Προς το περιεχόμενο

Μεγαλη μπαντα που δεν σας εκανε κλικ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, Superfunk said:

 

Ρε συ έχεις δίκιο,είναι τόσο ΧΑΛΙΑ που νομιζα ότι μόνο στην Ελλάδα,στη Γερμανία και στις πρώην κομμουνιστικές χώρες είχαν επιτυχία (σαν τους Eloy & τους City ένα πράμα 🙂 )

 

Κοιταξα όμως λίγο Wilki και είδα ότι έχουν παγκόσμια επιτυχία και είναι όντως huge.

 

Ανακαλώ και προσθετω στο λίστα μου 🙂

Βρε Νικόλα,δικαιωμά σου να μην σου αρέσουν,ούτε εμένα μου κάνουν κλίκ,αλλά θεωρώ οτι ανήκουν στις μεγάλες μπάντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

θα το κάνω ακόμα πιο δύσκολο για μένα... να δυο, που παρότι έχω εντρυφήσει υποτίθεται στο είδος, ΠΟΤΕ δεν μπήκε ούτε ένα κομμάτι τους σε νεανική μου best of κασέτα που έφτιαχνα συχνά για να ακούω ή να χαρίζω και ούτε σε σύγχρονη μου playlist εννοείται (αυθόρμητα αλάθητα κριτήρια επιλογής τους για ανάλογο poll)...

 

1. GENESIS

2. YES

3. ως τρίτη επιλογή αφήνω τους JOURNEY (αλλά και οποιαδήποτε Journeyοειδή αμερικανιά μου πλασαρίστηκε από φίλους και οχτρούς ως μεγάλη)...😉

  • Like 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πω κι ας φάω μπάν,

B.B. King

Αναγνωρίζω τη συμβολή του και την αξία του αλλά ποτέ δεν είπα τι κομματάρα είναι αυτή.

Και άλλα πράγματα σήμερα δεν μου αρέσουν αλλά, για παράδειγμα όταν ήμουν αμούστακο μάθαινα κιθάρα με τους σκόρπιονς και τότε μου κάνανε κλικ, άσε που κάνανε κλικ και στα κορίτσα 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dimsonic said:

rem

u2

red hot

σίγουρα κανα δυό ακόμα, αλλά είπαμε 3.

 

Το ενδιαφέρον είναι ότι τσεκάρω ήδη αδελφές ψυχές εδώ μέσα....:classic_laugh:

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περι Scorpions ο λογος, εμενα μεχρι το Lovedrive αντε και το blackout μου αρεσαν και δεν μπορω να τους  βαλω στη λιστα.

Ακουω και σημερα ανετα πρωτη δεκαετια (72-82) και μερικα κομματια σαν το sails of charon πρεπει να ειναι must στο μελετηρι ενος ροκα κιθαριστα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Θα βάλω τις 3 μεγαλύτερες που ποτέ δε μου έκαναν κλικ να ακούσω σοβαρά, τα 2-3 τραγούδια που μπορεί να μ'αρέσουν δε τα θεωρώ αρκετά για να κλικάρει κάτι μέσα μου.

 

1) Rolling Stones

2) U2

3) Nirvana

 

Πραγματικά ποτέ δε μου έκαναν κλικ. Κι εγώ εκτιμώ ότι προχώρησαν ο καθένας με τον τρόπο του τη μουσική, αλλά σπάνια θα ακούσω κάποιο κομμάτι τους. 

Επεξεργασμένο από BillTrantos

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Από αυτούς που θεωρούνται μεγάλοι (και καταλαβαίνω το λόγο) δεν με συγκίνησαν ποτέ οι ακόλουθοι:

Jimi Hendrix

Led Zeppelin

SRV

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου