Προς το περιεχόμενο

Επαγγελματίες στον χώρο της μουσικής,δώστε τα φώτα σας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, rgxinap said:

 χε χε έχουμε και το stars μην ξεχνάμε!!!

 

Εννοειται Αχιλλεα οτι δεν ξεχναμε τιποτα.Τοση δουλεια εχει γινει,ειδικα απο εσενα.Δε θα παει στραφι.Απλα ειμαι πνιγμενος μεχρι το λαιμο αυτο το διαστημα.Θα το τελειωσουμε ομως οπως και να εχει.

Μπορει να αργησει καπως αλλα θα γινει οπωσδηποτε.Υποσχεση.🙂

Επεξεργασμένο από gvour
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, dimsonic said:

Νίκο μου...ξέρεις εγώ είμαι μαζί σας.

Τώρα να φτιάξεις ένα άλλο?

δηλαδή πως το σκέφτονται?

φτιάξε ό,τι νάναι και δώστο?

επίσης...σήμερα μπήκα στη σελίδα σου.

Δεν ξέρω...ρε συ...τα σχόλια είναι απίστευτα θετικά. Ακόμα και σ αυτό που έχω παίξει εγώ τα διαβάζω και λεω "τι λενε μωρε"

Ξέρεις αυτά τα following είναι λίγο....υποχρέωση. Ακολούθα με να σε ακολουθήσω. 

Εκατσα και άκουσα λίγο αυτούς που σε ακολουθούν και αυτούς που απαντούν...Αφ ενός οι απαντήσεις τους είναι όλες επαινετικές σε ένα εντελώς παράξενο κλίμα, καμμία σχέση με τα εποικοδομητικά σχόλια που γίνονται εδώ. Κάποιοι πάντως είναι προωθητές από όσο κατάλαβα. 

Από την άλλη όλα σου τα βίντεο έχουν κατα μέσο όρο 300 hits, και το sunny days 3500....σίγουρα είναι πιό catchy και ολοκληρωμένο αλλά αυτό το 10πλάσιο μου φαίνεται παράξενο. Είσαι σίγουρος ότι δεν σε μπουστάρησε κάποιος? Πχ πρόσφατα στο soundcloud είδα έναν προωθητή που έκανε ένα share και σε μια δόση ήρθαν 100 χιτς όταν συνήθως έχω καμιά 50αριά, σπάνια μετά από καιρό και μέσω fb ξεπερνούσα το νούμερο αυτό.

 

Τι θέλω να πω...?

κράτα μικρό καλάθι, αλλά κυρίως πρόσεξε και οργανώσου. Προφανώς όπως πρότειναν τα παιδιά θέλει τρέξιμο και έξοδα. Σου είπαν τι θα προσέξεις. Από την άλλη ξέρω και παρακολουθώ (όπως όλοι μας εδώ) την πορεία σου και ξέρω πως έχτισες σιγά σιγά προφίλ και πως το κυνηγάς. Σίγουρα δεν είναι εύκολο, αλλά από την άλλη είσαι νέος και έχεις χρόνο μπροστά σου και να οργανωθείς και να κερδίσεις.

Τώρα, αν όντως ισχύουν όλα αυτά, ότι ανα πάσα στιγμή κάποιος σε καταγγέλει και σου κατεβάζει κομμάτια και πρέπει να τρέχεις σε δικαστήρια (αλήθεια ποιά δικαστήρια) με σκληρούς δίσκους με το cubase και τα tracks σου για να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας...άστα να πάνε.

Αν είναι έτσι να μην ανεβάζουμε τίποτα και να κατεβάσουμε κι αυτά που ήδη έχουμε ανεβασμένα. Βέβαια με το κατέβασμα χάνουμε από χέρι, γιατί ήδη είναι έξω καιρό τώρα, και μετά θα πάψουν να είναι με την "υπογραφή μας και χρόνο δημιουργίας"

 

Καταλήγω λέγοντας ότι για μένα είναι πιό χρήσιμα 5 μπράβο από εδώ μέσα, παρά 200 από αγνώστους που λενε "great man, very cool jazz playing". ΜΑΚΑΡΙ το ξαναλέω να μην είναι τρολιά, και φυσικά ΜΑΚΑΡΙ να το δρομολογήσετε σωστά και να βγεί κάτι από όλο αυτό.

Δημήτρη,συμφωνώ σε αυτά που λές.

Αν δείς στο κανάλι μου ακολουθώ γύρω στα 35 άτομα και οι μισoί απο αυτούς είναι άνθρωποι που γουστάρω,τους υπόλοιπους είναι όπως το είπες.

Πάρα πολλοί απο δάυτους που έρχονται στο κανάλι μου και λένε όλα αυτά τα θετικά γνωρίζω οτι θέλουν το follow back,απλά είμαι ευγενικός και τους λέω ευχαριστώ 😛.

Για το Sunny days,μέχρι και στo Youtube έστειλα ερώτηση μέσω των analytics bugs(μιας και δεν έιχα άλλο τρόπο,αλλά δεν μου απάντησαν ποτές)γιατί και εγώ στην αρχή έφαγα σκάλωμα και μέχρι να βγουν τα analytics μετά απο 2 μέρες να δώ πως πήρα τα views είχα αγχωθεί.

Τελικά το βίντεο μου ήταν προτεινόμενο σε  γνωστό κομμάτι στο youtube στην τελική οθόνη,απο αυτά που σου βγάζει στο τέλος κάθε βίντεο και ο κόσμος κλίκαρε,άκουγε κανα λεπτό και μετά το έκοβε,οπότε δεν συνεχίστηκε το μικρό αυτό θαύμα 😞

 

Και μιας και το ανέφερες και ήθελα να το ρωτήσω,μπας και ξέρει κανέις απο αλγόριθμους και youtube,γιατί όσο καν αν το κοίταξα δεν βρήκα γιατί το συγκεκριμένο βίντεο ήταν προτεινόμενο μέσω των λέξεων κλειδιων που βάζω ή τον τίτλο.

 

Screenshot (3).png

Screenshot (4).png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου