απόσπασμα, δύσκολο το έργο. Γενικώς με απωθούν οι εκβιαστικού τύπου πλοκές και η παρακολούθηση τόσο μακρόσυρτης ιστορίας. Ο μόνος λόγος για να το δω θα ήταν οι ερμηνείες ή η κινηματογράφιση/τοπία κλπ. Το θέμα μου δεν είναι αυτό, είναι ότι δεν με έλκει αυτού του είδους το φανταστικό. Στο Lord of the Rings είχα κοιμηθεί στο σινεμά μέσα...τόσο βαρετό μου φάνηκε. Χαχαχα

Επίσης, απεδέιχθη ότι τα λεφτά είναι ισχυρότερα της τέχνης και όπως συμβαίνει και με άλλες σειρές, τραβήχτηκε από τα μαλλιά μέχρι να μην ξέρουν τι να κάνουν στο τέλος, όπου απ' ό,τι φαίνεται, όλοι οι fan απογοητεύτηκαν. Καλό είναι μια σειρά να έχει ολοκληρωθεί σεναριακά, πριν καν αρχίσουν τα γυρίσματα...

  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Δυσκολεύομαι, όπως και με τα βιβλία. Αν δεν με κερδίσει έστω και απόσπασμα, δύσκολο το έργο. Γενικώς με απωθούν οι εκβιαστικού τύπου πλοκές και η παρακολούθηση τόσο μακρόσυρτης ιστορίας. Ο μόνος λόγος για να το δω θα ήταν οι ερμηνείες ή η κινηματογράφιση/τοπία κλπ. Το θέμα μου δεν είναι αυτό, είναι ότι δεν με έλκει αυτού του είδους το φανταστικό. Στο Lord of the Rings είχα κοιμηθεί στο σινεμά μέσα...τόσο βαρετό μου φάνηκε. Χαχαχα

Επίσης, απεδέιχθη ότι τα λεφτά είναι ισχυρότερα της τέχνης και όπως συμβαίνει και με άλλες σειρές, τραβήχτηκε από τα μαλλιά μέχρι να μην ξέρουν τι να κάνουν στο τέλος, όπου απ' ό,τι φαίνεται, όλοι οι fan απογοητεύτηκαν. Καλό είναι μια σειρά να έχει ολοκληρωθεί σεναριακά, πριν καν αρχίσουν τα γυρίσματα...

Kαλα αυτο ειναι η νορμα στην Αμερικη..

Οταν κατι παει  - θα το ξεχειλωσουν οσο δεν παει..

Ωστοσο δεν ενιωσα κατι τετοιο με τη σειρα. Με κρατησαν ολες οι σαιζον.

Αλλα ειμαι σιγουρος οτι στο μελλον θα εχουμε αρκετα sequel - prequel κλπ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εγινα στην πορεια φαν της σειρας.

 

Οσον αφορα τον τελευταιο κυκλο, δεν μπορω να καταλαβω τι παραπανω προσδοκιες μπορουν να υπαρξουν και να χωρα η εκπληρωση τους σε 6 επεισοδια. Ειναι αδυνατον, εκτος και εαν ειχαμε αλλους 5 κυκλους για να βλεπουμε τις μαχες και τα πισωμαχαιρωματα μεταξυ των διεκδικητων του θρονου.

 

Εμενα με καλυψε 100% το τελος. Θα σπογοητευομουν εαν ηταν προβλεψιμο (αυτο που ολοι περιμεναν/ελπιζαν) και θυμιζε μια τυπικη αμερικανια. Ολα εληξαν σε μια απολυτη αρμονια. Απλα η εξελιξη ηταν σχετικα απροσμενη και γρηγορη.

  • Like 4
  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

 

Εμενα με καλυψε 100% το τελος. Θα σπογοητευομουν εαν ηταν προβλεψιμο (αυτο που ολοι περιμεναν/ελπιζαν) και θυμιζε μια τυπικη αμερικανια. Ολα εληξαν σε μια απολυτη αρμονια. Απλα η εξελιξη ηταν σχετικα απροσμενη και γρηγορη.

Συμφωνω απολυτα.

και εγω δεν καταλαβα γιατι τοσος ντορος κ δυσαρεσκεια να ξαναγυριστει.

Μια χαρα το βρηκα..κ γουσταρα που ηταν μεγαλυτερης διαρκειας τα επεισοδια απο τα παραδοσιακα 40λεπτα που σε εκοβαν στο καλυτερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

δεν μπορω να καταλαβω τι παραπανω προσδοκιες μπορουν να υπαρξουν και να χωρα η εκπληρωση τους σε 6 επεισοδια. Ειναι αδυνατον, εκτος και εαν ειχαμε αλλους 5 κυκλους για να βλεπουμε τις μαχες και τα πισωμαχαιρωματα μεταξυ των διεκδικητων του θρονου.

 

 

13 λεπτά πριν, vagelism είπε

και εγω δεν καταλαβα γιατι τοσος ντορος κ δυσαρεσκεια να ξαναγυριστει.

 

 

εγώ κατάλαβα και όλη η 8η σεζόν ήταν ένα αίσχος . Αλλά θέλει σεντόνι και σποιλερ ταγκ 

 

Καμία λογική στους καλοχτισμένους χαρακτήρες κιόλας , απλά να μας δείξουν κάτι απρόσμενο ( που δεν ήταν ) 

 

Το 6 επεισόδια δεν είναι δικαιολογία διότι ήταν επιλογή των σεναριογράφων και όχι του καναλιού....

 

Τους έδωσε το τέλος ο συγγραφέας μάλλον , αλλά το πως να φτάσουν μέχρι εκεί ήθελε δουλειά 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου