Προς το περιεχόμενο

Νομίζετε πως παίζετε καλά όταν πίνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
1 λεπτό πριν, LK είπε

Ας πιουν ένα χυμό στην υγειά μας

Αυτό το Νταλαροειδές ο Άντερσον. Η υπόλοιπη μπαντα μια χαρά είναι

  • Like 1
  • Χαχα 3

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι να κάνουμε.

Το ποτό ειναι ωραίο.

Και το τσιγάρο ωραίο είναι.

Και ο Μπακλαβάς ωραίος είναι......και όλα αυτά κάνουν κακό.🤣

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Κι εγω είχα σπαστεί με τον Jethro τον Tull κάποτε, που μας είχε ζαλίζει με το μην καπνίζετε και τέτοιες μπούρδες σε συναυλία ανοιχτού χώρου. Θα έπρεπε να το αναγράφουν στα εισητήριά και στην προπώλησή τους ρητά. Σέβομαι την επιθυμία του (ή την ανάγκη να μην αναπνέει καπνό) αλλά απεχθάνομαι το bullying και τη νουθεσία, εκ των υστέρων

ηταν πολυ άκυρος εκεινο το βραδυ σκετή απογοητευση

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Νομίζετε πως παίζετε καλά όταν πίνετε;

Kι εγώ όταν είχα πάει στην Μποφίλιου καθόμουνα πρώτη σειρά. Κατά τη διάρκεια του μοιρολογίου με έπιασε μια λιγούρα και άνοιξα το ταπεράκι με το παστίτσιο να τσιμπήσω κάτι. Με το που με είδε  μου λέει αν γίνεται να μην τρώω μπροστά της γιατί είναι σε περίοδο δίαιτας και κάτι τέτοια περίεργα, αλλιώς να φύγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LK είπε

Είχα πάει σε μια συναυλία Weckl.

 

O άνθρωπος, και δικαίωμα του, ζήτησε από τα μπροστινά τραπέζια να μην καπνίζουν γιατί τον ενοχλούσε.

Ξανα λέω σεβαστό.

 

Εγώ δεν καθόμουν μπροστά.

Παρ΄όλα αυτά επειδή είχα σκοπό να καπνίσω....έφυγα.

Πληρωσα εισιτήριο ,και εφυγα.

 

Δεν ήθελα refund.

Απλά αν ηταν να μην καπνίσω θα πηγαινα γυμναστήριο.😛

 

Έκτοτε δεν πηγα σε συναυλία , και δεν ξανα άκουσα Weckl ....oύτε στο σπίτι μου 😛

Μπορεί για κάποιους όλα αυτά που λέω να είναι μπουρδες.

Σεβαστό επίσης. 

 

In my books, μουσική χωρις τσιγαρο και ποτό δεν λέει τίποτα.

Και οι προπονησεις μου καθημερινα περιέχουν 7 km τρέξιμο...

 

..

 

Ανεβηκες πολλα σκαλια στην εκτιμηση μου

Διαβαζα κ ξαναδιαβαζα το ονομα

 

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, VangelisV είπε

Kι εγώ όταν είχα πάει στην Μποφίλιου καθόμουνα πρώτη σειρά. Κατά τη διάρκεια του μοιρολογίου με έπιασε μια λιγούρα και άνοιξα το ταπεράκι με το παστίτσιο να τσιμπήσω κάτι. Με το που με είδε  μου λέει αν γίνεται να μην τρώω μπροστά της γιατί είναι σε περίοδο δίαιτας και κάτι τέτοια περίεργα, αλλιώς να φύγω. 

 

Αν είχες πάει ζωΖμενος με φυσεκλικια και αντάρτικο  αμπεχΩνο θα σε κερναΓε και φιΑλη με ξηροκαρπια

 

Εγώ είχα πάει με ένα ρολόι VOSTOK με τον Στάλιν πάνω σε ένα Τ34 και μου έδωσε ελευθέρας για ένα έτος.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Χαχα 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός (αυτό δα έλειπε) και έχει τις αντοχές και τα σύνορα του σε όλα του.

Νομίζω καλά τα είπαν ο Φάνης (Πνοή) και ο Σπύρος (Δέλτα) αλλά και κάποιοι ακόμα.

Στην τελική όλα είναι επιλογές (ηθελημένες η αθέλητες) και καλό είναι να μην είμαστε απόλυτοι στην κρίση μας αλλά και να σεβόμαστε την όποια στάση ζωής. Στο κάτω κάτω, για καλλιτέχνες μιλάμε, κάλλιστα μπορούμε να μην τους ακούμε η να μην πληρώνουμε για τις συναυλίες και τους δίσκους τους.

Σε σχέση με το αρχικό ερώτημα του νήματος, έχω παίξει με ανθρώπους σε όλο το φάσμα (ντίρλα-λεμονάδα) κι έχω περάσει κι ο ίδιος απο κεί... Δεν υπάρχει σαφής απάντηση, είναι τόσο πολλά εκείνα που επηρεάζουν προς τη μία η την άλλη κατεύθυνση.

Θέλω να προσθέσω μία παράμετρο... Οι έμπειροι -και καλοί, συνεπείς- μουσικοί με πολλά χιλιόμετρα επί πάλκου, ένα απο τα πράγματα που εξελίσσουν με τα χρόνια, είναι (ούτως ειπείν) το διαρκές ανέβασμα του επιπέδου του "αυτόματου πιλότου" τους.

Καλλιεργούν κι ενδυναμώνουν την ικανότητα να ανεβάζουν τον πήχυ στο κατώτατο του σημείο, άσχετα με το που μπορεί να βρίσκεται το ανώτατο, με αποτέλεσμα πως ανεξάρτητα απο προβλήματα (πιώμα, συνθήκες κλπ.) να κατορθώνουν να μην μεταδίδουν στον ακροατή πως τα πράγματα βγήκαν εκτός ελέγχου.

Θυμάμαι πριν πολλά χρόνια σε πρόβα, έλεγα στα παιδιά της μπάντας οτι πρέπει να προσπαθήσουμε στην χειρότερη μας μέρα και στιγμή (ανεξάρτητα απο αιτίες) να ακουγόμαστε αξιοπρεπώς.

 

ΥΓ. Λάκη, τι εκτελεσάρα του Dark Night ήταν αυτή; Δεν τόχα πάρει χαμπάρι κι έπαθα πλάκα, σ' ευχαριστώ!

  • Like 7

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, LK said:

Εννοω ότι ενδεχομένως γνώριζε τους κινδύνους, παρ΄ολα αυτά ίσως τους αποδέχτηκε γιατι να της φαινόταν πιο δύσκολο να σταματησει....

 

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο λογική αυτή η διεργασία, όσο περιγράφεις.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 minute ago, fusiongtr said:

 

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο λογική αυτή η διεργασία, όσο πςριγράφεις.

Εγω το παθαίνω με τα γλυκά.

Ξέρω ότι με παχαίνουν...αλλα το αποδέχομαι και ενδίδω (τον χειμώνα) 😛

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ez είπε

 

Θυμάμαι πριν πολλά χρόνια σε πρόβα, έλεγα στα παιδιά της μπάντας οτι πρέπει να προσπαθήσουμε στην χειρότερη μας μέρα και στιγμή (ανεξάρτητα απο αιτίες) να ακουγόμαστε αξιοπρεπώς.

 

Αυτο που περιγραφεις ειναι η νιρβανα καθε μουσικου.

Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ προορισμος..

Να μπορεις να καταφερεις ανεξαρτήτως συνθηκων να αποδωσεις τα  βελτιστα των ικανοτητων  σου τοσο σε μοναδικο οσο κ σε συλλογικο επιπεδο.

Και δεν μιλαω μονο για πιωμα

Μιλαω για κακο ηχο, κακο Monitoring..σκαταδες διοργανωτες - κακους συνεργατες  κλπ..{}

 Προφανως κατι κανετε καλα..γιατι η μπαντα σου μια χαρα βλεπω οτι παει {τα τελευταια 157 χρονια🤣

 

Θυμηθηκα μια συνεντευξη του Μαζωνακη {ναι αυτου}...να λεει...οτι δεν μασαει τιποτα γιατι ειχε φαει το σκυλαδικο της επαρχιας με το κουταλι - εκει οπου η λεξη μονιτορ ηταν μια αγνωστη εννοια.

- Εμαθα να ακουω τον ευατο μου απο τα εξωτερικα ηχεια - ειχε πει...

 - ολα αυτα  τα σημερινα  {In ear - monitors Κλπ} ειναι για μενα πολυτελειες 

Επεξεργασμένο από vagelism
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου