Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια - γνώμες για τιμή πώλησης Framus Mayfield Custom


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την κιθάρα στην κατοχη μου για περίπου 5 χρόνια, είναι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση, έχει παίξει μόνο σπίτι σε χώρο μη καπνιστών.

 

Έχει έρθει στην κατοχη μου από ανταλλαγή με άλλη κιθάρα. Τώρα ήρθε η ώρα να την δώσω  αλλά δεν βρίσκω παραδείγματα πωλήσεων απο το ίδιο μοντέλο στο net, η αρχική τιμή που ειχε στο thomann όταν ήταν σε stock ήταν γύρο στα 3500 άλλα δεν το λαμβάνω υπ όψιν μου διότι πιστεύω πως η τωρινή της αξία είναι αρκετά χαμηλότερη.

 

Η ερώτηση μου είναι μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του για μια ρεαλιστική τιμή?

 

 

 

IMG_20120909_170039.jpg

IMG_20120909_170334.jpg

IMG_20120909_170345.jpg

IMG_20120909_170359.jpg

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

1200-1500 είναι μια ρεαλιστική τιμή. 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω γυρω στα 1500 θα ελεγα. Κοιταω καθε τοσο τις τιμες των διαφορων Framus μεταχειρισμενες και καινουργιες, απο περιεργεια κυριως επειδη εχω και εγω μια Diablo του 2007. Βλεπεις που και που μερικες Pantera, Diablo και λοιπα μοντελα των late 2000's να πουλιουνται γυρω στο 1300-1500αρι. Η Mayfield ηταν ανεκαθεν απο τα πιο ακριβα μοντελα, και απο τα πιο δημοφιλη θα ελεγα.

 

Αν δεν βιαζεσαι και προτιθεσαι να στειλεις την κιθαρα σε αγοραστη εξωτερικου (μεσω πχ Reverb) τοτε με λιγη υπομονη (και τυχη) ισως την διωξεις και μερικα κατοσταρικα παραπανω. Αλλα στην Ελληνικη αγορα αυτη τη στιγμη δυσκολα, 1500 ειναι μια καλη τιμη και αν βιαζεσαι να την διωξεις ισως πεσεις και λιγο πιο κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου