Προς το περιεχόμενο

Ομοαξονική Τομογραφια


leon7pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, dimsonic είπε

πολύ ωραίο, ηχητικά και δεμένο...αλλά δεν βλέπω να πηγαίνει κάπου, περιμένεις κάτι που δεν έρχεται

Thanks!Δεν ξερω τι εννοεις.Βοηθησε με λιγο.Εννοεις οτι το κομματι ειναι ετσι δομημενο ωστε  περιμενεις κατι που τελικα δεν ερχεται η εγω περιμενω κατι για το κομματι αλλα δεν μου ερχεται; (πχ εμπνευση)

Επεξεργασμένο από leon7pap

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, leon7pap said:

Thanks!Δεν ξερω τι εννοεις.Βοηθησε με λιγο.Εννοεις οτι το κομματι ειναι ετσι δομημενο ωστε  περιμενεις κατι που τελικα δεν ερχεται η εγω περιμενω κατι για το κομματι αλλα δεν μου ερχεται; (πχ εμπνευση)

 

εννοώ ότι ο ακροατής περιμένει κάτι που δεν έρχεται.

Το κομμάτι ενω έχει καλά στοιχεία, καλά ριφ, δεμένα όργανα, δεν αναπνέει (εκτός από το σόλο του μπασου), τα ριφ επαναλαμβάνονται ξανά και ξανά ή παραλλάσσονται απλώς με τους ίδιους ήχους τον ίδιο ρυθμό, το ίδιο μοτίβο. Ακόμα και εκεί που αλλάζει λίγο, ουσιαστικά είναι ίδιο.

Ακόμα και το σόλο με τις διφωνίες έρχεται αργά και είναι εξ ίσου βαρυφορτωμένο με τον ίδιο ήχο του ριφ, μπάσου, τυμπάνων και μετά πάλι απ την αρχή.

Νομίζω δεν χρειάζεται άλλη έμπνευση, έχεις τα βασικά δομικά συστατικά, χρειάζεται ...διαρύθμιση.

 

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dimsonic είπε

 

εννοώ ότι ο ακροατής περιμένει κάτι που δεν έρχεται.

Το κομμάτι ενω έχει καλά στοιχεία, καλά ριφ, δεμένα όργανα, δεν αναπνέει (εκτός από το σόλο του μπασου), τα ριφ επαναλαμβάνονται ξανά και ξανά ή παραλλάσσονται απλώς με τους ίδιους ήχους τον ίδιο ρυθμό, το ίδιο μοτίβο. Ακόμα και εκεί που αλλάζει λίγο, ουσιαστικά είναι ίδιο.

Ακόμα και το σόλο με τις διφωνίες έρχεται αργά και είναι εξ ίσου βαρυφορτωμένο με τον ίδιο ήχο του ριφ, μπάσου, τυμπάνων και μετά πάλι απ την αρχή.

Νομίζω δεν χρειάζεται άλλη έμπνευση, έχεις τα βασικά δομικά συστατικά, χρειάζεται ...διαρύθμιση.

 

Οκ τωρα καταλαβα τι εννοεις.Νομιζω οτι μολις μπει η μελωδια φωνης καποια απο αυτα θα παψουν να ειναι ενοχλητικα επαναμβανομενα καθως θα ειναι πισω απο τη φωνη....καποια αλλα παλι ισως οχι αλλα αυτο θα το δω μολις μπει η μελωδια φωνης.Παντως ετσι οπως ειναι τωρα "γυμνο" απο μελωδια εχεις δικιο.Καλη η παρατηρηση σου.

Επεξεργασμένο από leon7pap

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου