Προς το περιεχόμενο

First draft,νέα μελωδία σε πιάνο


Nikos Aravanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 minutes ago, rgxinap said:

Εμένα μου άρεσε και μετά το 2:00, ενδιαφέροντα πράγματα.

Γούστα είναι αυτά 😛

Σε ευχαριστώ Αχιλλέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ταπεινή μου άποψη είναι ότι ακούω πολλά θέματα, πολύ όμορφα, αλλά μάλλον ασύνδετα μεταξύ τους χωρίς βασικό στόχο και  χωρίς κάτι να μένει στο μυαλό ή να υπενθυμίζεται παρακάτω ότι αυτό ήταν-είναι το βασικό θέμα, γύρω από το οποίο θα χτίστούν τα υποστηρικτικά.

Ίσως να θέλει "αραίωμα"...

Δυστυχώς όσο το ακούς τόσο θα το αγαπάς και θα το βάζεις στο πετσί σου....

Σκέψου ενδεχόμενες αλλαγές σύντομα ή άφησέ το ως ας πούμε μεγάλο μελωδικό "αυτοσχεδιασμό"

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dimsonic said:

η ταπεινή μου άποψη είναι ότι ακούω πολλά θέματα, πολύ όμορφα, αλλά μάλλον ασύνδετα μεταξύ τους χωρίς βασικό στόχο και  χωρίς κάτι να μένει στο μυαλό ή να υπενθυμίζεται παρακάτω ότι αυτό ήταν-είναι το βασικό θέμα, γύρω από το οποίο θα χτίστούν τα υποστηρικτικά.

Ίσως να θέλει "αραίωμα"...

Δυστυχώς όσο το ακούς τόσο θα το αγαπάς και θα το βάζεις στο πετσί σου....

Σκέψου ενδεχόμενες αλλαγές σύντομα ή άφησέ το ως ας πούμε μεγάλο μελωδικό "αυτοσχεδιασμό"

Δημήτρη στο πετσί μου είναι ήδη μέσα.

Εχω καταλήξει στην μελωδία και δύσκολα θα την αλλάξω μιας και αυτό "κουδουνάει" στο κεφάλι μου κάθε φορά που κάθομαι να το παίξω.

Βεβαίως κάποιες μικρές αλλαγές στο αριστερό χέρι κυρίως στο 2ο με 3ο λεπτό και κάποιες 3ες ή οτι άλλο στο δεξί για να δώσω έμφαση σε κάποια σημεία θα γίνουν.

 

Το κυρίως θέμα είναι αυτό που ακούς στην αρχή και το παίζω και μια φορά στο τέλος με τα ενδιάμεσα να είναι,άλλα αυτοσχεδιασμοί και άλλα κοντά στο θέμα που φανταζόμουν.

 

Σίγουρα χρήζει βελτιώσης η μουσική μου παιδεία για να καταφέρω να δημιουργήσω αξιομνημόνευτες μελωδίες αλλά το παλεύω και είστε εδώ εσείς να με βοηθάτε 🙂

 

 

42 minutes ago, loucas said:

Νικο πολυ καλο .Συμφωνω οτι μονο του στεκεται μια χαρα το πιανο.Κινηματογραφικο .Μπραβο φιλε.

Σε ευχαριστώ Μαέστρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου