Προς το περιεχόμενο

διάταξη για 3 overdrive πεταλάκια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σημειωτέον όλα (ιδίως τα mooer) είναι σχεδόν εκεί που αρχίζουν να οδηγούν

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, gkourmoul1 said:

Πως πρεπει να γινεται η ορθη χρηση του joyo?

 

Καρφί στην κάρτα ήχου.

 

Η version 2 των tech21 character είχαν ένα κουμπί για να απενεργοποιείς την εξομοίωση καμπίνας ώστε να δουλεύει καλά ως drive πετάλι-προενισχυτης (που το χρησιμοποιούν οι περισσότεροι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Αυτά όλα είναι καθαρά. Πέτα τα. Παίξε καρφί.

 

αυτα εγω τα λεω βρωμικα

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Eγώ αυτά τα λέω "λεκέδες". Δεν τα χρειάζεσαι, πέτα τα προς την κατεύθυνσή μου να καθαρίσεις.
Πάρε ένα EQ

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Eγώ αυτά τα λέω "λεκέδες". Δεν τα χρειάζεσαι, πέτα τα προς την κατεύθυνσή μου να καθαρίσεις.

 Με πρόλαβες...😎   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Πνοή και Νύξη said:

Eγώ αυτά τα λέω "λεκέδες". Δεν τα χρειάζεσαι, πέτα τα προς την κατεύθυνσή μου να καθαρίσεις.
Πάρε ένα EQ

 

εξακολουθώ να μη σε πιάνω.

Τι ακριβώς εννοείς?

ότι ουσιαστικά δεν τα χρησιμοποιώ?

ότι οι ήχοι που ακούς είναι "καθαροί"

ότι δεν σου αρέσουν οι ήχοι?

Με το eq τι να κάνω? να υπεροδηγήσω? 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Με το EQ να προσομοιώσεις πιο ελεγχόμενα την επίδραση του ήχου που έχουν στο σήμα σου, τα συγκεκριμένα πετάλια στα συγκεκριμένα settings( χωρίς να χρειάζεσαι αυτά τα πετάλια). Στα αυτιά μου ακούγονται απλά σαν tone shapers με λίγο "ζμπρώξιμο" για να αρπάξει. Νιώθω ότι το κυρίως μενού τους (οι προενισχύσεις τους/gain) περνούν απαρατήρητα. Επίσης, δεν βλέπω να τα χρησιμοποιείς ως διπλό gain stage (το ένα μετά το άλλο ανοιχτά ταυτόχρονα), οπότε τι σημασία έχει η σειρά;

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Με το EQ να προσομοιώσεις πιο ελεγχόμενα την επίδραση του ήχου που έχουν στο σήμα σου, τα συγκεκριμένα πετάλια στα συγκεκριμένα settings( χωρίς να χρειάζεσαι αυτά τα πετάλια). Στα αυτιά μου ακούγονται απλά σαν tone shapers με λίγο "ζμπρώξιμο" για να αρπάξει. Νιώθω ότι το κυρίως μενού τους (οι προενισχύσεις τους/gain) περνούν απαρατήρητα. Επίσης, δεν βλέπω να τα χρησιμοποιείς ως διπλό gain stage (το ένα μετά το άλλο ανοιχτά ταυτόχρονα), οπότε τι σημασία έχει η σειρά;

 

1. δεν μπορώ με eq να υπεροδηγήσω είσοδο...

2. στο διπλό gain stage δεν πήγαμε ακόμα. Εδώ συζητάμε για το ότι το hustle μου βγάζει κάτι που δεν μου αρέσει και προσπαθώ να το συμμαζέψω.

 

βασικά από όλα αυτά θέλω να μπορώ να κατεβάζω το vol της κιθάρας και να βγάζω καθαρό εντελώς.

 

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου