Προς το περιεχόμενο

Την γνώμη/φώτα σας πάνω σε μια σύνθεση.


Nikos Aravanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατί γρίφους?

απλά λέω ότι οι πρώτες νότες μου έφεραν αυτό στο νού.

 

(αν δεν το έφεραν σε άλλους είναι επειδή δεν γνωρίζουν ή δεν έχουν αρκετά ακούσματα από το τραγούδι αυτό).

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό νόμισα οτι εννοούσες και έκατσα να το παίξω στην κλίμακα που είναι και το δικό μου,αλλά δεν μου ταίριαξε πέρα απο τις συγχορδίες.

Είναι άλλη μελωδία,τουλάχιστον στα αυτία μου αλλά μπορεί και να είμαι και κουφός 😛

 

re-do-re-do-re#-re-do-sib-re το κομμάτι που έβαλες και ρε-ρε#-ρε-ρε-ρε-ρε#-σολ το δικό μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν είσαι κουφός.

η μελωδία δεν είναι ίδια.

Αλλά αν δεν έχεις (που εσύ δεν το έχεις) το άκουσμα του κομματιού, σου φαίνεται εντελώς πιό διαφορετικό.

 

αυτό που λέω είναι ότι κομμάτι φέρνει εκεί.

Δεν είναι κακό (πολύ), αλλά από την άλλη δεν θα στο πούν πολλοί ή κάποιοι που δεν έχουν αντίστοιχα ακούσματα.

 

(Υποθέτω έχεις ακούσει ότι ο McCartney ρωτούσε αρκετό καιρό τους γύρω του αν τους θύμιζε κάτι το yesterday)

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ιστορία με τον McCartney(για πές) δεν την ξέρω και να σου πώ,οταν φτιάχνω μια μελωδία που μου θυμίζει κάτι την αφήνω στην άκρη και την επισκέπτομαι ανα διαστήματα μπας και το βρώ.

Στην συγκεκριμένη δεν είχα τέτοιο θέμα(αλλά θα μου πείς είναι πολλά τα τραγούδια που δεν ξέρω)

 

Θα το ξαναβάλω να παίξει το βραδάκι να δώ τι εννοείς μιας και είμαι προκατειλημμένος τώρα 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπεις?

δεν γνωρίζεις βασικά πράγματα !:classic_laugh:

 

Λοιπόν ο άνθρωπος άκουσε το κομμάτι (κοινώς την άκουσε) στον ύπνο του.

Ξύπνησε το πρωί και την έγραψε σε ένα χαρτί και μετά πήρε σβάρνα όλους τους γνωστούς του μουσικούς παραγωγούς και ρωτούσε ποιό κομμάτι είναι αυτό. Όταν όλοι του είπαν ότι δεν υπάρχει τέτοιο, τότε το ηχογράφησε.

Μιλάμε για ίσως την κορυφαία μπαλάντα...

 

 

Τελος πάντων δεν σημαίνει τίποτα, καλό ή κακό.

Συμπαθές είναι όπως είναι, εμένα μου θύμησε το παραπάνω. Και τίποτα παραπάνω.

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου