Προς το περιεχόμενο

Νομίζετε πως παίζετε καλά όταν πίνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, LK είπε

Σιγα μην κανομεν και τζοκινγκ πριν το γκιγκ 😛

 

Τζοκινγκ δεν κάνουμε αλλά σεβόμαστε αυτούς που έχουν δώσει τα ωραία τους λεφτά για να μας δουν...

 

Θυμάμαι με θλίψη αυτό το ΥΠΈΡ ταλέντο να ξεφτιλιζεται λόγω του ποτού

 

 

Έχω δει αρκετές φορές και από κοντά τεράστιους μεθυσμένους ,μαστουρωμενους καλλιτέχνες (η μεγαλύτερη απογοητεύση ήταν o Sly Stone για τον οποίο είχα πληρώσει και μια περιουσία για να τον δω και ο τύπος έσκασε μύτη με τρεις ώρες καθυστέρηση, έπαιξε παντελώς χαλια δέκα λεπτά και μετά έπεσε ξερός στη σκηνή και τον πήραν τέσσερις...) και δεν νομίζω το κοινό να το εκτιμησε ιδιαίτερα..

 

 

 

 

11 λεπτά πριν, LK είπε

Σιγα μην κανομεν και τζοκινγκ πριν το γκιγκ 😛

Θα χει πλάκα να μην δεν έπινε και ο Σινάτρας 😛

 

Ο Σινάτρα δεν έβγαινε ποτέ μεθυσμένος ,ούτε φυσικά και τραγούδαγε μεθυσμένος στο στούντιο.

 

Άλλο οι ασπρόμαυρες φωτό και άλλο η πραγματική δουλειά 🙂

 

Αν είσαι τραγουδιαρης άντε ένα,το πολύ δύο ποτάκια είναι οκ αλλά ΝΤΡΆΜΕΡ?

 

ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ σεβομαι απόλυτα  την επιλογή της Ευμη και της καθε Ευμη.

Δεν έχουν όλοι ονειρο ζωής να καμουν οικογεια και παιδια ....να γινουν και παππουδες...και να πληρωνουν λογαριασμους μεχρι να πεθάνουν.

 

Εδωσε ό,τι ειχε να δωσει...μπορει να εδινε και άλλα , μπορει και οχι αλλα ηταν ΕΠΙΛΟΓΗ της.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LK είπε

Εγώ σεβομαι απόλυτα  την επιλογή της Ευμη και της καθε Ευμη.

Δεν έχουν όλοι ονειρο ζωής να καμουν οικογεια και παιδια ....να γινουν και παππουδες...και να πληρωνουν λογαριασμους μεχρι να πεθάνουν.

 

Εδωσε ό,τι ειχε να δωσει...μπορει να εδινε και άλλα , μπορει και οχι αλλα ητνα ΕΠΙΛΟΓΗ της.

 

Ναι αλλά το να λες ότι τραγουδούσε ΚΑΛΎΤΕΡΑ μεθυσμένη απλά δεν ισχύει...και το βίντεο το αποδεικνύει περίτρανα (μη ξεχνάς το ΘΕΜΑ της συζήτησης 🙂 )

 

Ακόμα και ο Nick Cave που τον έχω δει 40 φορές ζωντανά από το 1982 είναι ΑΠΊΣΤΕΥΤΑ καλύτερος και καλλιτεχνικά,και συνθετικά και εκτελεστικά από τότε που έκοψε τις λαλακιες...

Την πρώτη φορά που τον είχα...δει βγήκε στη σκηνή,ξερασε,έσπασε κάτι παράθυρά και μετά ,και αυτόν,τον πήραν τέσσερις...δεν μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα και ιδιαίτερα 🙂

 

Και πέρυσι που τον είδα πάντως, επειδή ήμουν backstage και λόγω καθυστερήσεων άργησε να βγει και η μπάντα άρχισε να πίνει... επικίνδυνα πολύ χάλια παίξανε ,σε σχέση με την καλοκουρδισμενη μηχανή που είναι εδώ και χρόνια οι Bad Seeds..

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 minutes ago, Superfunk said:

 

Ναι αλλά το να λες ότι τραγουδούσε ΚΑΛΎΤΕΡΑ μεθυσμένη απλά δεν ισχύει...και το βίντεο το αποδεικνύει περίτρανα (μη ξεχνάς το ΘΕΜΑ της συζήτησης 🙂 )

 

Ακόμα και ο Nick Cave που τον έχω δει 40 φορές ζωντανά από το 1982 είναι ΑΠΊΣΤΕΥΤΑ καλύτερος και καλλιτεχνικά,και συνθετικά και εκτελεστικά από τότε που έκοψε τις λαλακιες...

Την πρώτη φορά που τον είχα...δει βγήκε στη σκηνή,ξερασε,έσπασε κάτι παράθυρά και μετά ,και αυτόν,τον πήραν τέσσερις...δεν μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα και ιδιαίτερα 🙂

Εγω δεν είπα καλλιτερα η χειρότερα, γιατι δεν μου αρεζε ουτε μευθσμενη ούτε silver 😛

 

Εγω άλλο είπα.

Εν πασει περιπτώσει, όποιος δεν το αντεχει, να μην πίνει 😛

Εγω προσωpικά  δεν πίνω (αν και δεν ειμαι μουσικός -αν και μου αρέσει το μπουρμπον και η βοτκα) αλλά με χαλάει τους κοιλιακούς .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

 Εγω δεν είπα καλλιτερα η χειρότερα

 

Ναι δεν είπες αλλά αΦτο ινε το θέμα του thread 🙂

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 minute ago, Superfunk said:

 

Ναι δεν είπες αλλά αΦτο ινε το θέμα του thread 🙂

Οκ για να ειμαι ον τοπικ...ο Κηθ Μουν με αρεζε σουρωμένος.....οπώς ηταν παντα δηλαδή . 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, LK είπε

Σιγα μην κανομεν και τζοκινγκ πριν το γκιγκ 😛

Θα χει πλάκα να μην δεν έπινε και ο Σινάτρας 😛

 

Τώρα που το λες όταν είχαν παίξει οι Stones στο ΟΑΚΑ ειμανΕ και εκεί backstage.... μπαίνουμε που λες με δέος στο chill room των θεών με τον κολλητό μου και πετυχαίνουμε χαλαρούς τον Κιθ και τον Ρονυ... ακριβώς όπως στις φωτογραφίες...δηλ. Marlboro στο χέρι και Jack Daniels o Ρονυ ενώ ο Κιθ έπινε.... vodka με....Fanta (!)

 

Τους χαιρετησαμε,πήραμε και αυτόγραφα (μαμω τα παιδιά ήταν) και βέβαια ψάχναμε και τον .. Jagger...ο μπάρμπα Κιθ το κατάλαβε και μας είπε "αφήστε τον αυτόν κάνει.... διάδρομο τώρα". :):)

  • Like 1
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Just now, Superfunk said:

 

Τώρα που το λες όταν είχαν παίξει οι Stones στο ΟΑΚΑ ειμανΕ και εκεί backstage.... μπαίνουμε που λες με δέος στο chill room των θεών με τον κολλητό μου και πετυχαίνουμε χαλαρούς τον Κιθ και τον Ρονυ... ακριβώς όπως στις φωτογραφίες...δηλ. Marlboro στο χέρι και Jack Daniels o Ρονυ ενώ ο Κιθ έπινε.... vodka με....Fanta (!)

 

Τους χαιρετησαμε,πήραμε και αυτόγραφα (μαμω τα παιδιά ήταν) και βέβαια ψάχναμε και τον .. Jagger...ο μπάρμπα Κιθ το κατάλαβε και μας είπε "αφήστε τον αυτόν κάνει.... διάδρομο τώρα". :):)

Ειναι γνωστό ότι ο Τζαγκερ κάνει τα πάντα για να μην πεθάνει. Μεχρι και μεταγγίσεις αίματος.

Στη θέση του απλά θα ρωτουσα  τον Κιθ.....πως τα καταφερνει (ασε που θα τους θάψει όλους 😛 )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LK είπε

Ειναι γνωστό ότι ο Τζαγκερ κάνει τα πάντα για να μην πεθάνει. Μεχρι και μεταγγίσεις αίματος.

Στη θέση του απλά θα ρωτουσα  τον Κιθ.....πως τα καταφερνει (ασε που θα τους θάψει όλους 😛 )

 

Πάρε τη βιογραφία του,τα εξηγεί όλα 🙂

  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως άμα έχω πιει καμιά μπυρίτσα ή κανα ουισκάκι συνθέτω καλύτερα.

Νιώθω πιο χαλαρός.

 Σε εκτέλεση/live προτιμούσα πάντα να είμαι καθαρός. Μου έβγαινε καλύτερα.

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Νομίζετε πως παίζετε καλά όταν πίνετε;

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου