Προς το περιεχόμενο

Καθημερινό ωράριο των live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
3 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

Στην πόλη βέβαια χάνεσαι στο πλήθος.

 Στο χωριό σε κουτσομπολεύουν.

 

Αν σε δουν.

 

Στο σενάριο που εχω στο μυαλό μου, θα βγαίνω μονο βραδακι Σαββατου (με αμάξι και ντυμένος σαν τον Μαικλ Τζακσον όταν κρυβόταν) , για Super Market 😀

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Ένα από τα καλά των Ευρωπαίων είναι η έλλειψη αυθορμητισμού και παρόρμητικότητας. 

 

Μάλλον έχεις συνηθίσει εκεί στην επαρχία 🙂

Γιατί αυθορμητισμό και παρορμητικοτητα έχω να δω στην Αθήνα δεκαετίες τώρα...

 

Από την άλλη έτσι και μου κάνεις κανά χουνερι και με πας σε πόλη με κάτω από 2.000.000 κατοίκους θα αυτοκτονήσω από βαρεμάρα.

 

Να σκεφτείς μου αρέσει τόσο πολύ ο τρελός ρυθμος της πόλης που στο Τόκυο (38.000.000 κάτοικοι σε μια πόλη ) ....ηρεμώ 😉🙂

 

Καλά σε χωριό και επαρχία δεν την παλεύω ούτε διήμερο 🙂 (καλά αν δεν έχει θάλασσα ούτε ήμερα)

 

Το max που αντέχω είναι Θεσσαλονίκη για καμμιά βδομάδα 🙂 και αυτό γιατί ιστορικά ήταν ΤΟ αστικό κέντρο των Βαλκανίων ...και πρέπει να την έχω και λίγο στο DNA μου (η μάνα μου είναι από εκεί)

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, stavros_d80 said:

που να σας πάω για λάβ σε μπιτσόμπαρο με διαμονή-φαγητό πληρωμένα τούμπανο τραγουδίστρια και να φέρνει και τις φίλες της...😄😎... γατακια🤣

 

 

Για δώσε λεπτομέρειες ...

Χρειάζεται και να παίζω καλά, ή φτάνει όπως παίζω τώρα?

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα βρεθηκα στο Ηρακλειο Κρητης..κ συνομιλησα με μουσικους της πολης..

Καμια σχεση με την Αθηνα.Καμια ομως.

Μιλαμε για καθημερινα live με μισθο - οχι ποσοστα..

Φυσικα ειναι φοιτητουπολη , μεγαλη επαρχιακη πολη κ με αρκετο τουρισμο.

Πολλα μαγαζια κ λιγους μουσικους/ μπαντες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, LK είπε

Αν σε δουν.

 

Στο σενάριο που εχω στο μυαλό μου, θα βγαίνω μονο βραδακι Σαββατου (με αμάξι και ντυμένος σαν τον Μαικλ Τζακσον όταν κρυβόταν) , για Super Market 😀

Εγώ θα τους γράφω και έτσι που θα είμαι γεράκος το μόνο που θα έχω πάνω μου στο σπίτι θα είναι μια δυο χειροβομβίδες, οπότε άμα μου την πέσουν για να με κρεμάσουν στο πολύφωτο από τα χέρια και να με γδάρουν μέχρι  τους πω που είναι τα λεφτά και οι λίρες, θα τραβήξω την περόνη κρατώντας την από το πώμα και θα τους πω, φυγέτε ωρε γιατι θα την αμολήσω.

 

 Και στο χωριό θα έχω το παρατσούκλι, ο "γρεναδΓέρος"

 χαχαχαχαχαχαχαχαχχα

  • Χαχα 3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yameth είπε

Και είσαι ο μόνος που υποστηρίζει αυτό που λες. Οι υπόλοιποι (κι εγω επίσης) έχουμε άλλη εμπειρία.

Βέβαια ίσως είναι αλλιως τα πράγματα για τους τουρίστες. Π.χ. πήγαινε στο Σύνταγμα Κυριακή το καλοκαίρι κι αν δεις άνθρωπο να με πεις Βαγγέλη. Αυτό βλέπουν οι ξένοι. Οπότε αν έχεις παει σαν τουρίστας πιθανον έχεις άλλη εντύπωση. 

Επίσης δεν μιλάμε για φαί για να μας αφορουν οι κουζίνες. Είναι γνωστες οι διαφορετικές συνήθειες που έχουμε. Για μουσική και ποτό μιλάμε.

Ας πάμε πιο κάτω παρακαλώ.

Φυσικα κ εχω παει σαν τουριστας Γιαννη. Εχω επισκεφτει πανω απο 15 χωρες παντα σαν τουριστας..

Απο Αμερικη - Λατινικη Αμερικη - Ευρωπη κ Ασια.

Για αυτο  το ανεφερα στον Νικο.

Ειναι διαφορετικα να ζεις σε ενα κρατος και  διαφορετικα αν πας σαν τουριστας σε οποιοδηποτε επιπεδο.

Αν γινεται ενα Live στον Κορυδαλλο Τριτη βραδυ..το πιο πιθανον ειναι , ενας Βρετανος τουριστας να μην παρει χαμπαρι αν εχει ερθει για μερικες μερες στην Αθηνα. 

Και φυσικα παντα μιλαω για τουριστικη ακτινα στις χωρες που επισκεπτομαι. Δεν συνηθιζω να ξεμακραίνω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, vagelism said:

Προσφατα βρεθηκα στο Ηρακλειο Κρητης..κ συνομιλησα με μουσικους της πολης..

Καμια σχεση με την Αθηνα.Καμια ομως.

Μιλαμε για καθημερινα live με μισθο - οχι ποσοστα..

Φυσικα ειναι φοιτητουπολη , μεγαλη επαρχιακη πολη κ με αρκετο τουρισμο.

Πολλα μαγαζια κ λιγους μουσικους/ μπαντες

 

Επρεπε να στειλεις pm. Αν και πιθανοτατα θα ημουν hospitalized....

 

Να μην επαναληφθει παρακαλω!

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)και εγω ειμαι αντιθετος με το ωραριο των live..αυτο που μου ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβω ειναι το εξης:πας σε ενα live να δεις τον ταδε καλλιτεχνη..γιατι σου αρεσει(η οτιδηποτε αλλο)...αν αρχισει 12+ το live εγω πιστευω οτι σε σχεδον μια ωρα προγραμματος το κοινο α)θα νυσταζει λογω φυσιολογικης κουρασης,β)δεν θα ακουει καν τι παιζει ο καλλιτεχνης γιατι ασχολειται με κατι αλλο,γ)αρχιζει η κουραση και ολα ακουγονται σαν βουητο,δ)θα πειναει κ θα θελει να παει να φαει(για βραδυνο),ε)ο ανθρωπος που παιζει βλεποντας τα αυτα αρχιζει κ χανει την οποια διαθεση ειχε για να "ταρακουνησει" το κοινο του. κτλ,κτλ...

2)το δικο μου παραδειγμα ειναι να εχουμε live σε κεντρικο μαγαζι στο μεταξουργειο σαβατο βραδυ με ωρα εναρξης 22.00 να ειναι 21.50 και να μην εχει ερθει ουτε το προσωπικο του καταστηματος..η απαντηση ηταν "ελα μωρε..αφου μετα τις 23.30 ξεκιναμε.."

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές τα λάηβ είναι προγραμματισμένα για 22.00 και 22.30 και ξεκινάνε κατά τις 00.00 γιατί περιμένουν να γεμίσει το μαγαζί ή στην καλύτερη να έρθει λίγο περισσότερος κόσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου