Προς το περιεχόμενο

Ποτέ το Σάββατο, ποτέ την Κυριακή


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω τετοια ωρα ξυπνω, λογω του μικρου, και πιανω την κιθαρα μεχρι να ξυπνησουν και οι υπολοιποι. Backing tracks, καφεδακι και μετα η μερα κυλα σαν το νερακι...

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εκκλησία δεν πάτε την Κυριακή το πρωί ρε άπιστοι....;😈  

 Το μυαλό σας στις παραλίες και τα κωλ@ρ@κια-βυζ@κι@...🤩

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, cigaret13 said:

 Εκκλησία δεν πάτε την Κυριακή το πρωί ρε άπιστοι....;😈  

 Το μυαλό σας στις παραλίες και τα κωλ@ρ@κια-βυζ@κι@...🤩

 

Αμα δω κανα καλο κωλ@ροβυζ@κι κυριακη, παντα κανω τον σταυρο μου και πτυνω τρεις φορες

  • Like 2
  • Χαχα 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Superfunk said:

Κοίτα εξαρτάται τι ΩΡΑ πας για μπάνιο (μιλάω για μπάνιο γιατί "έξω" έχω να βγω από το 2010 🙂 )

 

Εμεις με τη φαμελια ξυπνάμε όπως κάθε μέρα στις 6.30,άρα στις 7.30 είμαστε στο δρόμο,8.30 με 11.00 ρίχνουμε τις ωραίες μας βουτιές όπου γουστάρουμε ολομόναχοι σε καθαρά νερά και στην ΣΩΣΤΗ ώρα (έκθεση στον ήλιο μετά τις 11.00 είναι απλά αυτοκτονικη συνήθεια)και μετά φεύγουμε.

 

επιστρέφοντας κάνουμε και την πλάκα μας με όσους...πάνε μεσημεριατικα να ψηθούν....

 

Σήμερα το πρωί πάντως ο Σχινιάς ήταν ΜΑΓΕΙΑ (στις 8 φτάσαμε και μέχρι τις 11.15 που φύγαμε ειμασταν σχεδόν μόνοι)

 

ξανανοιξαν τα χωμάτινα δρομάκια για τα αυτοκίνητα, καφρίλα μεν, βολικό δε. Εμείς πήγαμε santa cruz, καθυστερημένα, φάγαμε μποτιλιάρισμα, αλλά οκ, μετά πήγα τρέξιμο μέχρι την άλλη άκρη (με τα φύκια) να κόψω κίνηση. Μια χαρά. Με τόσο κόσμο και με πλήθος μωρών/παιδιών να κινούνται στην ακτογραμμή και να μην μπορεις να προβλέψεις που θα είναι το επόμενο δευτερόλεπτο, σαν τα ιόντα στην κβαντική φυσική. Ασε τις ρακέτες, νομίζω αυτο το θέμα είναι μόνο του κλαδος ξεχωριστός της ψυχολογίας.

Αλλά ήταν μια πολύ καλή εμπειρία.

1 hour ago, Superfunk said:

 

Εγώ πάντως ξυπνάω τέτοια ώρα γιατί μου αρέσει.Εχει ωραία ησυχία ειδικά τα ΣΚ.

Γενικά δεν είμαι και πολύ fan του ύπνου.

Η ζωή είναι πολύ σύντομη για να την περνάμε ξάπλα...

 

ο ύπνος είναι ολόκληρη φιλοσοφία. δεν ειναι τοσο απλά τα πράματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

 

Εμεις με τη φαμελια ξυπνάμε όπως κάθε μέρα στις 6.30,άρα στις 7.30 είμαστε στο δρόμο,8.30 με 11.00 ρίχνουμε τις ωραίες μας

εσυ δεν πας για μπανιο - πας για σκοπια ρε φιλος

33 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Αμα δω κανα καλο κωλ@ροβυζ@κι κυριακη, παντα κανω τον σταυρο μου και πτυνω τρεις φορες

πανε οι εποχες που καναμε κανα οφθαλμολουτρο στην παραλια.

Πλεον αν τα πεταξει καμια την κοιταει ολη η παραλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vagelism είπε

εσυ δεν πας για μπανιο - πας για σκοπια ρε φιλος

 

Γιατί ρε συ; Ξέρεις τι ωραία που είναι η θάλασσα το πρωί;

Μετά γεμίζει, εκτός από εκατομμύρια τρελλαμενους,με λάδια,κατουρα και ότι άλλο δεν θες να κΣερεις 🙂

Άσε που γίνεσαι πΣητος.

Early bird gets the worm έλεγε ο παππούς μου και είχε δίκιο 🙂

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Γιατί ρε συ; Ξέρεις τι ωραία που είναι η θάλασσα το πρωί;

Μετά γεμίζει, εκτός από εκατομμύρια τρελλαμενους,με λάδια,κατουρα και ότι άλλο δεν θες να κΣερεις 🙂

Άσε που γίνεσαι πΣητος.

Early bird gets the worm έλεγε ο παππούς μου και είχε δίκιο 🙂

η αληθεια ειναι.,..οτι η παραλια του Σχοινια κανα δυο φορες που σηκωθηκα νωρις {με ξυπνησαν τα σκυλια μην φανταστεις } ηταν  οντως μαγεια. Μια χρονια την περασα  στο Ραμνους το καμπιγκ .

Απλα δεν το εχω με το πρωινο ξυπνημα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Γιατί ρε συ; Ξέρεις τι ωραία που είναι η θάλασσα το πρωί;

Μετά γεμίζει, εκτός από εκατομμύρια τρελλαμενους,με λάδια,κατουρα και ότι άλλο δεν θες να κΣερεις 🙂

Άσε που γίνεσαι πΣητος.

πραγματικα,το πρωι η θαλασα ειναι το κατι αλλο.και εμενα οι ωρες του μπανιου ειναι  8.00-12.00 καπου εκει μεσα, η καποιες φορες αργα το απογευμα αφου "κατσει η σκονη" μετα τις 17.00-18.00.απο κει και περα να πουμε και τον μεγαλο κινδυνο απο την ακτινοβολια τις επικινδυνες ωρες(το οποιο δυστυχως ειναι αληθεια),εγω δεν μπορω να βλεπω "γονεις"να μπεκροπινουν κατω απο μια τεντα 13:00 η ωρα το μεσημερι και να εχουν χωρις επιβλεψη τα παιδια να καιγονται στον ηλιο μπουκωμενα με πλαστικο φαγητο..κ μετα αυτος ο "μαγκας" να πιανει τιμονι για να παει την οικογενεια του σπιτι.(αν αρχισω με αυτο το θεμα δεν σταματαω ουτε αυριο..)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ούτε το βράδυ, ούτε το πρωί, τσακίστε το κολύμπι σε κάθε παραλί.

Δεν μπορώ "τα μπάνια". Η θάλασσα μου αρέσει μόνο ως ντεκόρ, αλλιώς πλήττω αφάνταστα μέσα κι έξω απ'  το νερό. Βουνό και πάλι βουνό.

Γενικά η φιλοσοφία του "περίμενε" με απωθεί. 2-3 ώρες στο δρόμο για να πλατσουρίσεις αυθημερόν στη Χαλκιδική είναι no-go, όπως και το να περιμένω σε εστιατόριο να αδειάσει τραπέζι ή να στηθώ στην ουρά για να παραγγείλω ...φαστ φουντ ή καφέ, ή να περιμένω αστική συγκοινωνία 15 λεπτά ενώ σε 25-30 μπορώ να είμαι περπατητός εκεί που θέλω.

  • Like 2

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου