Προς το περιεχόμενο

Την γνώμη/φώτα σας πάνω σε μια σύνθεση.


Nikos Aravanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ!

 

Εφτιαξα μια ακόμη πιανοσύνθεση και θα ήθελα τα φώτα σας.

 

1.Σαν κομμάτι στέκει ή του λείπει αυτο το κάτι?

2.Αν στέκει,που χρειάζεται ρετουσάρισμα ή κάποια αλλαγή?

3.Αν λύσουμε το 1 και 2 να του φτιάξω μια εισαγωγή?

4.Στο δέυτερο μέρος να μπεί έξτρα όργανο?

 

Εννοείται οτι αν κάποιος εμπνέεται με αυτά μπορούμε να κάνουμε μια συνεργασία.

 

Μερσι!

ela pame v2.mp3

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο, το κομματι σου μονο εμπνευση φερνει και ωραια αισθηματα. Καθηλωτικο και πληρες μουσικα. 

 

Καποιο τσελο/βιολι μου ταιριαζει στο αυτι, που να παιζει σε ολο το κομματι, ανα περιοδους. Σε καποια σημεια πλαισιωνει, σε καποια αλλα ερωτηση-απαντηση. Λιγο μεγαλυτερες παυσεις σε καποια σημεια που αλλαζει η αρμονια και τα συναισθηματα, ωστε να μπορω να χορτασω και να "χωνεψω" καλυτερα αυτο που ακουω.

 

Αυτες ειναι οι πρωτες, ανεπεξεργαστες, σκεψεις μου, σαν ακροατης και οχι σαν μουσικος (καθως δεν ειμαι μουσικος).

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι σαν θέμα αλλά θέλει βιολιά από πίσω (srings arrangement) και ίσως κάποιο ομπόε ή horn στο ρεφραίν. είναι κλασικό κομάτι και θέλει ανάλογου τύπου ενορχήστρωση.

  • Ευχαριστώ 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γιατί το βασικό θέμα στην αρχή μου θυμίζει το "my way" του Sinatra...? 

 Καλό είναι, έως πολύ καλό, Νίκο, αλλά όπως είπαν και οι παραπάνω συμφορουμίτες ζητάει κάποια βιολιά, μια μπάσα βιόλα και κάποια horns έτσι για δέσει το γλυκό!   μην το στείλεις στον Gvour, δεν του πάει....

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, cigaret13 said:

  μην το στείλεις στον Gvour, δεν του πάει....

Μου το εστειλε ηδη,θεωρουσε οτι μου παει γαντι.😋

Ζητησα πολλα λ7 και μου το πηρε πισω,ειπε οτι τελικα δε μου παει.

 

Περα απο πλακα ειναι πολυ ωραιο και μελωδικοτατο.

Θα συμφωνησω απολυτως με τους προλαλησαντες φιλους οτι θελει στρινγκακια απο πισω(μη γελας,το λεω σοβαρα).

Αν το ακουγα  μεσα σε ενα ολοκληρο αλμπουμ ως τελευταιο κομματι για κλεισιμο λχ,θα μου καθοταν μια χαρα οπως ειναι,μονο του ομως θελει το κατι τις του.

Ετσι νομιζω τουλαχιστον.

Επεξεργασμένο από gvour
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gvour είπε

Μου το εστειλε ηδη,θεωρουσε οτι μου παει γαντι.😋

 

 Τόσα ξέρει, τόσα λέει.... μικρός είναι, θα μάθει! 😘

 Δεν έχει καταλάβει το πόσο αλιήτης είσαι....😈  παίζεις αλήτικα, γράφεις αλήτικα, τραγουδάς αλήτικα, έεε μπάστα θα τον "χαλάσεις" τον Πατρινό!

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια,ευχαριστώ για τις προτάσεις.

 

Μου αρέσει που χαλάσατε και τον Γιώργο(gkourmoul1)και ούτε αυτός νομίζει οτι είναι μουσικός τώρα...θα σας πάρει και θα σας σηκώσει.

 

Σκεφτόμουν αν αντί για βιολιά/όμποε κλπ κλπ να του έχωνα ηλεκτρονικά αντίστοιχα όργανα?

Η!  ή!  ή!

Κιθάρες? ε? ε? ε? αλιτήριοι? Γεώργιε,Φώτη ή κάποιος που να θέλει να γίνει διάσημος?

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nikos Aravanis είπε

 

Κιθάρες? ε? ε? ε? αλιτήριοι? Γεώργιε,Φώτη ή κάποιος που να θέλει να γίνει διάσημος?

 Θά'χει πλάκα να το στείλεις και σε μένα και στον Γιώργο, να του αλλάξουμε τα φώτα και να ανεβάσουμε ξεχωριστά τις μίξεις μας.  Έτσι για να δούμε τις διαφορές στην σύνθεση-παίξιμο-ιδέες-κ.τ.λ ενός αλιτήριου (Gvour) και ενός γλυκανάλατου (εμού)....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, cigaret13 said:

 Θά'χει πλάκα να το στείλεις και σε μένα και στον Γιώργο, να του αλλάξουμε τα φώτα και να ανεβάσουμε ξεχωριστά τις μίξεις μας.  Έτσι για να δούμε τις διαφορές στην σύνθεση-παίξιμο-ιδέες-κ.τ.λ ενός αλιτήριου (Gvour) και ενός γλυκανάλατου (εμού)....

 

!!Εσύ θα μας βάλεις να τσακωθούμε!!

 

Και γιατί να μην το κάνουμε ένα ενιαίο κομμάτι που να ξεκιναέι γλυκά και να τελειώνει με γκάζι ή το ανάποδο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nikos Aravanis είπε

!!Εσύ θα μας βάλεις να τσακωθούμε!!

 

Και γιατί να μην το κάνουμε ένα ενιαίο κομμάτι που να ξεκιναέι γλυκά και να τελειώνει με γκάζι ή το ανάποδο?

Γιατί καλέ να τσακωθείτε....; Θα μαλώσετε για τα ποσοστά των εκατομμυρίων απ'τις πωλήσεις...;🤩 

 

Νίκο εσύ είσαι ο συνθέτης, εσύ αποφασίζεις....🏋🏾‍♀️ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου