Προς το περιεχόμενο

ηχογραφηση με audacity


gemini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα,

Ειχα πολυ καιρο να ηχογραφησω και ειπα κανω μια αποπειρα...Σαν προγραμμα,γνωριζω και χρησιμοποιω το audacity.Εως εδω ολα καλα...ξεκιναω λοιπον την πρωτη εγγραφη,και ανακαλυπτω οτι ναι μεν γραφει αλλα στην αναπαραγωγη ενω παιζω μι και ειμαι κανονικα κουρδισμενος,η νοτα που ακουω να αναπαραγεται ειναι ρε# και αυτο στο περιπου...ειμαι σιγουρος οτι μαλλον καποια ρυθμιση θελει το software (προτιμησεις)...Ξερει καποιος να με βοηθησει?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚΥΡΟΝ...ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ TAPE ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩς ΕΚΤΟς ΤΟΝΟΥ...ΜΗΠΩς ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ LATENCY?ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η διαφορά του περίπου- ημιτονίου μου θυμίζει αυτήν την ταινία

 

 spacer.png

 

 

 🤣

 

 Αυτή η διαφορά είναι η διαφορά που προκύπτει αν μπερδέψεις το 44.1 με το 48 kHz sample rate. Για τσέκαρε το project sample rate σε σχέση με το rate του driver ή/ και των windows.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to audacity παντως ειναι στο 44,1...Η καρτα ηχου που χρησιμοποιω ειναι η lexicon alpha,και εχω windows 10 32 bit.πως μπορω να τσεκαρω rate του driver η των windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ελα τώρα κάνε κι εσύ κάτι!

 

Στις 15/6/2019 στις 12:08 ΠΜ, manosx είπε

 Αυτή η διαφορά είναι η διαφορά που προκύπτει αν μπερδέψεις το 44.1 με το 48 kHz sample rate. Για τσέκαρε το project sample rate σε σχέση με το rate του driver ή/ και των windows.

 

Φρόντισε τα βασικά ρύθμισης του project. Preferences > Quality >

Μετά φρόντισε ο driver και η κάρτα σου να συνάδει.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου