Προς το περιεχόμενο

Διακοπές φέτος;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Τέλειωσε κι ο Ιούλιος και κάποιοι είμαστε στην πόλη.

Άλλοι έχουν φύγει ήδη κι άλλοι θα φύγουν για τον πατροπαράδοτο Δεκαπενταύγουστο.

Φέτος κάτσανε έτσι τα πράγματα (όχι πως ήταν διαφορετικά τα τελευταία χρόνια) και λέμε να την βγάλουμε εδω στο καμίνι της Αθήνας.

Να το απολαύσουμε βρε παιδί μου το καλοκαίρι (κατ' ευφημισμό).

Ετσι κι αλλιως και να θέλεις να δουλέψεις, δεν γίνεται. Που να συγκεντρωθείς με 36 βαθμούς;

Λέμε λοιπόν να κάνουμε μπανάκια μια στα βόρια και μια στα νότια της Αττικής, ανάλογα με τους ανέμους.

Να πάρουμε και το "ντομπερμαν" τον Ρίκο και να κάνουμε καμμια βόλτα στον Υμηττό και να τρώμε κανα μπέργκερ στη Γλυφάδα πότε - πότε, στο Queens, που πάω απο το 80. Αντε να ρίξω και καμμια πενιά αλλά όταν στάζει το χέρι ιδρώτα, μου κόβεται η όρεξη.

Μόνο παραστάσεις δεν αλλάζω, κάτι αρκετά σημαντικό θα έλεγα.

Δεν ακούγεται κι άσχημα πάντως το πακέτο. Life is good!

 

Εσείς πως θα τη βγάλετε;

  • Like 5

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φέτος ξεκίνησα ήδη μικρές αποδράσεις σε κοντινα μέρη, υπάρχουν λόγοι που με κρατούν φέτος να μην απομακρυνθώ, ιδίως ένα πρόβλημα υγείας στην οικογένεια και πρέπει να είμαι κοντά.

 

 Αλλά είμαι και κουρασμένος γενικά φέτος, γέρασα, δεν έχω διάθεση να τραβιέμαι μακριά.

 Ευτυχώς υπάρχουν και γύρω από την Αθήνα υπέροχα μέρη να πετάγεσε, λιγότερη κίνηση και το βασικότερο, αν έχεις καλή παρέα, όπου και να πας είναι υπέροχα.

 

 Γλυτώνεις και βενζίνες και εισιτήρια.

 Γιατί να τους πληρώνουμε φόρους και τις αντλίες τις βενζίνης που μας κλέβουνΕ στο λίτρο ε? Αντε ρε................

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα 15 μερες τον Ιουλιο στη Ναξο (να πατε μαμει το νησι) ,Αυγουστο ΠΟΤΕ μου δεν εχω κανει διακοπες στη ζωη μου στην Ελλαδα ,απολαμβανω την ΥΠΕΡΟΧΗ Αθηνα.

 

Θα πάω και αργοτερα 10 μερες στο χωριο μου (Βερολινο) για την πατροπαραδοτη ΑΝΑΣΑ  ΔΥΤΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ. :classic_biggrin:

 

Μια χαρα ...

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό το καλοκαίρι μέχρι στιγμής δεν έχω ευχαριστηθεί την ησυχία της Αθήνας, όλο κάτι μαστορεύουν σε κάποιο δρόμο στις περιοχές που κινούμαι και τρώω τις ώρες μου στην κίνηση. 

Την επόμενη βδομάδα θα είμαι για δουλειά στην Αίγυπτο (Αλεξάνδρεια) οπότε θα κάνω και λίγο sight seeing. Το ίδιο και λίγες μέρες μετά που θα πάω στην Ινδία (Gujarat) και θα έχω μία (1) μέρα να δω τυχόν ελέφαντες.

Για ανάσα δυτικού πολιτισμού θα πάω στις Σέρρες λίγο μετά το δεκαπεντάυγουστο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hawaii...25-0 😂 όπου "25" οι μέρες παραμονής μάλλον τον Σεπτέμβριο. Έχω φίλο που μένει μόνιμα εκεί, αλλά όποτε έρχεται Χαλκιδική λέει και αυτός "Σα τη Χαλκιδική (και χωρίς καρχαρίες)" δεν έχει. 😂

Επεξεργασμένο από S9F
  • Like 1

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 2 λάιβ μπιτσομπαράτα και 2 πανηγύρια σε θάλασσα θα κολλήσω και από 1-2 μέρες στο καθένα και να τσουπ μια βδομάδα διακοπές γιατί φράκα για κανονικές δεν παίζουν θέλω να πάρω Kronos....

 

με γυναίκα δεν ξέρω τι θα κάνω?.. μάλλον θα δανειστώ τη τραγουδίστρια ή καμιά φίλη της ή καμιά μπαργούμαν ή καμια αθηναία ξέμπαρκη θα έχει έρθει στου χουριό για διακοπές γιατί να τη βγάλω στο δωμάτιο με τα σύνθια μόνος μου δεν λέει...🤣😂😎

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα που ειπες για διακοπες και θυμηθηκα να κατεβασω απο το wetransfer τα αρχεια και να ηχογραφησω κιθαρες
Διακοπες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, stavros_d80 said:

Έχω 2 λάιβ μπιτσομπαράτα και 2 πανηγύρια σε θάλασσα θα κολλήσω και από 1-2 μέρες στο καθένα και να τσουπ μια βδομάδα διακοπές γιατί φράκα για κανονικές δεν παίζουν θέλω να πάρω Kronos....

 

πού θα γίνουν αυτά να έρθουμε να ακούσουμε?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για διακοπες δεν υπαρχει χρονος φετος το καλοκαιρι. Πολυς φορτος εργασιας. Κανα 3ημερο υπολογιζω στην καλυτερη. Και να 'χα χρονο, ο γιος ειναι σε ηλικια που δεν ειναι για διακοπες...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου