Προς το περιεχόμενο

Καθημερινό ωράριο των live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, vagelism είπε

Μιλας φανταζομαι για καμια Παρασκεη η σαββατο βραδυ σωστα?

Γιατι οπου εχω παει εξωτερικο...καθημερινες μετα τις 7 ουτε να φας δεν βρισκεις.

 

Μάλλον σε λάθος χώρες έχεις πάει, Βρεττανία, Γερμανία, Ολλανδία, Σκανδιναβία , Ιταλία, Ισπανία, Γαλλία γίνεται χαμός 6-10 το βράδυ,στο Βερολίνο για να βρεις τραπέζι σε εστιατόριο στις 8.00 δίνεις μάχη.

 

Για να μην μιλήσουμε για Αμερική και Ασία.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vagelism είπε

Μιλας φανταζομαι για καμια Παρασκεη η σαββατο βραδυ σωστα?

Γιατι οπου εχω παει...καθημερινες μετα τις 7 ουτε να φας δεν βρισκεις.

Όχι, μιλάω για καθημερινές αν και θα έπρεπε να διευκρινίσω ότι όλοι οι γνωστοί και φίλοι που έχω στο εξωτερικό είναι σε ζωντανές, πολυπολιτισμικές πόλεις, NY, Λονδίνο, Βρυξέλλες (ναι και όμως, οι Βέλγοι που τους θεωρούμε ξενέρωτους) κ.λπ.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Μάλλον σε λάθος χώρες έχεις πάει, Βρεττανία, Γερμανία, Ολλανδία, Σκανδιναβία , Ιταλία, Ισπανία, Γαλλία γίνεται χαμός 5-12 το βράδυ,στο Βερολίνο για να βρεις τραπέζι σε εστιατόριο στις 8.00 δίνεις μάχη.

Καθημερινη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, vagelism είπε

Καθημερινη?

 

Φυσικά.

 

Οπότε ταξιδεύω για δουλειά γυρνάω πίσω τρία κιλά βαρύτερος από το καθημερινό φαι και πιωμα 🙂

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Haris είπε

Ακούω φίλους στο εξωτερικό που λένε ότι μετά τη δουλειά πάνε για κανά ποτό (που μπορεί να είναι και σε χώρους με ζωντανή μουσική) πριν μαζευτούν σπίτι τους, και μου φαίνεται παράξενο.

όταν δουλεύεις 9-5 δεν είναι παράξενο όλοι πάνε για ποτό-φαί στις 6-7 το απόγευμα εάν τους πιάσει και κίνηση και στις 10 νάνι αυτά ισχύουν ΗΒ-Καναδά-US και στη περισότερη Ευρώπη ειδικά κάτι Βέλγιο-Ελβετία μετά τις 10 δεν βλέπεις γάτα.

 

2ον μην πιστεύεις όλα όσα λένε λάιβ μπορεί να εννοούν το καραοκε ή ένα πιανο μπαρ

 

3ον οι ελληνάρες ήμασταν ανέκαθεν πάρτυ άνιμαλ πριν 20 χρόνια είχαμε 6ήμερα μπουζούκια και κλείνανε 6 το πρωί τώρα απλά έπεσε πείνα κ βγαίνουν μόνο Σ-Κ αλλιώς κάθε μέρα έξω θα τανε πάλι.

  • Like 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι στην Αγγλια αλλα κ Νεα Υορκη  η στην Γλασκωβη κ το  Εδιμβουργο , οι κουζινες εκλειναν 7-8 το βραδυ.

Τωρα αν ειναι πολεις με πολυ τουρισμο ισως αλλαζει.

Θυμαμαι στην Ισπανια  και σε {καποιες} πολεις της Ιταλιας - ναι ολα ηταν γεματα αλλα ηταν κατακαλοκαιρο οποτε δεν ξερω τι παιζει το χειμωνα. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stavros_d80 είπε

όταν δουλεύεις 9-5 δεν είναι παράξενο όλοι πάνε για ποτό-φαί στις 6-7 το απόγευμα εάν τους πιάσει και κίνηση και στις 10 νάνι αυτά ισχύουν ΗΒ-Καναδά-US και στη περισότερη Ευρώπη ειδικά κάτι Βέλγιο-Ελβετία μετά τις 10 δεν βλέπεις γάτα.

 

2ον μην πιστεύεις όλα όσα λένε λάιβ μπορεί να εννοούν το καραοκε ή ένα πιανο μπαρ

 

3ον οι ελληνάρες ήμασταν ανέκαθεν πάρτυ άνιμαλ πριν 20 χρόνια είχαμε 6ήμερα μπουζούκια και κλείνανε 6 το πρωί τώρα απλά έπεσε πείνα κ βγαίνουν μόνο Σ-Κ αλλιώς κάθε μέρα έξω θα τανε πάλι.

Π.Σ ...

Την κυριακη κανα καφε η κανα θεατρακι κ πολυ μας ειναι,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, vagelism είπε

αλλα κ Νεα Υορκη  η στην Γλασκωβη κ το  Εδιμβουργο , οι κουζινες εκλειναν 7-8 το βραδυ.

 

Έχω ζήσει πέντε χρόνια στη ΝΥ , σε διαβεβαιώνω ότι ΔΕΝ έκλειναν οι κουζίνες στις 8.

 

Στη ΝΥ σχεδόν τα πάντα είναι 24/7/365

 

Δεν είπαμε ότι ο κόσμος πάει στις 18.00  για clubbing 🙂 ,για φαγητό, ποτό και live είπαμε.

 

Στο Βερολίνο που είναι το δεύτερο σπίτι μου η καλύτερη ώρα για να πας ,αν σε βάλουν μέσα βέβαια,για clubbing στο καλύτερο club (Berghain) είναι μεσημέρι Σαββάτου (και βγαίνεις από εκεί  Κυριακη απόγευμα :))

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πάντα εξαρτάται το υπόβαθρο. Υπάρχουν τα "αμιγώς λάιβ" live και υπάρχουν και τα "night out at the bar, live". Η λογική του "αργά" είναι ότι μετά τη δουλειά, θέλει να πάει σπίτι, να φάει τίποτα, να ηρεμήσει και να χαλαρώσει, να κάνει και κανα μπάνιο και μετά να βγει. Είναι πιο ιεροτελεστικό έτσι, αλλιως είναι ψιλοαγγαρεία, όπως οι ορδές ευρωπαίων που βγαίνουν έξω για να καυχιούνται την άλλη μέρα ότι  γίνανε Κ$%λος και δεν θυμούνται τίποτα. Όσο λιγότερα θυμάται κάποιος από τη χθεσινοβραδινή του έξοδο, τόσο καλύτερα πέρασε. 

Aν όλοι μαζί μπορούσαν να σπρώξουν την κατάσταση (εφαρμογή ωραρίου από τις μπάντες, early bird τιμές στα ποτά ο μαγαζάτορ, λίγο καλύτερη επικοινωνία) νομίζω είναι εφικτό να κερδηθεί καμιά ώρα. Βάλε έναρξη 9 το βράδυ, και έκπτωση στα ποτά μέχρι τις 9. Σε πιο live καταστάσεις βάλε extra τιμή στο εισιτήριο για προσέλευση μετά από τάδε ώρα. Λέω εγώ τώρα, ο μπακάλης...

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vagelism είπε

Π.Σ ...

Την κυριακη κανα καφε η κανα θεατρακι κ πολυ μας ειναι,.

Σ-Κ είναι γιατί ξεκινάνε μετά τις 12 οπότε έχει αλλάξει η μέρα...😁

  • Χαχα 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου