Προς το περιεχόμενο

"To Μεγαλο Πρωκτέρημα"


leon7pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, leon7pap είπε

 Η αλήθεια είναι οτι βιαζομαι και ανεβαζω κομματια συνεχεια σε πολύ πρώιμη φαση... Ουτε μπασο... Ουτε guitar fills... Ουτε φωνές και στιχοι...θα επανελθω... Δημήτριος...  🙂

Έχει την προοπτική αν προστεθούν όλα αυτά, αν υπάρξει η αντίστοιχη επιμέλεια να γίνει ένα σουπερ κομμάτι.

 Υπάρχει μια καλή βάση.

 Ο τίτλος καλό είναι να αλλάξει, να μπει κάτι σόκιν μεν γιατί όχι, αλλά πιο υποστηρικτικός για το κομμάτι.

 

 "H αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols και η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ στους The Clash."

 cos_dr

Ψευτοπανκιό.

 

Επεξεργασμένο από Konstantinos Dritsas
  • Ευχαριστώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να ακολουθεί κάποια συγκεκριμένα στυλιστικά πρότυπα το κομμάτι. Όποιος θέλει το εξηγεί.
Η γνώμη μου είναι ότι ο μόνος τρόπος να δημιουργήσει κάποιος κάτι αξιομνημόνευτο, είναι να κάνει αυτό που έχει στο κεφάλι του και όχι να προσπαθήσει να μιμηθεί αυτό που θα έκανε κάποιος άλλος.
Για τα δικά μου γούστα, το μόνο που θα έκανα θα ήταν να χαμηλώσω λίγο την ένταση στο σόλο και να του "φτηνύνω" λίγο τον ήχο (στο σόλο μόνο). Τίποτα άλλο - και τα τύμπανα σπέρνουν και η "πτωση" έρχεται στο κατάλληλο σημείο, εκεί που θεωρείς ότι το κομμάτι δεν έχει άλλο να "δώσει".
Και θα το κράταγα instrumental , για opening theme σε ταινία ή vgame (μην τα ξαναλέμε 🙂
 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίο το κομμάτι, οι κιθάρες ξύνουν λίγο άσχημα η αλήθεια είναι, αλλά με μπάσο ίσως στρώσει για demo πάντα.

 

Δεν έχω κάτι άλλο να πω ως "κριτική", μου άρεσε το κομμάτι.

Επεξεργασμένο από BillTrantos
  • Ευχαριστώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι στιχοι που προεκυψαν μάλλον δε θα έχουν καμια σχέση με τον τιτλο οποτε θα αλλάξει. Αύριο μεθαύριο θα περάσω μπασο και φωνη και τα ξαναλεμε... 

Επεξεργασμένο από leon7pap

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ακουω πανκ, και ετσι δεν εχω μετρο συγκρισης περι δομης κλπ.

 

Ο τιτλος ειναι χιουμοριστικος και αστοχος. Το σολο εχει πολλη ενταση και δεν μου ταιριαζει το υφος του με το ολο πακετο. Ψιλομπλουζιζει, αλλα ειναι καθαρα θεμα γουστου το οτι δε μ' αρεσει, καθως ειναι αψογα "τοποθετημενο" πανω στη μουσικη του κομματιου. Κανει μια αντιθεση.

 

Με την δομη δεν εχω κανενα θεμα. Συνοχη βλεπω και ακουω σε καθε αλλαγη "ενοτητας". Θα μπορουσαν ισως να γινουν διαφορετικες επιλογες, αλλα αυτο σου βγηκε και αυτο μου αρεσει.

 

Σουπερ ριφακια και πολυ καλος ηχος στις κιθαρες. Ισως ο συνολικος ηχος θελει συμμαζεμα.

 

Ανυπομονω να το ακουσω ολοκληρωμενο.

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του λογου μου παλι ετσι ακριβως οπως ειναι μου φανηκε τουμπανο.

Και δε θα το ελεγα πανκ.

Καραμπινα NWOBHM απο τα 80s(ΟΚ αρκετοι απο αυτους ειχαν μια γερη δοση πανκ).

Και ως παραγωγη παραπεμπει εκει,ωμη και στα μουτρα.

Με μπασο και ενα μαζεμα στις εντασεις θα ....μει και θα δερνει.

Και φωνη βεβαιως.

Αλλα μια και οπως ειπες τα εχεις βαλει ηδη πλωρη αυτα,περιμενουμε το τελικο.

Επεξεργασμένο από gvour
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω πλήρως με τον από πάνω.

Όσο για τον ήχο, θα πω ότι έχει ένα boost σε πριμομεσαία, και είναι μια χαρά (για τα αυτιά μου) αφού το μπάσο θα κληθεί να καλύψει τις συχνότητες που λείπουν στην μίξη.

Αν μετά την προσθήκη του μπάσου κάτι λείπει εκεί, παίξε λίγο με ένα eq-δάκι (ή μια δεύτερη κιθάρα χαμηλότερα στην μίξη, με V shape eq, και το κατάλληλο low pass).

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok εκατσα μια ωριτσα και το πειραξα λιγο.Εβαλα στιχους φωνες και μπασο...

Ειναι η ιστορια ενος τυπου που....η ιστορια της ζωης του ειναι ενα ατελειωτο κυνηνητο!Αλλες φορες φταιει αλλες οχι αλλες φορες τη γλυτωνει αλλες φορες σκονταφτει και τον μαγκωνουν...

Οτι να ναι....  🙂

 

 

 

Τα _Δ_.mp3

Επεξεργασμένο από leon7pap
  • Like 5

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, leon7pap είπε

Ok εκατσα μια ωριτσα και το πειραξα λιγο.Εβαλα στιχους φωνες και μπασο...

Ειναι η ιστορια ενος τυπου που....η ιστορια της ζωης του ειναι ενα ατελειωτο κυνηνητο!Αλλες φορες φταιει αλλες οχι αλλες φορες τη γλυτωνει αλλες φορες σκονταφτει και τον μαγκωνουν...

Οτι να ναι....  🙂

 

 

 

 

Your browser does not support the HTML5 audio tag.
 
 
 


Τα _Δ_.mp3 8 MB · 38 downloads

 

΄Για εμένα έκανες πάρα πολύ καλή δουλειά μέχρι στιγμής.

 Μου άρεσε πάρα πολύ, το βρίσκω κομματάρα.

 Για το τέλειο χρήζει για εμένα πάντα, περαιτέρω παραγωγικής επιμέλειας (εντάσεις κυρίως )

 

 Μπράβο φίλε!!!!!

 Μου άρεσε και η φωνητική σου ερμηνεία.

 

  • Ευχαριστώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαμησες και εδειρες.

 

Όταν κάναμε στα 80s "παραγωγές'' με το ΑΔΙΕΞΟΔΟ και τη ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ θα δίναμε και το δεξί μας χέρι για να ακούγονταν έτσι.

 

Φιλική συμβουλή : μην ανεβάσεις ξανά "μισό" κομμάτι, τελείωνε τα και μετά τα ανεβάζεις.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου