Προς το περιεχόμενο

Gibson Firebird X relicing


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, D'Ailleurs είπε

Εγώ να ρωτήσω (σοβαρά) δεν μπορούν να ανακυκλωθούν οι κιθάρες και να χρησιμοποιηθούν κάποια από τα μέρη τους (ξύλα, ηλεκτρικά κ.α.) σε άλλα όργανα;

 

αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ ....

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
7 ώρες πριν, D'Ailleurs είπε

Εγώ να ρωτήσω (σοβαρά) δεν μπορούν να ανακυκλωθούν οι κιθάρες και να χρησιμοποιηθούν κάποια από τα μέρη τους (ξύλα, ηλεκτρικά κ.α.) σε άλλα όργανα;

Γι αυτό έγραψα...

 

Παράθεση

Δεν ξέρω αν φταίει μόνο η Gibson ή αν ευθύνεται και η εφορία - κράτος που δεν επέτρεψε την χρήση τους.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 8/1/2019 at 12:12 PM, Superfunk said:

5.Ο κυριος λογος που καταστραφηκε η συγκεκριμενη ΠΑΡΤΙΔΑ ειναι κατα τη γνωμη μου οτι το ΚΟΣΤΟΣ "επισκευης" ή αποσυναρμολογησης τους θα ηταν σαφως πολυ μεγαλο....επισης το κοστος στην ΕΤΑΙΡΙΚΗ ΦΗΜΗ της Gibson αν ΔΩΡΙΖΕ καποιες ΧΑΛΑΣΜΕΝΕΣ κιθαρες σε σχολεια σε ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΕΣ ΚΙΘΑΡΕΣ που ΗΔΗ δωριζει θα ηταν τεραστιο.   

 

Fair enough, αλλά όταν λέγεσαι Gibson και όχι "Οργανοποιείο ο Μαστρο-Τάκης - Τιμαί προσιταί" πρώτον φροντίζεις να μην ξεφύγει η κατάσταση σε επίπεδο παραγωγής και βγάλεις τόσες "χαλασμένες" κιθάρες και δεύτερον -αν μη τι άλλο- φροντίζεις να μην διαρρεύσει το video που θυμίζει "Κάστρο του Τακέσι - Gibson Mayhem Edition".

  • Like 1

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκομα κ αν η κιθαρα κινδυνευε με αυταναφλεξη η κινδυνο ηλεκτροπληξιας λογω κακων ηλεκτρικων ,κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να αφαιρεθουν τα προβληματικα κ επικινδυνα μερη κ η υπολοιπη να γινει δωρεα σε παιδια που δεν εχουν την δυνατοτητα.

Θα το καταλαβαινα αν αυτες οι κιθαρες ειχαν πεσει σε τιποτα τοξικα αποβλητα κ υπηρχε κινδυνος να φυτρωσεις 6ο δαχτυλο , αλλα περα απο αυτο - ηταν μια ηλιθια σπαταλη υλικων κ μουσικων οργανων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως τα video έχουν σβηστεί, ίσως να έχει κλείσει και το κανάλι αυτού που τα δημοσιοποίησε.

Προφανώς υπήρξαν πιέσεις, δεν ξέρω τι νόημα έχει βέβαια αφού το video κυκλοφορεί σε άλλες 100 μεριές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τη Gibson είναι το απέξω κούκλα

 

 

spacer.png

 

και από μέσα πανούκλα 🤣

 

 

spacer.png

 

 

Τώρα, αν θέλει να τσαλαπατά κιθάρες 🤣 δικαίωμά της είναι. Τα δέντρα που κόπηκαν δε νομίζω να κλάψουν περισσότερο αν τσαλαπατήθηκαν οι κιθάρες ή αν θα παίζουν το smoke on the water τα πιτσιρίκια, 🤣 το ίδιο ανούσιο είναι για αυτά. Και αν τέλος πάντων θιγόμαστε τόσο πολύ για τα δέντρα, ας δώσουμε τις τριτοτέταρτες κιθάρες μας στα πιτσιρίκια, θα φτάσουν και θα περισέψουν, ελάχιστα πιτσιρίκια άλλωστε μπαίνουν πλέον στο τριπάκι, σε σχέση τουλάχιστον με τους κωλόγερους που έχουν παραπάνω από ΜΙΑ κιθάρα.

 

Όλα αυτά τα δέντρα που κόπηκαν για να αποκτήσει την τέταρτη κιθάρα του ο Μήτσος ο Καράμπαμπας από την Αμαλιάδα, είναι απείρως περισσότερα από όσα κατέληξαν τσαλαπατημένα από τις εταιρίες, για τον Α ή Β λόγο.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, vagelism said:

 

Θα το καταλαβαινα αν αυτες οι κιθαρες ειχαν πεσει σε τιποτα τοξικα αποβλητα κ υπηρχε κινδυνος να φυτρωσεις 6ο δαχτυλο ...

 

Κάποιοι για τέτοιο "κίνδυνο" θα έδιναν κανένα-δύο νεφρά ξέρεις ....

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eπεσε περονόσπορος... 

Και φυσικά πολύ καλα κανουν. Αν μια γαλακτοβιομηχανία πετούσε στα σκουπιδια τα ξινισμενα της γάλατα δε θα έλεγε κανένας κατι. Εταιρία ειναι και δεν θέλει να βγει στην αγορά κατι το οποίο θεωρεί οτι εχει ατέλειες και θα βλάψει το όνομα της. Μιλάμε για εταιρία οχι φιλανθρωπικό ίδρυμα και μιλάμε για κιθάρες που καταστράφηκαν οχι για αθώα κουτάβια που σφαγιάστηκαν... 

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, leon7pap said:

 

Eπεσε περονόσπορος... 

Και φυσικά πολύ καλα κανουν. Αν μια γαλακτοβιομηχανία πετούσε στα σκουπιδια τα ξινισμενα της γάλατα δε θα έλεγε κανένας κατι. Εταιρία ειναι και δεν θέλει να βγει στην αγορά κατι το οποίο θεωρεί οτι εχει ατέλειες και θα βλάψει το όνομα της. Μιλάμε για εταιρία οχι φιλανθρωπικό ίδρυμα και μιλάμε για κιθάρες που καταστράφηκαν οχι για αθώα κουτάβια που σφαγιάστηκαν...  

 

νομίζω ότι καμία γαλακτοβιομηχανία πετάει το κινισμένο γάλα, οι περισσότερες νομίζω ότι το κάνουν γιαούρτι, κακάο, τυρί κ.α.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλοι έτσι "νομίζουμε" αλλα κανένας μας δεν εχει αποδείξεις ώστε να προσκομίσει στις αρχές οποτε οσο δεν έχουμε απλα... νομίζουμε. Αλλα μη κολλαμε με τις λέξεις... δεν θες τα ξινισμενα γάλατα;Οκ... Τα σάπια κρέατα;Μια ελαττωματικη παρτιδα φυσίγγια;Μια παρτιδα ρουλεμάν με λάθος στο σχεδιασμο;Εγώ πιστεύω οτι πολύ το παπαριζουμε... Και για την PRS είχε διαρρεύσει  αντίστοιχο βιντεακι πριν λιγα χρονια αλλα... Η γκιμπσον ειναι ο εύκολος Καρπαζοεισπράκτορας... Ειτε γιατι έβαλε ηλεκτρονικά κουρδιστηρια.... Ειτε γιατι χρεοκόπησε... Ειτε γιατι σπάνε τα χεντστοκ.. Ειτε γιατι πετάει στα σκουπιδια τις κιθάρες της... Ειτε γιατι τράβηξε μήνυση  σε κάποιους που αντιγράφουν τα ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΗΣ... ειτε γιατι θέλουμε να έχουμε μια και δεν μπορούμε... 

Επεξεργασμένο από leon7pap
  • Like 2

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου