Προς το περιεχόμενο

Ποτέ το Σάββατο, ποτέ την Κυριακή


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι από αυτούς που δεν βγαίνουν πλέον σχεδόν ποτέ βράδυ Σαββάτου και δεν πάνε επίσης για μπάνιο στη θάλασσα σχεδόν ποτέ την Κυριακή. Κατανοώ αυτούς που το κάνουν μιας και δεν έχουν άλλες μέρες εναλλακτική και τους λυπάμαι λίγο αλλά εγώ πλέον δεν.. ευτυχώς μπορώ να τα κάνω και τα 2 και τις υπόλοιπες μέρες. Μιλάω για Αθήνα πάντα.

Επεξεργασμένο από VangelisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εξαρτάται τι ΩΡΑ πας για μπάνιο (μιλάω για μπάνιο γιατί "έξω" έχω να βγω από το 2010 🙂 )

 

Εμεις με τη φαμελια ξυπνάμε όπως κάθε μέρα στις 6.30,άρα στις 7.30 είμαστε στο δρόμο,8.30 με 11.00 ρίχνουμε τις ωραίες μας βουτιές όπου γουστάρουμε ολομόναχοι σε καθαρά νερά και στην ΣΩΣΤΗ ώρα (έκθεση στον ήλιο μετά τις 11.00 είναι απλά αυτοκτονικη συνήθεια)και μετά φεύγουμε.

 

επιστρέφοντας κάνουμε και την πλάκα μας με όσους...πάνε μεσημεριατικα να ψηθούν....

 

Σήμερα το πρωί πάντως ο Σχινιάς ήταν ΜΑΓΕΙΑ (στις 8 φτάσαμε και μέχρι τις 11.15 που φύγαμε ειμασταν σχεδόν μόνοι)

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Superfunk είπε

ξυπνάμε όπως κάθε μέρα στις 6.30

Δεν υπάρχει περίπτωση να ξυπνήσω αυτή την ώρα εκτός κι αν έχω δουλειά. Αλλά σίγουρα όχι για μπάνιο😂🤣

Επεξεργασμένο από VangelisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ εδώ και χρόνια αποφεύγω τις Κυριακές για μπάνιο, αν είναι να πας είναι να πας νωρίς.

 Αν είμαι σε ένα από τα εξοχικά μου που έχει κοντά παραλίες ελεύθερες (κανα δυό δεν τις ξέρει κανένας) άντε να πάμε και Κυριακή και γυρνάς και με τα πόδια άμα λάχει.

 

 Παλαιότερα δεν με ένοιαζε τόσο γιατί πήγαινα με τη μηχανή άμα ήθελα στην Αθήνα, τώρα μεγαλώνοντας έχω γινει περίεργος και δεν μπορώ να τρώω τη ζέστη και τσι μυγες και το δικάβαλο και αφού έχω και παιδί............................... θέλω αμαξάκι πια και έτσι αποφεύγω τις Κυριακές για Αθήνα και πέριξ.

 

 Για beach bar και τέτοια, Κυριακή ΠΟΤΕ.

 Άντε Σάββατο το πολύ.

 

 Κυριακή είναι πολύ ταλαιπωρία.

 

 Φέτος βέβαια δεν θα με απασχολήσει το θέμα πολύ διότι λόγω άλλων υποχρεώσεων, δεν θα έχω τη δυνατότητα να κάνω πολλά μπάνια και δεν έχω και τη διάθεση.

 

 Φέτος θα πάω και θα κάνω μπάνιο μόνο στην άδεια μου και αυτό λόγω του μικρού.

 Μόνο τότε θα κάνω μπάνια

 Κρίμας και έχω μια κορμάρα φέτος...............................χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Konstantinos Dritsas είπε

Αν είμαι σε ένα από τα εξοχικά μου

 

Εσύ,ο Βαρουφάκης και ο Καμμένος θα μας τρελάνετε , κότερα βίλλες και εξοχικά με τη σέσουλα.

Αφτιινειαρισταιραστηνελλαδα?

 

🙂

19 λεπτά πριν, VangelisV είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να ξυπνήσω αυτή την ώρα εκτός κι αν έχω δουλειά. Αλλά σίγουρα όχι για μπάνιο😂🤣

 

Δουλειά ξεδουλεια εγώ πάντα 6.30 ξυπνάω.

Έτσι ήμαστε εμείς οι αριστεροί ετοιμοπόλεμοι ακόμα και τα ΣΚ 🙂

 

Με ξύπνημα αργά το μεσημέρι δεν νικήθηκε ποτέ ο καπιταλιΖμος 🙂

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Εσύ,ο Βαρουφάκης και ο Καμμένος θα μας τρελάνετε , κότερα βίλλες και εξοχικά με τη σέσουλα.

Αφτιινειαρισταιραστηνελλαδα?

 

 

Μας τα άφησαν οι δικοί μας αλλά ήρθαν τα μνημόνια και πληρώνουμε φόρους, ενοίκιο στο σπίτι μας. Χάσαν την αξία τους.

 Πληρώσαμε τις μεταβιβάσεις.

 Να τα πάρουν οι ξένοι να τα κάνουν αρμπιπί

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
46 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Με ξύπνημα αργά το μεσημέρι δεν νικήθηκε ποτέ ο καπιταλιΖμος 🙂

 

 

Μου θυμισες εκεινο το τσιτατο των νεανικων μου χρονων:

"Η επανασταση θα ξεκινησει αργα το μεσημερι γιατι εκεινη την ωρα ξυπναν οι φοιτητες και σχολαν οι εργατες".

  • Χαχα 7

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσπαθώ να σκεφτώ μεγαλύτερο βασανιστήριο από το να ψήνεσαι κάτω από τον ήλιο και να γεμίζεις άμμο.......και μάλιστα να πληρώνεις για αυτό, και δεν βρίσκω.

 

Άσχετα αν το κάνω (για την ηλιοθεραπεία-γιατί μου κάνει καλό και μου πάει το μαύρισμα 😎 ) και ΠΑΝΤΑ καθημερινές Δευτέρα -Πέμπτη , αλέ ρε τουρ με τα αυτοκίνητο (το οποίο επίσης "πονάω" που ψήνεται στον ήλιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εμενα στην αθηνα, λογω σπουδων, πραγματικα λυπομουν τους αθηναιους. Εγερτηριο απο τις 6.30-7.00 για να προλαβουν να πανε στις δουλειες τους. Γυριζαν σπιτι τους το βραδυ. Μες την κουραση, μες το αγχος. Περιμεναν ολο τη βδομαδα για να ερθει το Σαββατο και να κυκλοφορησουν το βραδυ, και επειτα να ξυπνησουν κυριακη μεσημερι για να πανε να κανουν το μπανιο τους.

 

Δεν θα μπορουσα να μεινω Αθηνα πανω απο τα δυο ετη που εμεινα. Σκετη μελαγχολια.

 

Εδω στα νοτια, δεν χρειαζεται να παω στο εξοχικο μου για μπανιο. Διπλα στην παραλια μενω. Και ακομα δεν εχω βουτηξει φετος. Βαριεμαι....😁

 

Οι δε ρυθμοι, γενικοτερα ειναι πιο χαλαροι. Ο κοσμος ξυπνα μιση ωρα πριν πιασει δουλεια. Σχολα νωρις και η παραλια ειναι διπλα. Οσοι μενετε επαρχια ξερετε για τι μιλω.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Εγερτηριο απο τις 6.30-7.00 για να προλαβουν να πανε στις δουλειες τους

 

Εγώ πάντως ξυπνάω τέτοια ώρα γιατί μου αρέσει.Εχει ωραία ησυχία ειδικά τα ΣΚ.

Γενικά δεν είμαι και πολύ fan του ύπνου.

Η ζωή είναι πολύ σύντομη για να την περνάμε ξάπλα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου