Προς το περιεχόμενο

Noiz summer jam!


stavros_d80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έλα κι απο μένα....

σορρυ είναι πολύ στο πόδι, καθώς είμαι στο μέσον μετακόμισης στο στούδιο και όλα είναι αλλού....

cat groove_dimsonic.mp3

  • Like 10

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα παιξιματα σου Δημητρη αυτο εδω ειναι που μου αρεσει περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο εχω ακουσει.

Δεν εχουν σημασια οι καποιες αστοχιες,αυτα ειναι για μουσικους,δεν τα ξερω.

Μπλουζ ειναι ολα στο φιναλε.😁

Νομιζω ομως οτι εισαι εντελως μεσα σαν ηχος και σαν υφος/παιξιμο στο κομματι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρκεί ότι σου αρέσει...

Δεν ξέρω αν θα συμφωνήσω, δηλαδή ότι είναι το καλύτερο για να σου αρέσει περισσότερο.

Γενικά παίζω πάντα με τον ίδιο τρόπο και εκνευρίζομαι όταν πιάνω τον εαυτό μου να επαναλαμβάνεται (κάτι που γίνεται συχνά).

Όμως γενικά αποφεύγω σαν διάολος το λιβάνι το μπλουζ και δεν το θέλω (υποθέτω ότι μπορώ να πιέσω τον εαυτό μου να το παίξει στρεητ, αλλά ...αποφεύγω, πλην όμως μάλλον φαίνεται ότι υπάρχει).

 

Εδώ έτυχε το κομμάτι του Σταύρου να πέσει μέσα στην μετακόμιση, αλλαγή στο χώρο μου, κάτι που συνειδητοποίησα όταν είπα θα φτιάξω και γω μια κόπια, και τότε είδα ότι τα περισσοτερα πράγματα δεν δούλευαν. Ακόμα και το cubase ήθελε σετάρισμα σε εισόδους κλπ καθώς ήταν το πρώτο που ηχογράφησα με το νεο πακέτο.

Και για το λόγο αυτό έπαιξα κατ ευθείαν, και έριξα δυο τρία εντιτ. Αφού δεν γίναμε εντελώς ρεζίλι με τις οκτάβες πάλι καλά...

Εχει αρκετά βιαστικά πράγματα, αλλά δεν υπάρχει χρόνος για αλλαγή, κυριολεκτικά δεν έχω που να καθήσω, πατάω καλώδια και μηχανήματα.

Ευχαριστίες στον Σταύρο, πολύ γκρουβάτο, ίσως ήθελε λιγότερα μέτρα στα μέρη για σόλα.

 

επίσης να προσθέσω μια παρατήρηση...

το είχα διαβάσει και αλλού παλιότερα, αλλά τελικά όντως το cubase φτιάχνει μάπα mp3 export.

Ίσως πρέπει να βρώ άλλη λύση τουλάχιστον για mp3....

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική η ιδέα του @stavros_d80 να δώσει άλλη μια ευκαιρία για μουσική μάζωξη των φίλων του noiz.

 Για να απολαύσει ο λαός ωραίες στιγμές των μεγάλων καλλιτεχνών ταλεντάρων που βρίσκονται εδώ μέσα και να περάσουμε ωραία. Τι ωραία που περνάμε 🙂

 

 Ο @gvourέδωσε ρέστα

 Τα άκουσα όλα  με τα υψηλής ποιότητας ακουστικά μου ξαπλωμένος στον καναπέ για να σας νιώθω πιο κοντά..........και άντε να ρίξω και εγώ τίποτα συνθεσαϊζεριάρικο έτσι για το χαβαλέ.

 Τώρα βλέπω τα synth στο βάθος σκεπασμένα και βαριέμαι να πω την αλήθεια.

 Είμαι λίγο κουρασμένος, αλλά θα βάλω κάτι για το καλό.

 Να τζαμάρω καμιά καφρίλα και να ρίξω καμιά παρανοϊκή αλλαγή στο πολύ ωραίο αρχικό track γιατί...... εε.. είμαι ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ και θέλω να ξεχωρίζω μιααααχαχαχαχαχαχχαχαχαχααχαχαχαχχα

 

 Μπράβο!!!!!

 Άντε να μαζευτούμε και σε κανά στούντιο πραγματικά όπως συνηθίζουμε ανά καιρούς να τα πούμε και από κοντα.

 Να γίνει κανα event από τη διαχείριση.

 Να δούμε και πως μας γερνά ο χρόνος χαχαχαχαχαχχχαχα

Επεξεργασμένο από Konstantinos Dritsas
  • Like 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηχογράφηση του τεμπέλη κλασικά (από κινητό), χορδές επειγόντως άλλαγμα, σκύλος ταυτόχρονα να γαβγίζει (εξού και τα κοψίματα), και κάπως έτσι το κυκλάκι που πήγα να γράψω βγήκε λίγο κουτσουρεμένο... γούσταρα πάντως, και είχα και καιρό να παίξω οτιδήποτε αυτοσχεδιαστικό. Θενξ στον Σταύρο και στους υπόλοιπους για το ξεσήκωμα. 😉

noiz_improv.mpg

Επεξεργασμένο από fusionakis
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ηχο fusionakis.

Δεν εννοω της κιθαρας,(και αυτος ειναι πολυ ωραιος) στο παιξιμο,πενια.

Και τι ωραιο αυτο το Χεντριξιανο(σε Λουκαθερ βερσιον 😀)σηκωμα στο 0,32.

Ομορφα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gvour είπε

Εχεις ηχο fusionakis.

Δεν εννοω της κιθαρας,(και αυτος ειναι πολυ ωραιος) στο παιξιμο,πενια.

Και τι ωραιο αυτο το Χεντριξιανο(σε Λουκαθερ βερσιον 😀)σηκωμα στο 0,32.

Ομορφα.

 

Να'σαι καλά μαν.. το προσπαθώ, παρά το όλο sloppiness. Επίσης ανταποδίδω για το πολύ ωραίο flow και feel σε όλη τη διάρκεια της φρασεολογίας σου που άκουσα νωρίτερα.

 

Όσο για το σήκωμα-πέσιμο, το λατρεύω κι εγώ.. δεν χάνω ευκαιρία να το πετάξω, χαχα.

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, fusionakis said:

 

Να'σαι καλά μαν.. το προσπαθώ, παρά το όλο sloppiness.

 

 

Πλακα κανεις για το σλοπυ του πραγματος,μακαρι να επαιζα οπως παιζεις.

Θυμαμαι και ενα αλλο βιντ που ειχες ανεβασει προσφατα σχετικα,πολυ ωραιο κι εκεινο,το ζηλεψα.

Να βαζεις να σε ακουμε.

Επεξεργασμένο από gvour
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου