Προς το περιεχόμενο

Νεα δωρεάν Patches για Roland V-Synth/GT/XT και link και για άλλα synth


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Για εμένα το πρόβλημα ήταν στις μετακινήσεις, στο στούντιο τα μηχανήματα πήγαιναν σερί 12ωρα και δε μάσαγαν κάλτσες, τα όργανα όμως που έβγαζα live κατέληξαν όλα ακούμπωτα και με πλήκτρα που θέλουν σφυρί μπας και βγάλουν velocity 5 🤣 Δεν τα πρόσεχα όμως και πολύ, είχα άλλα στο μυαλό μου, κάτι ουίσκια, κάτι ξέκωλα 🤣🤣🤣

 

 

 Έτσι και έκανα live με το δικό σου ρυθμό σερί, θα έπρεπε να δουλεύω 35 δουλειές για να τα φέρω βόλτα 🤣

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O παράγοντας της φθοράς που λέτε είναι σημαντικός.

 Εγώ τον έζησα επιδερμικά γιατί δεν έπαιξα έξω ποτέ τόσο απαιτητικά αλλά τον έζησα αρκετά για να καταλάβω το πρόβλημα και τις ανάγκες που προκύπτουν.

 Και έχω και φίλους που δουλεύουν επαγγελματικά και το ζουν και τελικώς μπαίνουν μέσα πολύ.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Konstantinos Dritsas είπε

Και έχω και φίλους που δουλεύουν επαγγελματικά και το ζουν και τελικώς μπαίνουν μέσα πολύ.

γιατί να μπεις μέσα κέρδος βγάζεις, απλά θες τα όργανα απόσβεση 1 ή στη χειρότερη 2 χρόνια από εκεί και πέρα είναι καθαρό κέρδος.

 

πάντως ότι ήταν made in Japan τα έβγαλε τα λεφτά του, εκείνο το ρημαδοTriton 10 χρόνια σερί μέχρι να κάψει οθόνη (έβγαζε άλλα 4-5 χρονάκια άνετα αλλά το δωσα) και το XP60  12 μέχρι να πάθει ζημιά στα voice chip άλλωστε και το Fantom που έχω τώρα του 2006 είναι... φτου μη το ματιάξω...

 

ένα Kronos έχει άλλη χάρη όμως... άσε που θα βγάλω όλη τη δεκαετία του 20 γιατί είναι κ αυτό Japan😋.... από το 2030 δηλ βλέπουμε.... καλά ο Κώστας ακόμη με το vsynth θα ειναι!🤣🤣😄

 

τούτα τα made in china δεν τα βλεπω καλα κανα 4-5 χρόνια το πολύ τα κόβω... για να δούμε...

  • Like 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stavros_d80 είπε

γιατί να μπεις μέσα κέρδος βγάζεις, απλά θες τα όργανα απόσβεση 1 ή στη χειρότερη 2 χρόνια από εκεί και πέρα είναι καθαρό κέρδος.

 

πάντως ότι ήταν made in Japan τα έβγαλε τα λεφτά του, εκείνο το ρημαδοTriton 10 χρόνια σερί μέχρι να κάψει οθόνη (έβγαζε άλλα 4-5 χρονάκια άνετα αλλά το δωσα) και το XP60  12 μέχρι να πάθει ζημιά στα voice chip άλλωστε και το Fantom που έχω τώρα του 2006 είναι... φτου μη το ματιάξω...

 

ένα Kronos έχει άλλη χάρη όμως... άσε που θα βγάλω όλη τη δεκαετία του 20 γιατί είναι κ αυτό Japan😋.... από το 2030 δηλ βλέπουμε.... καλά ο Κώστας ακόμη με το vsynth θα ειναι!🤣🤣😄

 

τούτα τα made in china δεν τα βλεπω καλα κανα 4-5 χρόνια το πολύ τα κόβω... για να δούμε...

 αν τα προσέχεις τα όργανα και κλείνεις καλές δουλειές που σε πληρώνουν καλά και είσαι και πολύ καλός θα έχεις κέρδος σίγουρα.

 Σε αυτούς που ξέρω εγώ δεν βγαίνει ακριβώς έτσι αυτή την εποχή αλλά σίγουρα αυτό δεν σημαίνει πως είναι ο κανόνας αυτό.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stavros_d80 είπε

 

ένα Kronos έχει άλλη χάρη όμως... άσε που θα βγάλω όλη τη δεκαετία του 20 γιατί είναι κ αυτό Japan😋.... από το 2030 δηλ βλέπουμε.... καλά ο Κώστας ακόμη με το vsynth θα ειναι!🤣🤣😄

 

 

 

 Κι αν ποτέ χάλαγε.............. πάλι το V-Synth θα έπαιρνα να ούμε :ο)

 Ευτυχώς το πήρα σε αρίστη κατάσταση και από σέρβις γιατί ο φίλος και συμφορουμίτης που το είχε, κατείχε και από ηλεκτρονικά και το είχε κάνει full restoration μέχρι και customization.

 Αφού σκέφτομαι να πάρω άλλο ένα να το έχω ανταλλακτικά. χαχααχαχαχαχαχαχαχα

 

 Το kronos είναι άξιο αλλά δεν κάνει για αυτά που θέλω εγώ, θα είναι κρίμα για το όργανο, είναι για άλλον που θα το εκμεταλλευτεί κατάλληλα. Και γι αυτά που δινει αξίζει τα λεφτά του πραγματικά.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Konstantinos Dritsas είπε

Αφού σκέφτομαι να πάρω άλλο ένα να το έχω ανταλλακτικά

μη το κοροιδεύεις ένας φίλος μου έχει πάρει 3 extreme για ανταλλακτικά από το 2005 εώς τώρα...😎

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stavros_d80 είπε

μη το κοροιδεύεις ένας φίλος μου έχει πάρει 3 extreme για ανταλλακτικά από το 2005 εώς τώρα...😎

Δεν κάνω πλάκα.

 Επειδή τέτοια μαστορεύω κι εγώ, και μπουζί και λάδια στη μηχανή αλλάζω, και αλυσίδα, και λάμπες στο σπίτι, και κολλητήρι δούλευα παλιά, μαγειρεύω απλά φαγητά βέβαια, ξέρω από γυμναστική, τα pc τα στήνω μόνος μου καλύτερα και από τον trolley (χαχαχαχαχαχχα) δεν είναι απίθανο να πάρω ένα δεύτερο γι αυτό το όργανο. Είναι γνωστό πως το είχα ψυχολογικό απωθημένο, είχα κάνει ένα εκτενές ποστ στο noiz όταν το αγόρασα,

οπότε αν πάθει κάτι που είναι πολύ πιθανό λόγω πολυετίας, θα θέλω να έχω parts γιατί αλλιώς θα με πιάσει καμιά τρέλα και θα κάνω κανένα κακό άμα το δω ψόφιο ή να μην δουλεύει κάτι.

 

 Τέλος πάντων, ανυπομονώ να περάσω τα patch του jayB που επαναλαμβάνω πως κάνει εξαιρετική δουλειά το παλικάρι.

 Είναι κάτι άλλοι που πουλάνε μερικά και δεν τον φτάνουν ούτε στο δακτυλάκι του. χαχαχαχαχαχχαχχαχχαχα

 Μεγάλος programmer ο Jay!!!!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου