Προς το περιεχόμενο

διάταξη για 3 overdrive πεταλάκια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Δεν έχεις ήδη amp ή cab simulation στο behringer? Κατάλαβα λάθος;

Τα EQ pedals έχουν make-up gain πάντα, οπότε μια χαρά δουλεύουν μέχρι και ως overdrive.

Το Hustle Drive μάλλον δεν σου κάνει. Απ' όσο ξέρω το OCD δεν είναι πετάλι για καθαροβρώμικο. Είναι για βρωμικοφαζ. ΤΟυλάχιστον ο δικός μου κλώνος. Δεν θα καθαρίσει με το vol σου.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Δεν έχεις ήδη amp ή cab simulation στο behringer? Κατάλαβα λάθος;

Τα EQ pedals έχουν make-up gain πάντα, οπότε μια χαρά δουλεύουν μέχρι και ως overdrive.

Το Hustle Drive μάλλον δεν σου κάνει. Απ' όσο ξέρω το OCD δεν είναι πετάλι για καθαροβρώμικο. Είναι για βρωμικοφαζ. ΤΟυλάχιστον ο δικός μου κλώνος. Δεν θα καθαρίσει με το vol σου.

σ αυτά που άκουσες το behringer είναι εντελώς bypass. Καθαρό νερό λουτρακίου.

Τέτοιο overdrive δεν θέλω όμως, έχω και στο eq που το έχω στο unity (εκτός που 90% έχω το eq bypass) και αν θέλω έχω και στο boss LS2 channel switcher που έχει vol σε κάθε κανάλι. Ασε που έχω sensitivity στον Roland pro και άλλο vol στον κομπρέσσορα που είναι πάντα ΟΝ.... Πολλά vol μαζεύονται....

 

Είναι γεγονός ότι το hustle αλλιώς το περίμενα. Το έχω 1, 1.5 χρόνο και σπάνια το έβαλα και να φανταστεις το πήρα επειδή το βρήκα προσφορά, είχα στο νου μου ocd λόγω Trower... Και ο Trower δεν είναι πάντα βρωμικοφάζ...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου