Προς το περιεχόμενο

Fat Mummra - Yiannis Kassetas ft Gilad Atzmon


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Από ένα πρόσφατο λάιβ με guest τον εξαιρετικό σαξοφωνίστα (και πολιτικό ακτιβιστή) Gilad Atzmon.

 

.. όταν πας σε τζαζ παίξιμο και το backline είναι ένας μικρός solid state Marshall 😉 .. κανονικά καμία σχέση με τέτοιο ήχο κιθάρας και παίξιμο σ'αυτή τη μπάντα.. 🙂

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μια χαρά, πολύ ωραίο παίξιμο. Είδα και μια φανκιά που έχεις ανεβάσει από το ίδιο live, σούπερ. Για μένα που δεν αντέχω το γενικώς αποδεχτό jazz tone, αυτό είναι σίγουρα βελτίωση.🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κι εμένα μια χαρά μου άρεσε και αν ήμουν απο κάτω θα το απολάμβανα, αν και καταλαβαίνω πως θα προτιμούσες να παίξεις με τον ήχο σου κι όχι ντε και καλά με "κλασικό" ήχο τζαζ. Το σόλο όμως σκοτώνει!

Ετσι κι αλλιως στην ηχογράφηση μόνο τα σαξόφωνα ακούγονται.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν είδα κανένα πρόβλημα, εκτός του ότι έψαχνα το μπάσο και τα τύμπανα που ήταν λίγο βρώμικα και θόλωναν τα τομ.

Όλα ωραία, φυσικά τα σαξόφωνα πρώτο τραπέζι, και η κιθάρα για τις απαιτήσεις μου πληθωρική και αξιολάτρευτη.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απλά αυτό το παίξιμο, όλο στο drive κανάλι με χαμηλωμένο volume στην κιθάρα που όλη η δουλειά γίνεται με το χέρι, είναι λίγο εκτός έδρας όταν δεν έχεις λάμπα. Τουλάχιστον για μένα ένας ωραίος λαμπάτος κάνει τη μισή δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου