Προς το περιεχόμενο

Game of thrones


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Νομιζω οτι ουτε αυτο θα με κανει να δω ολοκληρη ταινια star wars

Δεν έχω δει καμία επίσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, VangelisV είπε

Δεν έχω δει καμία επίσης

Αν κ γουσταρω τρελα sci fi..δεν εχω καταφερει ποτε να δω Star wars ταινια..

 και μου κανει εντυπωση γιατι κ star trec γουσταρα...κ Aliens..

Mαλλον ειμαι Trekie!!

 

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, vagelism said:

καθε φορα που σε διαβαζω κ δινεις την ιδια απαντηση ξερεις ποιον μου θυμιζεις?

 

Statler_and_Waldorf.jpg

ποιόν απ τους δυό όμως?

  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα πολύ ωραία.

Όλα καλά εκτός του έβδομου κύκλου που τον τραβήξανε χωρίς λόγο.

Θα μπορούσε να είναι άνετα 6-7 σαιζόν, αλλά καταλαβαίνω.

Με το τέλος δεν έχω κανένα πρόβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλεμμένο από κάπου online:

 

"Έχει γεμίσει ο τόπος με αυτούς που λένε ότι δεν έχουν δει ποτέ ή ότι δεν γουστάρουν Star Wars.

Λοιπόν, για μαζευτείτε λίγο. Είπαμε, είμαστε ανεκτικοί αλλά το έχετε παραχέσει, εντάξει;

Στο σινεμά σας με τα φώτα σβηστά, μπορείτε να κάνετε ό,τι θέλετε αλλά δεν χρειάζεται να το διατυμπανίζετε κιόλας.

Διαβάζουν και μικρά παιδιά. Άντε πια με την ανωμαλία του καθένα!"   😀

 

 

  • Χαχα 3

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να απολαύσεις ένα έργο φαντασίας, το GOT, το LOTR ή το Batman, θα πρέπει να αναστείλεις την δυσπιστία σου. Αν δεν μπορείς να παραμερίσεις το γεγονός πως στον κόσμο της φαντασίας υπάρχουν δράκοι, ξωτικά, νάνοι, διαστημόπλοια, μασκοφόροι εκδικητές ή οτιδήποτε άλλο, τότε ο κόσμος της φαντασίας δεν κάνει για σένα.

 

Τώρα, το να νομίζεις ότι είσαι εκλεκτικός και σινεφίλ επειδή δεν μπόρεσες να βρεις απόλαυση στα Batman του Nolan, αυτό είναι ψευδαίσθηση. Απλώς δε σου αρέσει αυτός ο τύπος ταινιών, δε γουστάρεις σούπερ ήρωες και τελείωσε. Οι περισσότεροι γουστάρουν, και για αυτό τα στούντιο τα γυρίζουν και κονομάνε, δεν έχει να κάνει με flow αλλά με τις προτιμήσεις του κοινού.

 

Με τα σημερινά δεδομένα, αν σε κάποιον αρέσουν τα έργα φαντασίας είναι τυχερός γιατί πέφτουν πολλά λεφτά εκεί. Διαφορετικά υπάρχουν και άλλες επιλογές. Ο δρόμος είναι ανοικτός και τα σκυλιά δεμένα. Μην περιμένεις όμως τα μεγάλα στούντιο με τα εκατομμύρια και τους μετόχους να γκαρίζουν να επενδύσουν σε κάτι άλλο από το εμπορικό, γιατί και αυτό είναι ψευδαίσθηση. Περισσότερο λογικό για μένα είναι να βλέπεις αυτά τα έργα με πιο ανάλαφρη διάθεση, χωρίς να περιμένεις πως θα δεις πραγματικά μεγάλη τέχνη, στο στυλ των σινεφίλ αριστουργημάτων του παρελθόντος. Εδώ μιλάμε για διασκέδαση και όχι ψυχαγωγία, το να διαμαρτύρεται λοιπόν κάποιος ότι τα ζόμπι δεν είναι ρεαλιστικά (FFS ), και ο κάπτεν Αμέρικα είναι αμερικανιά, αυτό δείχνει μάλλον άγνοια παρά εκλεκτικότητα. Μουσική έχει το μέγαρο, μουσική και το ρειβάδικο, να διαμαρτύρεσαι το ότι το ρειβάδικο έχει πριόνια και λούπες συνέχεια δε λέει τίποτα. Σκάσε και χόρευε, ή κάντην και μην ξαναπατήσεις ποτέ.

 

Επίσης, όταν κάτι γίνει πολύ επιτυχημένο και viral, αυτό που οι δημοσιοκάφροι ονομάζουν “φαινόμενο”, τότε μακάριοι όσοι το είδαν με το καλημέρα, πριν ακόμα γίνει viral και φαινόμενο. Ως φαν του Κάμερον περίμενα πως και πως τον Τιτανικό, όμως φάγαμε τόσο ζάλισμα @ρχιδιών από την κάθε τηλεκυράτσα και το κάθε τηλεσκουπίδι, που αν τους έλεγες Άλιενς και Τερμινέιτορ θα καγχάζανε ειρωνικά τα γίδια, που σιχάθηκα τη ζωή μου και δεν πήγα να το δω. Το αποτέλεσμα είναι πως ήταν σαν να το έχω δει, το ζάλισμα συνεχίστηκε και μετά, “γιατί ζουζουνάκι μου δεν ήρθες μαζί, να δεις που πέθανε ο καημένος ο Λεονάρντο”, και πάρε τα σπόιλερ, και πάρε τις παρωδίες με την πλώρη του καραβιού, πολύ αργότερα το είδα για εγκυκλοπαιδικούς λόγους και πραγματικά ήταν σαν να το έχω δει 400 φορές. Τι κατάλαβα λοιπόν; Τα μούτρα κρέας τους έκανα.

 

Η ώριμη στάση για μένα λοιπόν είναι να πηγαίνεις με το ρεύμα, να μην παίρνεις τα πράγματα σοβαρά, και το σημαντικότερο, να ξέρεις ότι το ρεύμα και ο μέσος όρος σχεδόν ποτέ δεν αφορούν τη μεγάλη τέχνη, και θα πρέπει να πας κόντρα στο ρεύμα για να τη βρεις. Οπότε ο αλγόριθμος είναι: Θέλω να διασκεδάσω και να χαλαρώσω; => κάτι mainstream, χωρίς να ψειρίζω τη μαϊμού. Θέλω υψηλή τέχνη και πολύ νόημα ρε παιδάκι μου; => Ρίχτο στους Ταρκόφσκιδες, και αντίστοιχα μην αρχίσεις να κλαις αν δεν καταλαβαίνεις τίποτα, τέχνη μου ήθελες, θα το πιεις όλο το πικρό ποτήρι.

  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου