Προς το περιεχόμενο

Μεγαλη μπαντα που δεν σας εκανε κλικ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 minutes ago, vagelism said:

 

άρα να υποθέσω πως δεν ασχολήθηκες με τους πρώτους

 

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

άρα να υποθέσω πως δεν ασχολήθηκες με τους πρώτους

 

Yπαρχουν κ αλλοι Journey?🤣😀

 

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, vagelism said:

Yπαρχουν κ αλλοι Journey?🤣😀

 

προφανώς, 

αλλά ήταν μάλλον πριν γεννηθείς και πριν πάρουν τον μορφονιό πιο πάνω

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

προφανώς, 

αλλά ήταν μάλλον πριν γεννηθείς και πριν πάρουν τον μορφονιό πιο πάνω

α ηταν η ιδια μπαντα κ απλα εβαλαν τραγουδιστη?

βρε τι μαθαινει κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, vagelism said:

α ηταν η ιδια μπαντα κ απλα εβαλαν τραγουδιστη?

βρε τι μαθαινει κανεις

α έχει πολύ ενδιαφέρον.

Εχει και άλλες αλλαγές και σταχτοπούτα από τις Φιλιππίνες ακόμα... Χαν'ς

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Spyros Delta said:

Περι Scorpions ο λογος, εμενα μεχρι το Lovedrive αντε και το blackout μου αρεσαν και δεν μπορω να τους  βαλω στη λιστα.

Ακουω και σημερα ανετα πρωτη δεκαετια (72-82) και μερικα κομματια σαν το sails of charon πρεπει να ειναι must στο μελετηρι ενος ροκα κιθαριστα.

 

 

Και το Love at first Sting, δισκάρα. Τεράστια μπαντα. Και μιας και πολύ ορθά ανέφερες τον Θεό τον Ρόθ, και ο Ματίας Τζαμπς που τον αντικατέστησε ήταν μια σχολή απο μόνος του.

Και αυτά δεν τα λεει κανα ποζεράς αλλά απο τους πρωτους που πεταξαν τα δερμάτινα και τα σπαντεξ και φόρεσαν τα αθλητικά και τις βερμούδες με το πρώτο θρασ..

 

Στην ερώτηση τώρα, θα πω φυσικά Led Zeppelin. Δεν υπάρχει δίσκος τους χωρίς τον οποίο να μην μπορώ να ζήσω. Ενώ απο Purple π.χ. υπάρχει ο ομώνυμος δίσκος.

Επεξεργασμένο από rgxinap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)guns n roses:γενικοτερα αδιαφοροι,και λογω στασης ζωης.."εχουμε λεφτα και προκαλουμε" κ ακομα πιο πολυ οταν πηγα να τους δω στο οακα(δεν θυμαμαι χρονια,opening εκανε o brian may)

2)kiss:απλα..δεν

3)journey:η πρωτη μου επαφη μαζι τους ηταν αρχες δεκαετιας 90(οταν μπηκε το mtv στα σπιτια μας) με  το βιντεο-κλιπ του separate ways...εκει απλα τελειωσε..

4)δυσκολευομαι παρα πολυ αλλα θα πω τους fleetwood mac με buckingham-nicks..μονο και μονο λογω λατρειας στον peter green..οχι για καποιο αλλο λογο..

και βεβαια συμφωνω με το οτι ολοι εχουν γραψει κατα καιρους πολυ καλα κομματια και εχουν πωλησεις εκατομμυριων..απλα δεν μου ελειψαν ουτε θα μου λειψουν ποτε...επισης βλεπουμε και περιπτωσεις που ατομικα εχουμε παικταραδες που απλα δεν μπορεσαν να κολλησουν με το συνολο η να γινουν "μπαντα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, panorios said:

Θα το πω κι ας φάω μπάν,

B.B. King

 

Mπορει παρακαλω να μπαναριστει ο κυριος και μαλιστα αμεσα.

Οχι τιποτε αλλο αλλα ξερω που μενει και θα εχουμε προβληματα.😀

  • Like 1
  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagelism είπε

κατι που μου κανει εντυπωση ρε φιλε ειναι οτι συνηθως οι μεταλλαδες δεν γουσταρουν Tool.

Αληθεια γιατι?

ξερεις να μου πεις?

Προσωπικα τους θεωρω σουπερ μπαντα με εξαιρετικο ενδιαφερον..αλλα με ξερεις..ειμαι τεχνοκρατικο αγορι.

 

 

κι εγώ τους θεωρώ ενδιαφέρουσα μπάντα  , αλλά απ την άλλη δεν μου έκαναν κλικ πάνω από 2 κομμάτια από κάθε αλμπουμ τους . Αυτά που μου άρεσαν τα βρήκα πολύ καλά ( ας πούμε ενδεικτικά sober, the pot, schism , parabola )

 

Δε νομίζω ότι δεν τους γουστάρουν οι μεταλλάδες τόσο όσο ότι είχε καταντήσει κουραστική η αποθέωση και ότι κάποιοι νόμιζαν ότι άκουσαν την ελπίδα, το μέλλον, το φως το αληθινό, μουσικούς μεσσίες κ.α. γραφικά  . Και ακόμα τους περιμένουμε 

 

Κάτι σαν τους Ghost σήμερα ένα πράμα. Είναι καλή μπάντα ;; Ναι . Είναι η ελπίδα του μεταλ ( δεν είναι καν μεταλ για μένα )  , οι σωτήρες μας ;;; Μπα ούτε καν και μας έχουν ζαλίσει 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Spyros Delta said:

Περι Scorpions ο λογος, εμενα μεχρι το Lovedrive αντε και το blackout μου αρεσαν και δεν μπορω να τους  βαλω στη λιστα.

Ακουω και σημερα ανετα πρωτη δεκαετια (72-82) και μερικα κομματια σαν το sails of charon πρεπει να ειναι must στο μελετηρι ενος ροκα κιθαριστα.

 

 

Του λογου μου ο δισκος τους που μου αρεσει περισσοτερο ειναι το Lovedrive(εξαιρω τις μπαλαντες που ποτε δεν τις γουσταρα) και μετα το Animal magnetism.

Και υπηρχαν εδω κι εκει κομματια τους που μου αρεσαν.

Μια ομως και μιλαμε για κλικ,ποτε δε με εφτιαξαν ιδιαιτερα σε οτι αφορα τη συνθεση.Αυτο στο μυαλο μου ειναι το ζητουμενο.

Στα του κιθαριστικου μερους,θα συμφωνησω απολυτα.

Δεν παλευω και τον καραφλα σαν φωνη,με δυσκολευει πολυ.

 

 

@rgxinap

Αχιλλεα σε οτι αφορα τους κιθαριστες,μαζι σου.Και ο Ροθ και ο Ματιας ειναι σπουδαιοι παικτες,εξαιρετικοι.

Ο πρωτος μια κατηγορια μονος του και ο Jabs πολυ δυνατος.

Αλλα,για τα γουστα μου παντα,οσο καλα και να παιζει κανεις,αν δε με φτιαχνει τοσο το ολο,παει στραφι το πραγμα.

Νταξει,γουστα.

Εδω ξερω παλικαρι που του αρεσε η φωνη του Uli Jon Roth στα προσωπικα του αλλα δεν τον μαρτυραω γιατι ειναι περα απο συν-φορουμιτης και αδερφος.🤣

 

 

Επεξεργασμένο από gvour
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου