Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΓΓΕΛΙΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα σας
Μπαινω κατευθειαν στο ψητό....
Πούλησα την Παρασκευή ενα πετάλι γνωστου Ελληνα κατασκευαστή σ ενα φίλο συμφορουμίτη που δεν γνωριζα...
Το προηγούμενο βράδυ όταν και μου έστειλε μνμ οτι το θέλει το δοκίμασα όπως κάνω σε ΟΛΑ οσα έχω δώσει κατά καιρους
Προσφέρθηκα δε να του το παραδώσω στον χωρο εργασίας του , μια αποσταση απο εμενα 40χλμ...
Κι εκει καπου ξεκινάει το έργο...
Το βραδυ πρωτο τηλεφωνο...φιλε το πεταλι δεν δουλευει....
-Δεν μπορεί του λέω, αφου το δοκιμασα πριν στο δωσω για τσεκαρε το παλι...
Τηλεφωνο μετα απο λιγο...εχεις δικιο τελικά δουλευει αλλα κανει πολυ volume drop 50%...
-Για ξαναδες το λιγο μηπως κατι του λεω το διακοπτακι , σκονη ίσως καπου, το δοκιμασα και ηταν οκ εγώ χθες το βράδυ....
Εχεις δικιο εριξα σπραιυ επαφων ειναι σουπερ αλλα παλι ακουω κατι χρατς χρουτς, volume drop 10% αυτή τη φορά κτλ κτλ
Να μην τα πολυ λέω μετα απο περιπου αλλα πεντε τηλεφωνα  και αφου τελικα τη μια το πεταλι δουλευε και ηταν φοβερο και δεν θελω με τιποτα να στο επιστρεψω αφου ετσι κι αλλιως εχει life time guarantee απ τον κατασκευαστη, φτασαμε στο εκτο τηλεφωνο να μου ανακοινωνει οτι δεν μπορει να το κρατησει γιατι δεν του κάνει....
Να επισημανω οτι ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ τηλεφωνο(Παρασκευη απογευμα) που μου ειπε οτι δεν δουλευει προθυμοποιηθηκα να ξανακανω το δρομολογιο και να το παρω πίσω....
Το αρνήθηκε κατηγορηματικά μετά απο λίγη ώρα που γυρισε το διακοπτακι στη σωστη θεση, οτι το πετάλι αυτο δεν το δινει γιατι είναι το πιο καλο που εχει ακουσει εβερ!!!!
Απο Παρασκευη βραδυ μεχρι Σαββατο απόγευμα αλλάξαμε απ το δεν σε παιρνω συνεχεια τηλεφωνα για να σου ζητησω να το παρεις πίσω....στο Φιλε δεν μπορω να το κρατησω το πετάλι εχει πρόβλημα......
Ο κατα τ αλλα συμπαθεστατος φίλος που δεν ηξερα....
Θα ήθελα τη γνώμη σας και τι θα κάνατε...
Ευχαριστω...

 

Επεξεργασμένο από Satanas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δουλεύει και το τεσταρες παρτο πίσω να τελειώνετε 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Rebel_Of_South είπε

Αφού δουλεύει και το τεσταρες παρτο πίσω να τελειώνετε 

Να το παρω πισω..
Να κανω παλι αλλα 40χλμ
Κι αν δεν δουλευει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν θελει τοσο πολυ να στο επιστρεψει, ας διανυσει τα 40χμ και ας σε βρει στον χωρο εργασιας σου...

 

2 minutes ago, Satanas said:


Κι αν δεν δουλευει???

 

Το δοκιμαζεις σπιτι, και του επιστρεφεις τα λεφτα την επομενη. Εναλλακιτικα, εγγυηση εχεις...

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η γνώμη μου είναι να μην το πάρεις πίσω. Εφόσον η συναλλαγή έγινε χέρι με χέρι και μάλιστα του το παρέδωσες (όχι του το έστειλες) σε άριστη κατάσταση, όφειλε να το δοκιμάσει πριν το αγοράσει.

Αν το πάρεις πίσω τώρα, πως μπορείς να είσαι σίγουρος ότι δεν έχει κάνει καμιά πατάτα στο πεταλάκι που του πούλησες και να θέλει να το ξεφορτωθεί τώρα.

Ή μήπως νομίζει ο φίλτατος αγοραστής ότι στα μεταχειρισμένα, ο πωλητής παρέχει x days money back ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Satanas είπε

Να το παρω πισω..
Να κανω παλι αλλα 40χλμ
Κι αν δεν δουλευει???

Εγώ  θα πρότεινα να μοιραστεί η απόσταση .... Και επειδή είναι Έλληνας κατασκευαστής και επειδή έχω κι εγώ ένα ελληνικό wah , αν τυχόν έχει κάτι θα στο διορθώσει 

 

Όπως και να χει imho  δεν γίνεται  να συνεχίσει το σπασμένο τηλέφωνο. Είτε το κρατάει και ρωτάει τον κατασκευαστή μήπως είναι πρόβλημα  "αλυσίδας"  είτε το δίνει  πίσω 

 

Ακόμα πιο λογικό και σωστό αυτό που λέει ο @gkourmoul1. Να έρθει σε εσένα να στο παραδώσει, μπροστά του τεστ ακόμα καλύτερα και τέλος 

 

 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Rebel_Of_South είπε

Εγώ  θα πρότεινα να μοιραστεί η απόσταση .... Και επειδή είναι Έλληνας κατασκευαστής και επειδή έχω κι εγώ ένα ελληνικό wah , αν τυχόν έχει κάτι θα στο διορθώσει 

 

Όπως και να χει imho  δεν γίνεται  να συνεχίσει το σπασμένο τηλέφωνο. Είτε το κρατάει και ρωτάει τον κατασκευαστή μήπως είναι πρόβλημα  "αλυσίδας"  είτε το δίνει  πίσω 

 

 

Η δικη μου γνωμη ειναι λιγο διαφορετικη....
Καμμια αποσταση δεν μοιραζεται αφου εγω στο εφερα πρωτος...σειρα σου τωρα!!
Δεν μπορει τη μια να λες ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΩ πισω και φυσικα φιλε δεν σε παιρνω συνεχεια τηλεφωνα για να σου ζητησω να το παρεις πίσω και ξαφνικα...δεν μπορω να το κρατησω...
Δυο μερες μετα....με πιάνεις??

Επεξεργασμένο από Satanas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Rebel_Of_South είπε

Είτε το κρατάει και ρωτάει τον κατασκευαστή μήπως είναι πρόβλημα  "αλυσίδας"  είτε το δίνει  πίσω 

Συγνώμη αλλά η δεύτερη επιλογή δε νομίζω ότι υπάρχει.

Υπάρχει σίγουρα η πρώτη και η δεύτερη είναι να προσπαθήσει να το ξεφορτωθεί πουλώντας το.

Ο πωλητής κατά την γνώμη μου δεν έχει καμία υποχρέωση να το πάρει πίσω.

Και με τέτοια συμπεριφορά, πιστεύω δεν τίθεται ούτε καν ηθικό θέμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Satanas είπε

Να το παρω πισω..
Να κανω παλι αλλα 40χλμ

Όχι, αυτός θα τα κάνει αν θέλει να το επιστρέψει (αν βέβαια το δεχτείς, αφού το δοκιμάσεις μπροστά του)

Και φυσικά ο μόνος λόγος που θα στο επιστρέψει θα είναι ότι δεν ανταποκρινόταν στην περιγραφή της αγγελίας (χαλασμένο, άλλο μοντέλο κλπ).

Το να το πήρε να το δοκιμάσει και αν του έκανε να το κρατήσει αλλιώς θα το επέστρεφε ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ. Εκτός κι αν το έχετε συμφωνήσει έτσι, που δε νομίζω. Αν δεν του κάνει μπορεί να το ξαναβάλει ο ίδιος αγγελία και να το δώσει. Αλίμονο αν παίρναμε όλοι πράγματα και μετά από 2-3 μέρες τα επιστρέφαμε γιατί τελικά δεν μας κάνουν, ιδιώτης είναι ο πωλητής όχι ο τόμαν.

Επεξεργασμένο από VangelisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, VangelisV είπε

Όχι, αυτός θα τα κάνει αν θέλει να το επιστρέψει (αν βέβαια το δεχτείς, αφού το δοκιμάσεις μπροστά του)

Και φυσικά ο μόνος λόγος που θα στο επιστρέψει θα είναι ότι δεν ανταποκρινόταν στην περιγραφή της αγγελίας (χαλασμένο, άλλο μοντέλο κλπ).

Το να το πήρε να το δοκιμάσει και αν του έκανε να το κρατήσει αλλιώς θα το επέστρεφε ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ. Εκτός κι αν το έχετε συμφωνήσει έτσι, που δε νομίζω. Αν δεν του κάνει μπορεί να το ξαναβάλει ο ίδιος αγγελία και να το δώσει. Αλίμονο αν παίρναμε όλοι πράγματα και μετά από 2-3 μέρες τα επιστρέφαμε γιατί τελικά δεν μας κάνουν, ιδιώτης είναι ο πωλητής όχι ο τόμαν.

Συμφωνω σε ΟΛΑ που εγραψες.....
Εννοειται οτι δεν συμφωνησαμε επιστροφη αν δεν το γουσταρει.....
Απλα με επιασε το γαμωτο γιατι λεω εγω το δοκιμασα πριν το δωσω και θα παω τώρα να παρω πισω ενα χαλασμενο πεταλι??
Που ξερω τι εκανε ο κατα τ αλλα συμπαθης συμφορουμιτης δυο μερες στο πεταλι??
Οταν ηδη απο μονος του παραδεχτηκε οτι ειχε λαθος το διακοπτη και μολις το αλλαξε λειτουργησε και δεν μου το επιστρεφει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!
 

Επεξεργασμένο από Satanas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου