Προς το περιεχόμενο

Παραλία κ σκύλος.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα ενδιαφερον αρθρακι για το νομοθετικο πλαισιο που ισχυει σχετικα με τα αγαπημενα μας σκυλια κ την παραλια.

Καλο ειναι να ξερουμε τι ισχυει, πριν πιαστουμε στα χερια με καναν ανθρωπο.

https://ygeiamou.gr/pets/30865/epitrepete-na-paro-ton-skilo-stin-paralia-gia-banio/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μόνο φιλοσοφικά μπορώ να προσεγγίσω το θέμα. 

Απο πότε οι ανθρωποι νομοθετούν για το τι ισχύει για τους σκύλους ;

Είναι το ισχυρό μέρος και τους ανήκει ο πλανήτης ;

Θα προτιμούσα οι σκύλοι να νομοθετούν για τους ανθρώπους. 

  • Like 4
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LK είπε

Μόνο φιλοσοφικά μπορώ να προσεγγίσω το θέμα. 

Απο πότε οι ανθρωποι νομοθετούν για το τι ισχύει για τους σκύλους ;

Είναι το ισχυρό μέρος και τους ανήκει ο πλανήτης ;

Θα προτιμούσα οι σκύλοι να νομοθετούν για τους ανθρώπους. 

ειδικα απο την στιγμη που ενα σκυλι δεν μπορει να ουρησει η να αφοδευσει μεσα στην θαλασσα..

Ειναι λιγο οξυμωρο αν το σκεφτεις...

Να σου βαζουν χερι για το σκυλι σου...κ μετα να μπαινουν να κατουρανε μεσα στη θαλασσα τα χιλια δυο τους μικροβια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σοβαρά μιλάω. 

Σιχαίνομαι τους ανθρώπους που νομίζουν οτι έχουν παραπάνω δικαιώματα απο ενα ζώο. 

Είτε είναι σκύλος. ....εiτε κατσαρίδα.

Η υπεροψία δε αυτή εκδηλουται με τον πιο χυδαίο τρόπο. ΝΟΜΟΘΕΤΟΥΝ....για τα ζώα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περίμενα κάτι τέτοιο από νομικό 

 

Θεωρώ ότι νομοθετουν γι αυτούς που έχουν ζώα συντροφιάς και όχι για τα ίδια τα ζώα 

 

Και στο κάτω κάτω γιατί να έχεις ζώο in first place. Δικαιούνται ελευθερία και όχι αφεντικά 

 

Edit : Να σημειώσω ότι έχω αλλεργία στο τρίχωμα των σκύλων και θεωρώ αυτονόητο ότι πρέπει να με σεβαστεί ο ΧΨ ιδιοκτήτης σκύλου και να το έχει δίπλα του και όχι να βολτάρει όπως σέβομαι και εγώ την επιθυμία του να το παίρνει μαζί του στην παραλία 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 hour ago, LK said:

 

Δεν μιλάω για τη συγκεκριμένη διάταξη, αλλά με αφορμή αυτή. 

Φυσικά είμαι υπερ των μη δεσποζομενων ζωων....που και για αυτά  νομοθετούν. Για παράδειγμα την υποχρεωτική στείρωσή τους,  η οποία,  ειρήσθω εν παροδω, θα είχε θαυματουργα αποτελέσματα στους ανθρώπους. 

 

Υ.Γ. Δεν είχα πότε μου κατοικίδιο. ....ουτε καν παπαγάλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ένα κόσμο φτιαγμένο από τους ανθρώπους για τους ανθρώπους (μόνο τους δρόμους και τα αυτοκίνητα να σκεφτείτε φτάνει), σε ένα περιβάλλον κατακρεουργημένο από τους ανθρώπους στο οποίο δεν μπορούν πια τα ζώα (ναι, και αυτά που λέμε ζώα συντροφιάς) να επιβιώσουν και θεωρούνται κάτι σαν βρωμιά (αδέσποτα), και σε μια κοινωνία με δομές τέτοιες, που και οι άνθρωποι δυσκολεύονται πολλές φορές να ζήσουν, ζητάμε και τα ρέστα.

 

Ευτυχώς που τα ζώα δεν ξέρουν γραφή και ανάγνωση, γιατί θα είχαμε γεμίσει τον τόπο πινακίδες που να τους απαγορεύουν ακόμα και την αναπνοή.

 

Το δεσποζόμενο ζώο, δεν είναι πάντα "φυλακισμένο", κάποιες φορές απλά είναι προστατευόμενο.

 

Από εκεί και πέρα βέβαια, έχει δίκιο και ο ρέμπελος του νότου.

Αλλά όλη η βλακεία είναι των ανθρώπων, όχι των ζώων.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 6

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, adonisif είπε

και εγώ που έχω αλλεργία στις μέλισσες θα πρέπει να τις εξαφανίσω

Μάθε να διαβάζεις 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου