Προς το περιεχόμενο

Slowly dying. Digital album by Fotis Tsigos aka cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Όλα μου τα άσματα (έντεκα τον αριθμό) με στίχους, άλλοτε με πρόζα και άλλοτε τραγουδιστά😱  μαζεμένα σε ένα ψηφιακό άλμπουμ στο Bandcamp.   

 Εννοείτε ότι θα ακολουθήσουν και τ'άλλα τρία άλμπουμ μου (μετανοείτε Χριστιανοί...) με τα instrumental κομμάτια μου.

 Ξαναεννοείτε ότι επειδή τα μίξαρα και τα μαστεράρισα🤔 μόνος μου, το αποτέλεσμα (τουλάχιστον στην παραγωγή...) είναι μετριότατο. Μην ξεχνάμε ότι είμαι ένας bedroom player με ότι κι αν συνεπάγεται αυτό! 

 

https://fotistsigos.bandcamp.com/album/slowly-dying

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύγε Φώτη για την πολύ ωραία δουλειά. Η μόνη μου ένσταση έχει να κάνει με τους τίτλους των κομματιών που είναι αγγλικοί ενώ τα τραγούδια είναι στα ελληνικά. Δηλαδή θεωρώ ότι βάζεις λίγο τρικλοποδιά στον εαυτό σου με αυτό τον τρόπο, από την άποψη ότι ένα κομμάτι Ελλήνων ακροατών (που είναι και το βασικό target group σου) είναι πιθανό να το αποθαρρύνει ο αγγλικός τίτλος νομίζοντας ότι και οι στίχοι είναι στα αγγλικά.

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μπράβο κι απο εμένα! Καλοτάξιδο.

2 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

Εύγε Φώτη για την πολύ ωραία δουλειά. Η μόνη μου ένσταση έχει να κάνει με τους τίτλους των κομματιών που είναι αγγλικοί ενώ τα τραγούδια είναι στα ελληνικά. Δηλαδή θεωρώ ότι βάζεις λίγο τρικλοποδιά στον εαυτό σου με αυτό τον τρόπο, από την άποψη ότι ένα κομμάτι Ελλήνων ακροατών (που είναι και το βασικό target group σου) είναι πιθανό να το αποθαρρύνει ο αγγλικός τίτλος νομίζοντας ότι και οι στίχοι είναι στα αγγλικά.

Συμφωνώ απόλυτα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

 Η μόνη μου ένσταση έχει να κάνει με τους τίτλους των κομματιών που είναι αγγλικοί ενώ τα τραγούδια είναι στα ελληνικά. Δηλαδή θεωρώ ότι βάζεις λίγο τρικλοποδιά στον εαυτό σου με αυτό τον τρόπο, από την άποψη ότι ένα κομμάτι Ελλήνων ακροατών (που είναι και το βασικό target group σου) είναι πιθανό να το αποθαρρύνει ο αγγλικός τίτλος νομίζοντας ότι και οι στίχοι είναι στα αγγλικά.

  Κύριε ενωμοτάρχη μου φυσικά και έχεις δίκιο..., αλλά ρε γαμώτο έτσι ξεκίνησα πριν 8-9 χρόνια που ξανά'ρχισα να γράφω κομμάτια και ίσως από συνήθεια και χωρίς να το σκέφτηκα ποτέ καν, έτσι συνεχίζω.  Φυσικά είναι πολύ εύκολο να αλλάξω τους τίτλους αλλά οι καταβολές μου🧐 μάλλον με αποτρέπουν σ'αυτό!  Τώρα βέβαια με έβαλες σε σκέψεις και σε δίλημμα γιατί ""φυσικά και έχεις δίκιο""....

 

2 ώρες πριν, yameth είπε

Μπράβο κι απο εμένα! Καλοτάξιδο.

  Ευχαριστώ Γιάννη, αν και δεν κατάλαβα το "καλοτάξιδο".... Δεν νομίζω να έχεις την εντύπωση ότι ασχολούμαι με την μουσική (λαίμαι τώρα...) για κάτι άλλο πέρα από την προσωπική μου ευχαρίστηση; !

Επεξεργασμένο από cigaret13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, cigaret13 said:

  Ευχαριστώ Γιάννη, αν και δεν κατάλαβα το "καλοτάξιδο".... Δεν νομίζω να έχεις την εντύπωση ότι ασχολούμαι με την μουσική (λαίμαι τώρα...) για κάτι άλλο πέρα από την προσωπική μου ευχαρίστηση; !

 

Kαι αυτοι που αγοραζουν βαρκα να πηγαινουν καμια βολτα και να ψαρευουν με καλαμι,παλι "καλοταξιδη" τους λες.

Δε χρειαζεται να ειναι επαγγελματιες ψαραδες.🤣

Δεν το εχω ακουσει ακομα ολοκληρο,δε σε λεω λοιπον κατι,σε επομενο χρονο.

Οσο για τους τιτλους-δεν ξερω βεβαια αν σου σου δινει τη δυνατοτητα το bandcamp,λογικα ναι-μπορεις να εχεις ελληνικο τιτλο και σε παρενθεση τον αγγλικο.Η το αντιστροφο.Να συνδυαζεις και το εγχωριο και το διεθνες.

Πολυ ωραια επισης,εξωφυλλο και μαυρο φοντο,προσεγμενα πραγματα.

Επεξεργασμένο από gvour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gvour είπε

 

Kαι αυτοι που αγοραζουν βαρκα να πηγαινουν καμια βολτα και να ψαρευουν με καλαμι,παλι "καλοταξιδη" τους λες.

Δε χρειαζεται να ειναι επαγγελματιες ψαραδες.🤣

Δεν γ@μ@ς που δεν γ@μ@ς, δεν πας για ψάρεμα.... Φαντάζομαι κάτι τέτοιο εννοείς Γιωργάρα! 😜

8 λεπτά πριν, gvour είπε

 Οσο για τους τιτλους-δεν ξερω βεβαια αν σου σου δινει τη δυνατοτητα το bandcamp,λογικα ναι-μπορεις να εχεις ελληνικο τιτλο και σε παρενθεση τον αγγλικο.Η το αντιστροφο.Να συνδυαζεις και το εγχωριο και το διεθνες.

 Ναι όλα γίνονται εκεί πολύ εύκολα και γρήγορα 

 

9 λεπτά πριν, gvour είπε

 Πολυ ωραια επισης,εξωφυλλο και μαυρο φοντο,προσεγμενα πραγματα.

Καλλιτέχνης παιδί μου καλλιτέχνης.....  Καλλιτέχνης με τα ούλα μου...😬

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, cigaret13 said:

Καλλιτέχνης παιδί μου καλλιτέχνης

Πηγα να βαλω το φατσα με το γελιο αλλα το αποπανω ισχυει για σενα και δεν ειναι αστειο οποτε εβαλα το αλλο,το καλο.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακουσα και επανερχομαι.

Ειναι πολυ ωραιο απο καθε αποψη.

Μονη ενσταση οτι εβαλες ολα τα "βαρια" στην αρχη και οσο προχωρουσε ανεβαινε.

Θα ηταν πιο ωραιο ισως να μπουν ανακατα σε σειρα τα uptempo και τα down.

Η τα πιο ροκ πρωτα και τα "κατω" μετα.

Οσο περναει να χρειαζεσαι περισσοτερα ουισκια.😀

Aλλα αυτη ειναι δικη μου λοξα και πως το ακουω,εσυ εισαι ο καλλιτεχνης και ξες καλυτερα.

Η ουσια,πολυ δυνατο το αλμπουμ και μπραβο ρε φιλε.

Εγουσταρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

είναι όμορφο να βλέπεις την πλήρωση μιας προσπάθειας που έχεις παρακολουθήσει την εξέλιξη της σε διάφορα στάδιά της (και της ίδιας της δουλειάς και του δημιουργού της)... ειδικά δε όταν αυτή είναι σταθερά ανοδική σε όλα τα επίπεδα...

 

ένα μεγάλο μπράβο κι από μένα και καλή συνέχεια στο ταξίδι (μια και πιστεύω ότι έχει αρχίσει εδώ και χρόνια) μέχρι το επόμενο λιμάνι...

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου