Προς το περιεχόμενο

Καθημερινό ωράριο των live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, vagelism είπε

Μηπως...γερναμε και οι αντοχες μας δεν ειναι πια αυτες που ηταν?

 

Δεν ειναι μονο θεμα αντοχης,που φυσικα δεν ειναι δυνατον στα 50 φευγα να κοιμασαι στις 4 το πρωι και να ξυπνας στις 6.

 

Ειναι και θεμα ενδιαφεροντος....για να βγω τα μεσανυχτα απο το σπιτι μου πρεπει να ειναι ΠΟΛΥ special το live.

 

Να παιζει ο Nick Cave στο μπαρακι του Μητσου να παω και στις 3 το πρωι 🤣 ,να παιζει ο Μπαμπης ο Σουγιας διασκευες δεν παω με τιποτα ,αν ο Μπαμπης ο Σουγιας ειναι φιλος μου και εβγαινε στις 8 θα πηγαινα φυσικα...αλλα μιλαμε για ΘΥΣΙΑ που δεν την κανεις ετσι ευκολα...

 

Τωρα οταν ημουν 20-30 επαιζαν και "αλλα" κολπα τα οποια ετσι κι αλλιως ηταν και ο ΛΟΓΟΣ να βγεις απο το σπιτι σου.....οποτε δεν υπηρχε θεμα "ξενυχτιου" ειδικα αν τα μωρα ηταν ενδιαφεροντα....στην ΝΥ που ημουνα κοιμομουν μονο τα...απογευματα και ..μερα παρα μερα μονο....στα 80s 😂 

 

Τωρα τι να παω να κανω 50 χρονωνΕ ανθρωπΑς στα ...μπαρακια...να με βλεπουν τα πιπινια και να λενε....."παμε λιγο πιο μακρυα ηρθε ο παιδερας? " 

 

Ασε...καλυτερα Netflix και αγιος ο Θεος...δεν θα ξεφτιλιστω τωρα στα γεραματα...

 

🤣

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Superfunk said:

 

 

να με βλεπουν τα πιπινια και να λενε....."παμε λιγο πιο μακρυα ηρθε ο παιδερας? " 

 

Κάτσε ρε Νίκο.

Κι άμα λένε "πάμε λίγο πιο κοντά ήρθε ο παιδαράς"? :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Κι άμα λένε "πάμε λίγο πιο κοντά ήρθε ο παιδαράς"? :classic_biggrin:

Πω ρε τι μου θύμισες τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, VangelisV said:

Πω ρε τι μου θύμισες τώρα.

 

Άλλο παιδαράς, άλλο παιδέρας έτσι?

Να μην μπερδευόμαστε. :classic_biggrin:

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

 

Κάτσε ρε Νίκο.

Κι άμα λένε "πάμε λίγο πιο κοντά ήρθε ο παιδαράς"? :classic_biggrin:

 

 

Δυστυχως απεχω περιπου 10 κιλα (προς τα πανω ως το σωματικο βαρος) και 10 κιλα προς τα κατω (ως προς τη μυϊκη μαζα) απο το 2005 που οντως ηταν και η τελευταια φορα που καποιος θα μπορουσε να με αποκαλεσει ετσι 🤣 

 

Στα 54 μονο αν ημουν ο Βαρουφακης (αργοσχολος και παμπλουτος παπαρολογος δηλ. που ολη την μερα κανει body building και τρωει μονο αχνιστη σφυριδα και βιολογικο σπανακι καθε μερα πρωι,μεσημερι και βραδυ ) θα μπορουσα να ημΑνε παιδαρας ... 😂 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία θα ήταν να ξεμπερδεύαμε όλοι νωρίς για να δουλεύουμε και το πρωί. Αλλά πρακτικά δε γίνεται.

 

Εξαρτάται και από το είδος του καταστήματος. Αν υπάρχει και μάσα, νομίζω γίνεται πιο νωρίς. Αν όχι, πάει αργά κανονικά για ποτάδικο, και καλές 3.

 

Είναι όμως ηδονή να τα έχεις μαζέψει όλα και να λακάς πριν τις 12:30. Και μόνο που το σκέφτομαι μου έρχεται να πα να βάλω το κοστούμι. Τόσο κύριος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως εχουμε την κλασικη περιπτωση βλαβης του "η κοτα εκανε το αυγο ή το αυγο την κοτα;"

 

Επιγραμματικα η εμπειρια μου:

 

1. Ειναι θεμα κυριως μαγαζιων να αλλαξει η νοοτροποια. Αλλα και φαυλος κυκλος. Οι μπαντες (πχ αυτες που ας πουμε καταφερνουν και φερνουν κοσμο- φιλοι, γνωστοι, θειαδες, μαναδες, ξαδεφια κλτ), όποτε τους πει ο μαγαζατορας θα παιξουν. 

2. Ομως απο τη μια τα μαγαζια θελουν να παιζουν μπαντες εκτος ΠΣΚ να γεμιζει το μαγαζι, γιατι οι νεκρες μερες ειναι Τεταρτες/Πεμπτες, απο την αλλη πρεπει και νωρις για να ερθει κοσμος για να μπορεσει και να πιει και να κατσει και να μην ξενυχτισει παρα πολυ αργα, και επισης να ειναι και σιγουρος οτι θα ερθει νωρις ο κοσμος, και να μην φαει τα διοδια να πεισει τον κοσμο για το ωραριο του και να χασει ολοκληρη σεζον μεχρι να το παρει πρεφα ο κοσμος...Οποτε; Παμε για αργα τελικα;;;;

Τρεχα γυρευε...

3. Μην ξεχναμε οτι καθε μαγαζι εχει λειτουργικα εξοδα φυσικα. Και οσο και αν εμεις στο τελος της βραδιας πληρωθουμε (και τι...) κτλ, το πώς περασαμε θα θυμομαστε... Οποτε τα μαγαζια, ισως παιρνουν την ευκολη πεπατημενη λυση του "καλυτερα αργα και ας ερθουν και ας πιουν ο,τι μπορουν, απο το να ξεκινησουν 9μμ και στις 12 που θα τελειωσουν να ερθει ο κοσμος και να φυγει απιωτος..."

4. Αν ολα τα μαγαζια καταφερνανε να βγαζανε ακρη και "ολοι μαζι" και να περνουσε στον κοσμο διαφορετικη νοοτροπια, τοτε ολοι θα περνουσαμε καλα. Και κοσμος, και μουσικοι, και μαγαζια... Αλλα αυτο θελει επανεφευρεση του τροχου...Τοσο δυσκολο, κατα την ταπεινη μου γνωμη...

 

Περιστατικο που το χαρηκα, και το θυμαμαι, και ας μην ευχαριστηθηκα μουσικη:

Ετυχε και κατεβηκα 11μμ με τον αδερφο μου σε γνωστο μαγαζι σκηνη στο Κεντρο, (μολις σχολασε δηλ μιας και δεν το ειχαμε κανονισει) μπαινουμε μεσα, κατι τυποι φτιαχνανε μηχανηματα στο stage, ρωταω το μπαρμαν:

"Παλικαρι, τι ωρα ξεκινανε;;;;"

"Ξεκινανε;;; Τελειωσανε ηδη ηθελες να πεις" μου λεει!🤣🤣

 

Δεν ηξερα αν επρεπε να χαρω ή να λυπηθω!!!

 

 

  • Like 1

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αποτρεπτικός παράγοντας για εμένα τις καθημερινές να ξεκινάει μια συναυλία στις 10 το βράδυ...καθότι εργαζόμενος και ξυπνάω κάθε μέρα λίγο μετά τις 6.

 

Όταν βλέπω σε αφίσες «οι πόρτες ανοίγουν στις 9 η συναυλία θα ξεκινήσει στις 10»... χαλιέμαι. Ακόμα και σε λάιβ «άγνωστων» συγκροτημάτων σε μπαράκια η ώρα έναρξης είναι 10 και μετά.

 

Έχοντας εμπειρία από Αγγλία...εκεί τα σκέφτονταν όλα... ότι έχεις πρωινό ξύπνημα...ότι πρέπει να πάρεις το λεωφορείο για να γυρίσεις σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα, στις 21.30-22.00 ειναι το ιδανικο να ξεκινα ενα λαιβ. Ο κοσμος που δουλευει μεχρι αργα το απογευμα, προλαβαινει να παει σπιτι να φαει/χαλαρωσει/ετοιμαστει πριν την εξοδο του. Και γυρω στις 12.30-01.00 τελειωνει το λαιβ και κοιμαται σχετικα νωρις. Δεν ειναι και για χορταση τα λαιβ, ετσι και αλλιως.

 

Απο σκοπια του μουσικου, το να εχει τελειωσει 01.00 ειναι μια χαρα.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου