Προς το περιεχόμενο

Το χωρίς ταβάνι του Γιάννη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Ρε παιδιά δεν μπορείτε να θαυμάσετε έναν άνθρωπο χωρίς να αναλύετε την πσυχολογία του, που λένε και οι σπορτκάστερ;

 

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, yameth είπε

Ρε παιδιά δεν μπορείτε να θαυμάσετε έναν άνθρωπο χωρίς να αναλύετε την πσυχολογία του, που λένε και οι σπορτκάστερ;

 


E μα πες τα!
Κάποιοι ενοχλήθηκαν επειδή δηλώνει Έλληνας και είναι αυτή τη στιγμή ο καλύτερος πρεσβευτής της χώρας μας στον πλανήτη γη, και νομίζουν ότι "πιέζεται πολύ".

Όσοι χαλιέστε, προτείνω να πάτε να το πείτε στον ίδιο.
Eδω τα λέει: https://www.news247.gr/koinonia/sygklonisan-o-giannis-kai-o-thanasis-antetokoynmpo-ellinas-den-genniesai-ginesai.6511678.html

«Εμένα δεν μπορεί να μου πει κανείς ότι δεν είμαι Έλληνας!»

Το σκηνικό που είχε στηθεί στη Στέγη για να υποδεχθεί τα αδέλφια Αντετοκούνμπο ήταν ένα σπίτι, συμβολισμός πως τα δυο παιδιά είχαν επιστρέψει «σπίτι τους». «Έλληνας δεν γεννιέσαι μόνο, γίνεσαι! Εμένα δεν μπορεί να μου πει κανείς ότι δεν είμαι Έλληνας. Γιατί δεν ξέρω κάτι άλλο. Δεν έχω πάει στη Νιγηρία. Και είμαι 22 χρόνων. Δεν ξέρω κάτι άλλο από την Ελλάδα. Γι’ αυτούς τους ανθρώπους που μας αντιμετωπίζουν ως μη Έλληνες, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι’ αυτό. Εμείς αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να αγαπήσουμε τη χώρα μας, να τους δείξουμε πόσο πολύ αγαπάμε εμείς την Ελλάδα, να την αγαπήσουμε ακόμη περισσότερο από αυτούς,» έβγαλε την αλήθεια του ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.
 

 

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ θα μπορούσα να είμαι πολύ καλύτερος από τον Γιάννη στο μπάσκετ που έπαιζα ή από τον rudess στα πλήκτρα που έπαιζα αλλά βαριόμουν να ασχοληθώ τόσο πολύ.

 Χαρά στο κουράγιο τους χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 Έχει ο γιος μου που παίζει μπάσκετ μια φωτογραφία που ποζάρει μαζί του.

 Μου την δείχνει καμιά φορά με χαρά και λέω του γιου μου.

 Είστε καλοί και οι δύο αλλά να ξέρετε πως είμαι καλύτερος από εσάς, απλά δεν ασχολήθηκα όσο εσείς για να σας το αποδείξω. χαχααχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 Μπράβο στο παλικάρι πάντως, να ναι καλά.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

το αγαπάω αυτό το παιδί από την πρώτη χρονιά που μπορούσα να έχω μια επαφή με τον τεράστιο άνθρωπο και αθλητή που κρύβει μέσα του (και φανερώνει σταθερά και σε γενναίες δόσεις όλα αυτά τα χρόνια)... είναι από τους λίγους ανθρώπους που από απόσταση είναι ικανός να μου γεννήσει συναισθήματα χαράς και λύπης παρακολουθώντας την εξέλιξή του, χωρίς να μου αφήνει κάποιο δικαίωμα να αμφισβητήσω στο ελάχιστο την αλήθεια τους... και είναι ζωογόνο για μένα αυτό το χάρισμα πλέον των υπολοίπων του...

 

μάλιστα αν εξαιρέσω τα 2 πρώτα χρόνια (που δεν ήμουν απόλυτα συνεπής λόγω υποχρεώσεων) τα τελευταία δεν έχω χάσει ούτε ένα παιχνίδι του και πάντα απ ευθείας τα ξημερώματα κατά κανόνα... έτσι σήμερα είμαι πολύ στεναχωρημένος για την ήττα... και όχι τόσο γι αυτήν καθ αυτήν (έτσι κι αλλιώς και εδώ να τελειώσει το φετινό όνειρό του, έχει πετύχει ήδη τεράστια πράγματα και πάντα ανοδικά με άλματα), αλλά για την χαιρεκακία των φασιστοειδών που βγαίνουν από τα λαγούμια τους σε κάθε μία από τις λίγες μη πετυχημένες στιγμές του (ευτυχώς εδώ μέσα δεν έχουμε τέτοια δείγματα)... αν δε προσθέσω ότι με κάλεσαν για εφορευτική επιτροπή στις εκλογές και το Σάββατο δεν θα μπορέσω να τον παρακολουθήσω σε ένα τόσο σημαντικό αγώνα, πάω να σκάσω (ελπίζοντας πάντα να μην είναι τελευταίος του για φέτος)...😪

  • Like 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

δεν τον εχω παρακολουθησει σαν παιχτη...αλλα αυτο που βγαζει προς τα εξω σας ανθρωπος ειναι πολυ  ανθρωπινο, με ταπεινοτητα κ σεβασμο.

Ισως αυτο να εχει κερδισει {και} τους Αμερικανους εκτος απο τις παικτικες του δεξιοτητες.

 

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω νομιζω πως δεν ειναι Ελληνας.

Αν ηταν Ελληνας και ειχε παει Αμερικη και ειχε "κατακτησει" τον πλανητη (με το μπασκετ του), θα μας ειχε γραμμενους στα π@π@ρια του και δεν θα ηταν συνεχεια με την Ελλαδα στο στομα του.

Κι αν την επιανε στο στομα του, θα την επιανε μονο για να τη σιχτιρίσει για ολα οσα περασε.

  • Χαχα 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου