Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτές και διαμερίσματα, αυτή η μάστιγα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενισχυτές και διαμερίσματα, αυτή η μάστιγα

διαβαζω τον τιτλο του thread και γελαω..

που να παιζατε κ drums.:classic_biggrin:😁

 Eδω με ηλεκτρονικα παιζουμε κ ακουστικα κ μας βαζουν χερι!!🤣

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2019 στις 10:49 ΜΜ, Satanas είπε

Τσεκαρε ενα βιντεακι που ειχα κανει για τον Blackstar HT1 με καμπινα....
Παιζεις πραγματικά τα πάντα....
Εσυ απλα ισως δεν χρειαστεις την καμπινα της δοκιμης....

 

 

Πολύ ωραίος! εγώ που έχω τον combo HT1R, για πείτε καμιά ιδέα για καμπίνα 1x12 😄

 

Υ.Γ. για διαμέρισμα, τα καθαρά του δεν είναι τόσο αδύναμα. Το βρώμικο κανάλι όμως είναι παντοδύναμο! μετά βίας πάω το volume πάνω από 11:00, έχοντας το gain στο τέρμα!

Επεξεργασμένο από Wild_Rose

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, Wild_Rose said:

 

Πολύ ωραίος! εγώ που έχω τον combo HT1R, για πείτε καμιά ιδέα για καμπίνα 1x12 😄

 

 

 

της harley benton πλασάρονται ως φτηνή αξιόπιστη λύση. Εναλλακτικά δες τις αγγελίες συχνά-πυκνά βρίσκεις κάτι ενδιαφέρον. Εγώ είχα πάρει την καμπίνα της Laney για τον ironheart που είναι μια χαρούλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και τον ht1 και την harley bendon. Ηταν η πρωτη μου καμπινα (την αγορασα για 40 ευρω). Εχει μια χαρα ηχο για σπιτι και σιγουρα ακουγεται πολυ καλυτερα απο το 8αρι σκατοηχειο του ht1. Δεν εχει μεγαλη διαφορα στην ενταση.

 

Θα σου προτεινα περιμενεις λιγο και να βρεις μεταχειρω κατι με καλο ηχειο πανω. 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Wild_Rose είπε

...για πείτε καμιά ιδέα για καμπίνα 1x12 😄

Στα 133e με 1x12 " Celestion Vintage 30

14 κιλα
46 πλατος x 47 υψος x 30 βαθος cm
https://www.thomann.de/gr/harley_benton_g112_vintage.htm

Σκετο το μεγαφωνο του, κοστιζει αγορα 125e

 

Αν μπορεις να ανεβεις στα 205e με 2x12 Celestion Vintage 30, θα εισαι σουπερ απο ογκο.

25 κιλα
74 πλατος x 52 υψος x 30 βαθος cm
https://www.thomann.de/gr/harley_benton_g212_vintage.htm

 

Η ορθια 2x12 εχει λιγο πιο ακριβα (249e)
24 κιλα
50 πλατος x 66 υψος x 36/30 βαθος (angled) cm
https://www.thomann.de/gr/harley_benton_g212_vintage_vertical.htm

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα την απλη HB, οχι με το V30.

Επειτα αγορασα μια 2x12 παλι με φτηνοηχεια, οπου τη χρησιμοποιω στις προβες. Μεγαλη διαφορα στον ογκο του ηχου, ακομα και σε πολυ χαμηλες εντασεις.

 

Οι εκδοσεις με v30, που προτεινει ο Σπυρος, ειναι vfm. Πολυς ηχος με λιγα χρηματα.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Wild_Rose είπε

 

Πολύ ωραίος! εγώ που έχω τον combo HT1R, για πείτε καμιά ιδέα για καμπίνα 1x12 😄

Mετά απο 30+ χρονια στο Ροκ -Metal και εχοντας δοκιμασει οτι μεγαφωνο υπάρχει θα σου συνιστουσα κι εγω καποια καμπινα του Θωμα με τα μεγαφωνα που σου προτειναν οι παραπανω φίλοι....
ΑΛΛΑ
Αν θες ΗΧΟ αχρωματιστο(όλα αυτα τα Celestion χρωματιζουν το τελικο αποτελεσμα του ενισχυτη σου, αλλο με μεσαια, αλλο με πριμα, αλλο με ολα μαζι κτλ κτλ) , ογκο σαν καμπινα 4Χ12 απο ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ μεγάφωνο τοτε η επιλογη αυτη ειναι μονοδρομος...
https://www.thomann.de/gr/ev_evm_12l_classic_8_ohm.htm?ref=search_prv_5
ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!!!!
Δωμάτιο σούπερ, λάιβ ακομα πιο τούμπανο!!!!!
Θα με θυμηθεις.....

Υ.Γ στις αγγελιες του νοιζ  παιζουν στα 100-120 αλλα πιστεψε με δεν θα το μετανοιωσεις ποτέ οτι κεφάλι κι αν κουμπωσεις πανω του.....Εγω του βαζω 100ρια Marshall και Κουρμπη και παιζει σαν FULL STACK..

 

Επεξεργασμένο από Satanas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά χαίρομαι που γίνεται συζήτηση γύρω από το θέμα, διαβάζω διαφορετικές απόψεις από τη δική μου και πράγματα που δεν ήξερα.

 

Δυστυχώς δε με βλέπω για λάμπα στο σπίτι, ακόμα και 1w να είναι. Αμφιβάλλω ότι θα ακούγεται όπως θέλω χωρίς να ενοχλώ, συν ότι σε μερικούς μήνες φεύγω εξωτερικό και πραγματικά δεν ξέρω πού θα μένω. Μπορεί να είμαι σε μονοκατοικία, όπου θα κάνω ό,τι θέλω σε λογικά πάντα πλαίσια, αλλά μπορεί και να είμαι σε διαμέρισμα πολυκατοικίας με άλλα 3 γειτονικά διαμερίσματα στον ίδιο όροφο.

 

Λόγω της μετανάστευσης δε με παίρνει να κάνω και τέτοιες δοκιμές, εκτός αν προκύψει καμία πολύ τρελή ευκαιρία, τύπου HT1 combo στα 80 ευρώ.

 

Παρ'όλα αυτά διαβάζω με ενδιαφέρον αυτά που λέτε, γιατί σίγουρα θα με απασχολήσει ξανά το θέμα.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Bill, να 'σαι εσυ καλα και να εγκατασταθεις με το καλο, και μετα βρισκεις και αγοραζεις ο,τι γουσταρεις.

 

Άσε βρήκα σε αγγελία στο εξωτερικό Peavey 6505 made in USA (combo) στα 380 ευρώ, αλλά είναι 60w και 30 κιλά. 🤣

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου