Προς το περιεχόμενο

Οικονομικό Ωδείο Στην Θεσσαλονίκη;


nbampaliaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

 

Είμαι φοιτητής στην Θεσσαλονίκη και σκέφτομαι να ξεκινήσω ωδείο που περιλαμβάνει τα βασικά (όργανο, σολφεζ, θεωρία κτλ).

 

Μπήκα σε μια ιστοσελίδα και είδα τιμές στα 90€ που περιλαμβάνει όλο το πρόγραμμα που σας περιέγραψα.

 

Υπάρχει κάποιο ωδείο στην Θεσσαλονίκη με καλύτερες τιμές; Επίσης γενικά αν ξέρετε Ωδεία από Θεσσαλονίκη ακούω προτάσεις.

 

Απλώς σκέφτομαι τα 90 ευρώ που με περισσεύουν, αντί για βόλτες να τα αξιοποιήσω καλύτερα.

 

Σημαντικό επίσης είναι οι ώρες. Θα βρω μαθήματα απογευματινά; Γιατί έχω και την σχολή το πρωί.

 

Αυτό φαίνεται αρκετά καλό και λέει και τιμές https://www.amstudios.gr/mathimata-mousikis-times-didaktra/

 

Ευχαριστώ.

Επεξεργασμένο από nbampaliaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Andrew Wires είπε

Για μενα θα ηταν προτιμοτερο να βρεις καποιον καλο δασκαλο να σου κανει ιδιαιτερα.

Για όλα;(σολφεζ, θεωρία, πιανο); Δεν θα κοστίζει πιο πολύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως ειναι φθηνοτερο. Θα ειναι προσαρμοσμενο σε σενα πληρως και θα εχεις πιο γρηγορα αποτελεσματα. Ασε που σε ωδειο θα σε βαλουν κατα πασα πιθανοτητα σε τμημα με παιδια δημοτικου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πρώτα ψάξε το φόρουμ, καθώς υπάρχουν παλαιότερες σχετικές συζητήσεις.

Χωρίς να βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη θα σου πρότεινα να κοιτάξεις τα ωδεία του Νάκα που έχουν μια αναγνωρισμένη αξία σπουδών με αποτελέσματα.

  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Andrew Wires είπε

Συνηθως ειναι φθηνοτερο. Θα ειναι προσαρμοσμενο σε σενα πληρως και θα εχεις πιο γρηγορα αποτελεσματα. Ασε που σε ωδειο θα σε βαλουν κατα πασα πιθανοτητα σε τμημα με παιδια δημοτικου.

 

Δύσκολο...  Έψαξα και το υπολόγισα, βρήκα δασκάλα με 10/ώρα τα οποία είναι και λίγα. Δεν θα κάνω 3 ώρες την εβδομάδα; (1 πιάνο, 1 θεωρία, 1 σολφέζ);  Άρα 30 ευρώ την εβδομάδα. Σε ένα μήνα 120 ευρώ. Όχι ότι δεν τα αξίζει εννοείτε αυτό αλλά στο ωδείο λόγο του ότι πάνε πολλά παιδιά έχουν την δυνατότητα να  ρίξουν λίγο την τιμή. Για τον κύριο Νακά το βλέπω επίσης λίγο δύσκολος γιατί φαίνεται λίγο ακριβός και λογικό έχει πολύ καλό ωδείο και φήμη.

 

Αλλά μιας και εγώ οικονομικά δεν μπορώ πάνω από 90 τον μήνα (ακόμα και αυτό με ζορίζει) προσπαθώ να βρω κάτι ποιο οικονομικό. Μάλλον θα δοκιμάσω αυτό https://www.amstudios.gr/mathimata-mousikis-times-didaktra/

Δείτε εδώ τι προσφέρουν:

Παράθεση

Μαθήματα Φωνητικής : 90€ το μήνα  περιλαμβάνει ( 60 λεπτά ιδιαίτερο μάθημα , 60 λεπτά μάθημα μουσικής τεχνολογίας , 60 λεπτά θεωρία της μουσικής – Σολφέζ , 90 λεπτά εργαστήρια ομαδικά, 60 λεπτά ρυθμικό σολφέζ και 60 λεπτά σύγχρονη χορωδία )

 

Πολύ καλό μου φαίνετε για αληθηνό!!!

 

Αν έχετε κάποια διαφωνία πείτε την μου, για αυτό έκανα αυτό το ποστ είμαι λίγο άσχετος με αυτά  😜

 

Μπορεί να ζητάω πολλά (επειδη ίσως και τα 90 να είναι λίγα για την δουλειά μου κάνουν) αλλά θέλω να μάθω μουσική πάρα πολύ για αυτό ελπιζω να υπάρχει κάτι στα 80-90 ευρώ.

Επεξεργασμένο από nbampaliaris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να πω οτι εχω ιδιατερη επαφη με τον μικροκοσμο των ωδειων στην Θεσσαλονικη, λειπω χρονια τωρα αλλα το AMS το εχει παρει το αυτι μου ως ενα απο τα καλα ωδεια, ειδικα για μοντερνες μουσικες. Βλεπω διδασκει και ενας παλιος καθηγητης μου εκει και δεν το ηξερα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, odis13 είπε

Δεν μπορω να πω οτι εχω ιδιατερη επαφη με τον μικροκοσμο των ωδειων στην Θεσσαλονικη, λειπω χρονια τωρα αλλα το AMS το εχει παρει το αυτι μου ως ενα απο τα καλα ωδεια, ειδικα για μοντερνες μουσικες. Βλεπω διδασκει και ενας παλιος καθηγητης μου εκει και δεν το ηξερα!

Τους έχω ήδη στείλει μήνυμα. Θα συνεννοηθώ μαζί τους, και αν δεν βρω κάτι καλύτερο μάλλον θα πάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εχε υπ' όψη πάντως πως όταν κάνεις σε ωδείο κάποιο όργανο π.χ. πιάνο, μαζί διδάσκεται και η θεωρία - σολφέζ.

Οι τιμές κυμαίνονται απο 60 ευρώ σε συνοικιακά έως και 140 περίπου στις μεγάλες σχολές όπως του Νάκα π.χ. 

Το θέμα είναι τι πιστοποίηση σπουδών υπάρχει σε αυτό που θα επιλέξεις. Και δεν αναφέρομαι στο αν αναγνωρίζεται απο το κράτος (αυτό αφορά δημόσιους υπαλλήλους) αλλά στην ύλη που θα διδαχτείς και τις προδιαγραφές της σχολής, των δασκάλων και την αποτελεσματικότητα τους.

Πολλοί ξεκινούν αλλά λίγοι μαθαίνουν.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου