Προς το περιεχόμενο

"Blues Κάλεσμα" στους απανταχού μουσικούς του NOIZ


1_4_5 Alive

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακολουθώ το forum του Noiz εδώ και λίγο καιρό και σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω  αυτό το βήμα, για να κάνω ένα Blues κάλεσμα, σε όσους παρακολουθούν το forum.

 

Αγαπώ πολύ τα blues και προσπαθώ να βρω αν υπάρχουν, αλλά και πόσοι μπορεί να είναι αυτοί που ασχολούνται με τα blues στην Ελλάδα.
 

Αναρωτιέμαι, αν θα μπορούσαμε να φτιάξουμε μια ομάδα ή μια κάποιου είδους κοινότητα, να γνωριστούμε, να δούμε πόσοι είμαστε τελικά, να jammaroume

και να δούμε αν και με ποιο τρόπο μπορούμε να βοηθήσουμε αυτό το είδος μουσικής να προωθηθεί περισσότερο.
 

Έχω την εντύπωση, ότι δεν μπαίνει νέο κοινό σε αυτό το είδος και ότι το ελληνικό blues κοινό "γερνάει".

 

Θα ήθελα όσοι παρακολουθούν και αγαπούν τα Blues, να συμμετάσχουν σε αυτό το topic και να δούμε αν και που μπορεί να μας βγάλει...

Έστω κι ένα απλό "παρών" ας δηλώσετε, να ξεκινήσουμε να μετράμε πόσοι είμαστε! 😎

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτα να ξεκαθαρίσουμε τι είναι το blues. Μιλάμε για τους μαύρους του Μισισίπι  ή για όλους ;;; 😂

  • Χαχα 2

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης μιλάμε για του μαύρους του Μισισίπι ή τους άσπρους ή τους άσπρους γενικώς ή τους άσπρους ....οδοντίατρους?

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, dimsonic said:

επίσης μιλάμε για του μαύρους του Μισισίπι ή τους άσπρους ή τους άσπρους γενικώς ή τους άσπρους ....οδοντίατρους?

 

1 hour ago, geouoa said:

Έχω την εντύπωση, ότι δεν μπαίνει νέο κοινό σε αυτό το είδος και ότι το ελληνικό blues κοινό "γερνάει".
 

 

Όπως βλέπεις αγαπητέ μου dim. σε όποιο blues κι αν αναφέρεται, δεν μιλάει για μας.

Νέο αίμα θέλει.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, fusiongtr said:

 

 

Όπως βλέπεις αγαπητέ μου dim. σε όποιο blues κι αν αναφέρεται, δεν μιλάει για μας.

Νέο αίμα θέλει.

 

 

ας φτιάξω τοτε το industrial μου....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Rebel_Of_South said:

πρώτα να ξεκαθαρίσουμε τι είναι το blues. Μιλάμε για τους μαύρους του Μισισίπι  ή για όλους ;;; 😂

 

Χαίρομαι που ανταποκρίνεσαι κι ας προτιμάς άλλο είδος μουσικής.

Άλλωστε αυτός είναι και ο στόχος του topic, να μεγαλώσει το μπλουζ κοινό.

 

Ας παραθέσω ένα σχετικό κομμάτι για να μπεις στο κλίμα.

Σου θυμίζουν κάτι αυτοί οι τυπάδες ;

 

 

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρον! Δεν ακουσα ποτε μπλουζ στη ζωη μου, αλλα μονο μπλουζ παιζω (δεν μπορω να παιξω και πραμα αλλο...).

 

Και ειμαι σε καλη ηλικια. Ακομα να πατησω τα ηντα.

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, fusiongtr said:

 

 

Όπως βλέπεις αγαπητέ μου dim. σε όποιο blues κι αν αναφέρεται, δεν μιλάει για μας.

Νέο αίμα θέλει.

 

 

Παρερμηνεύεις τα λόγια μου.

Δεν γίνεται να μπει νέο αίμα, αν δεν προυπάρχουν οι έμπειροι.

 

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου