Προς το περιεχόμενο

Marshall Origin 20h vs DSL 20h


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανάμεσα στους δύο, τον origin θα διάλεγα και μάλιστα μου κάνει εντύπωση ποσο ωραία ακούγεται (ακόμα και απο ηχογράφηση με κινητό από το link που έβαλες) ενώ σε γενικές γραμμές τον "θάβουν" στα διάφορα forums. (Δεν έχει τύχει να τον δοκιμάσω, οπότε δεν έχω προσωπική γνώμη.)

 

Off topic: Ο 6100 που έχεις απο αξιοπιστία τι λέει? Πάντα ήθελα να πάρω έναν και μάλιστα κατα καιρούς είχα βρει κάποιους σε τιμές "ξεφτίλα", αλλά ποτέ δεν το αποφάσισα κυρίως για τον παράγοντα "αξιοπιστία".

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@S9F Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εφαγε θαψιμο. Ισως γιατι περιμενε ο κοσμος εναν νεο DSL η JVM δεν ξερω. Δηλαδη τσεκαρε εδω ηχαρα.Θα σου στειλω μηνυμα για τον 6100 να σου πω τη γνωμη μου.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Satanas said:

ORIGIN με κλειστα τα μάτια.....

 

Άρρωστος είναι. Βγάζει κι αυτός μια φτήνια μερικές φορές αλλά με αλλαγή λαμπων θ φτιάξει πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Aris Spa είπε

Άρρωστος είναι. Βγάζει κι αυτός μια φτήνια μερικές φορές αλλά με αλλαγή λαμπων θ φτιάξει πιστευω

 

Ένα σχόλιο πάνω σε αυτό:

Με όσους λαμπατους ή/και πετάλια είχα στη κατοχή μου η δεν είδα μεγάλη διαφορά με τη αλλαγή λυχνιών. Δηλαδή τα βασικά πράγματα που με χάλαγαν στον ήχο του ενισχυτή ήταν πάντα εκεί, άντε να είδα 5% βελτίωση. 

Αυτό στο γράφω για να μη περιμένεις ότι θα δεις θεαματική διαφορά βάζοντας ακριβές λυχνίες.

  • Like 1

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, Miltos23 said:

 

Ένα σχόλιο πάνω σε αυτό:

Με όσους λαμπατους ή/και πετάλια είχα στη κατοχή μου η δεν είδα μεγάλη διαφορά με τη αλλαγή λυχνιών. Δηλαδή τα βασικά πράγματα που με χάλαγαν στον ήχο του ενισχυτή ήταν πάντα εκεί, άντε να είδα 5% βελτίωση. 

Αυτό στο γράφω για να μη περιμένεις ότι θα δεις θεαματική διαφορά βάζοντας ακριβές λυχνίες.

Καλά ναι σίγουρα. Επίσης εντάξει ο Origin έχει 5 λάμπες ποσό ακριβά να είναι η αλλαγή εδώ με τον 6100 που έχω θέλω κοντά στα 150-200 για να αλλάξω τις 11 λάμπα που έχει.

αλλα όπως και να έχει από τις κινεζικές που φοράει οι after market θα δώσουν ένα καλύτερο χαρακτηριστικό χωρίς να αλλάζουν ριζικά τον ενισχυτή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ εναν JET CITY που εχω αλλαξα ΜΟΝΟ τη V1 κι ειδα ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ διαφορά απο 5 %
Καθαρισε ο τοπος...εφυγε η λασπη...
Ομως σε καλα μοντελα αλλων εταιριων δεν βαζουν σαπιοκινεζικες οποτε η διαφορα που λεει ο φιλος Μιλτος ειναι μικροτερη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Satanas said:

Σ εναν JET CITY που εχω αλλαξα ΜΟΝΟ τη V1 κι ειδα ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ διαφορά απο 5 %
Καθαρισε ο τοπος...εφυγε η λασπη...
Ομως σε καλα μοντελα αλλων εταιριων δεν βαζουν σαπιοκινεζικες οποτε η διαφορα που λεει ο φιλος Μιλτος ειναι μικροτερη..

Εντάξει κι ο origin μην φανταστείς στο Βιετνάμ φτιάχνεται όποτε οι el34 που φοράει πολύ πιθανον να φτιάχνονται μέσα στο ίδιο εργοστάσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aris Spa είπε

Εντάξει κι ο origin μην φανταστείς στο Βιετνάμ φτιάχνεται όποτε οι el34 που φοράει πολύ πιθανον να φτιάχνονται μέσα στο ίδιο εργοστάσιο.

Κι ο PRS MT 15 Tremonti Μακεδονία γραφει....μην το ψαχνεις
Οι λάμπες ειναι καθαρα θεμα πολιτικης της εταιρειας...
Συνηθως τα φτηνα brandnames βαζουν Κινεζικες...
Ο DSL που ειχα και ο JVM δεν φοραγαν κινεζικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου