Προς το περιεχόμενο

Όλη μου μουσική σε 4 albums


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 47 κομμάτια, 11 με στίχους (Slowly dying) και 36 instrumental σε 4 ψηφιακά άλμπουμ στο Bandcamp. 

 Από τα πρώτα μου βήματα στο Rainy days μέχρι τα πιο πρόσφατα του Story of my life, όλη η διαδρομή μου από το 2011 που ξανάρχισα να παίζω και να γράφω μουσική μετά από πολλά χρόνια, αποτυπωμένη σε αυτά τα 47 κομματάκια.  

 Σίγουρα δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά για μένα είναι ένα κομμάτι του εαυτού μου, με τα φαλτσάκια τους, την χάλια μίξη-παραγωγή τους, πολλές φορές την ανέμπνευστη ροή τους και φυσικά την απλότητα τους.   

 Ελπίζω να σας αρέσουν.... 

 

 https://fotistsigos.bandcamp.com/

Επεξεργασμένο από cigaret13
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 47 κομμάτια, 11 με στίχους (Slowly dying) και 36 instrumental σε 4 ψηφιακά άλμπουμ στο Bandcamp. 

 Από τα πρώτα μου βήματα στο Rainy days μέχρι τα πιο πρόσφατα του Story of my life, όλη η διαδρομή μου από το 2011 που ξανάρχισα να παίζω και να γράφω μουσική μετά από πολλά χρόνια, αποτυπωμένη σε αυτά τα 47 κομματάκια.  

 Σίγουρα δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά για μένα είναι ένα κομμάτι του εαυτού μου, με τα φαλτσάκια τους, την χάλια μίξη-παραγωγή τους, πολλές φορές την ανέμπνευστη ροή τους και φυσικά την απλότητα τους.   

 Ελπίζω να σας αρέσουν.... 

 

 https://fotistsigos.bandcamp.com/

 

Πολλοι προσπαθησαν να ερμηνευσουν την λεξη "τεχνη".

Για μενα τεχνη ειναι μια μικρη αλλα αληθινη αποτυπωση του ευατου μας - μια συγκεκριμενη στιγμη στο χρονο.

Το αν ειναι ιδιαιτερο η οχι, ειναι στο αυτι του ακροατη.

Αλλα για μενα {ακομα και αν δε συμφωνω παντα με οτι μουσικες σκαρωνεις} , αυτο που κανεις ειναι Art..και εχει μεγαλυτερη κ σοβαροτερη ουσια απο καθε διασκευομπαντα που προσπαθει να "διασκεδασει" κοσμο.

Αυτο το "καλλιτεχνικο σου γυμνωμα" ειναι art my friend..κ να συνεχισεις να το κανεις. No matter what.

 

Καλη επιτυχια κ απο μενα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπραβο ρε Φωτη.

Να γραφεις και να φτιαχνεις αλμπουμς να γουσταρουμε.

Ευχομαι

 

Just now, cigaret13 said:

λεφτά, δόξα και γκόμενες; 😇

 

Τα καλυτερα δηλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Φώταρε, έχεις τον απεριόριστο και ειλικρινή σεβασμό μου.

Αυτό που έκανες, είναι έργο ζωής, κάτι να μείνει, σε σένα, στα παιδιά σου, στην πόντια, σε όλους μας.

Θεωρώ πολύ δύσκολο αυτό που έκανες, τεράστια η εκτίμησή μου για την απόφασή σου να το κάνεις και ακόμη πιο τεράστια, για την επιμονή σου να το ολοκληρώσεις.

 

Φυσικά δεν θα σταματήσεις εδώ ελπίζω, και εύχομαι αυτό το έργο να σου αποφέρει και κάτι περισσότερο από αυτό που περιμένεις.

 

Μπράβο σου, και καλή τύχη!

 

EDIT: Βαγγέλη, αυτό το ποστ σου είναι μακράν το καλύτερο απ' όσα έχω διαβάσει.

Προσυπογράφω!

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχεις κάνει άλματα Φώτη! Συμφωνώ με τον Βαγγέλη, παραθέτεις όλες τις εκφάνσεις της ψυχής σου μέσα σε μια περίοδο 8 ετών, αυτό θέλει καλαμπαλίκια, μπράβο για το θάρρος σου και για τις όμορφες μουσικές σου.

 

Ό,τι καλύτερο εύχομαι!

  • Like 3

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, BillTrantos said:

Έχεις κάνει άλματα Φώτη!

 

Κι εσύ Bill το ίδιο.

Εύχομαι και στα δικά σου!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι λίγες οι φορές που πραγματικά έχω απολαύσει τη δουλειά σου.

 Και για εμένα ήσουν πάντα ιδιαίτερος, εκφραστικός.

 Και στα ορχηστρικά. Και στα τραγούδια.

 

 Όλα εμπνευσμένα. Δουλεμένα με άποψη, με θέση.

 

 Η φωνή σου ιδιαίτερη και οικεία πάντα προσέδιδε μια ανάδειξη στο

στίχο, συμπληρώνοντας άρτια τη μουσική.

 

 Όλα φτιαγμένα πράγματι ως μια κατάθεση ψυχής.

 Κάτι που δεν νομίζω πως θα διαφωνήσει κανένας πως βγαίνει αντικειμενικά στην ακρόαση σε κάθε ένα από αυτά. .

 

 Έχεις και τον δικό μου απεριόριστο σεβασμό και την εκτίμηση μου, όχι μόνο για τη μουσική δουλειά,

 αλλά και για την προσωπικότητά σου, έτσι όπως σε γνώρισα/σαμε όλα αυτά τα χρόνια μέσα από το

φόρουμ.

 

 Έτσι ειλικρινά και αντικειμενικότατα προλογίζω αυτή τη μουσική σου μάζωξη που μας ταξίδεψε 

όλα αυτά τα χρόνια ουκ ολίγες φορές και εύχομαι καλή επιτυχία αλλά και καλή συνέχεια με το ίδιο πάθος.

 

 Αργοπεθαίνοντας............................

 

 

  • Like 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου