Προς το περιεχόμενο

Studio για drum cover.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

 

αναζητώ κάποιο studio στην Αττική - ανατολικά προάστια, με λίγη τύχη - για να ηχογραφήσω ένα κομμάτι ως drum cover για το YouTube.


Θα χρειαστεί να πάω για τζαμάρισμα στην αρχή, καθώς, έχω να πιάσω μπαγκέτες πάνω από ένα χρόνο, και τα δικά μου ντραμς δεν χωράνε πουθενά αυτή την εποχή... αλλά το πιο βασικό είναι να υπάρχουν κάμερες. Φυσικά, δεν θα έλεγα όχι, άμα μπορεί να γίνει δουλειά και με κινητά. Αλλά σίγουρα θα ήθελα πανοραμικές, χαμηλές, τουλάχιστον τέσσερις κάμερες φαντάζομαι και γενικά ο χώρος να είναι όμορφος. Για τα τύμπανα δεν έχω πολλές απαιτήσεις, πέραν από τα βασικά πράματα, άμα χρειάζομαι κάτι επιπλέον αυτό είναι ένα μικρό china και κανένα splash άμα βρίσκεται. Διπλοπέταλο, crash, ride, ταμπούρο και hi-hat θα φέρω δικά μου.

 

Μίξη και μοντάζ δεν θα χρειαστώ, αυτά θα γίνουν εν ευθετώ χρόνω, τα αρχεία εικόνας και ήχου θα τα πάρω ακατέργαστα.

Φυσικά, άμα υπάρχει κάποιος ντράμερ με δικό του χώρο που κάνει τέτοια πράματα,  δεν θα πω όχι, και φυσικά θα πληρώσω τα έξοδα προσωπικού τζαμαρίσματος και ηχογράφησης, είτε καταλήξω σε studio, είτε βρεθεί κάποιος συνάδελφος ντράμερ.

Ευχαριστώ,

Χρήστος


 

Lost To The Living

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vagelism είπε

Ξερω οτι το εκαναν αυτο που ζητας τα παιδια σε αυτο το studio.

Mιλα μαζι τους.

http://www.jam2studio.gr/


Ευχαριστώ, συνάδελφε, θα επικοινωνήσω με το studio.

Lost To The Living

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου