Προς το περιεχόμενο

Phos Duo: PolyTempora


Sami Amiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ο Ari είναι θηρίο, δεν το συζητώ. Αλλά και εδώ υπάρχουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να το κάνουν, απλώς θέλει τρελή δουλειά. Από οποιονδήποτε, δεν υπάρχει κάποιος που θα το έκανε prima vista αυτό. Θέλει δουλειά. 

  • Like 2

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα τρία βίντεο θεωρώ το ποιό ενδιαφέρον το τρίτο γιατί  τα μοτίβα που παίζει ο καθένας ειναι πλέον σχετικά και αυτό που αλλάζει ειναι ο ρυθμός οπότε ειναι ποιο εύκολο σε ένα απαίδευτο αυτί να παρακολουθήσει πότε το ένα και πότε το άλλο όργανο ή και τα δύο μαζί εφόσον συμπέσουν

πάντως το όλο, σαν μαθηματική άσκηση μοιάζει εκφρασμένη με μουσικά όργανα, ειναι σαν δύο υποσύνολα ανεξάρτητα που αλλάζει ο βαθμός και ο τρόπος που το καθένα προσεγγίζει το άλλο

τρίτο υποσύνολο πχ κρουστός δεν θα ταίριαζε εδώ γιατί μοιραία θα ταυτίζονταν με ένα από τα υπόλοιπα και αυτό θα ανέβαζε την πολυπλοκότητα ή θα έγερνε την μπαλάντζα σε ήδη ακούσμένα  μονοπάτια 

σαν άσκηση ανεξαρτησίας ειναι άριστη 

καλή συνέχεια στην μουσική εξερεύνηση

 

 

  • Like 2

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τα βίντεο εχθές τρώγοντας λίγο κολλημα αφού διαβασα το αρχικό ποστ, μετρώντας αντίστοιχα για να αντιληφθώ τις συγχρονιες και το "δέσιμο" των.... αχρονιών. 

 

 Αφού λοιπόν το απόλαυσα μετρικά και με ικανοποίησε σε τεχνικό επίπεδο,τα ξανάκουσα αποστασιοποιημενος από μουσικά μέτρηματα, καθαρά ως ακροατής και εκεί το απόλαυσα πραγματικά. 

 

 Αρα για εμένα το πείραμα όπως το συλλαβατε και το εκτελέσατε έχει όχι μόνο εξαιρετικό τεχνικό αποτέλεσμα αλλά και ουσιαστικά μουσικό για το είδος. 

 

 Τέλος θα αναφέρω και για το οπτικό του θέματος. Απόλαυσα το ότι σας είδα να παίζετε και όλο το στήσιμο ήταν πραγματικά spectacular. 

 

 Ενα από τα πιο ωραία μουσικά βίντεο που έχω δει από μελος/μέλη του noiz και όχι μόνο, πλέον ένα από τα αγαπημένα μου. 

 

 Τοσο πολύ μου άρεσε και η πιανιστικη απόδοση που ζήλεψαν και άνοιξα το καπάκι του φυσικού μου πιάνου και γρατζουνισα λίγο για να μου φύγει!!!!! 

(βέβαια δεν έχω καμία σχέση με εσάς, γιατί τα έχω παρατήσει κιόλας, παλιά κάτι γρατζουναγα αλλά..... όταν βλέπεις τέτοια εγχειρήματα και τόσο άρτιο και καλαίσθητο αποτέλεσμα.... είναι ρε παιδί μου.... ξυπνάει το τέρας μέσα σου χαχαχαχαχα) 

 

 Τέλος πάντων πολλά είπα, αλλά από χαρά και ευχαρίστηση μου βγήκαν. 

Συμπαθάτε με. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι κατάλαβα το θεωρητικό κομμάτι (το 'νομίζω' είναι η λέξη κλειδί) αλλά πιστεύω ότι είσαστε εξωγήινοι, αφού καταφέρατε να το κάνετε πράξη. Θα σας παρακαλούσα να επιστρέψετε στον πλανήτη σας πάραυτα, και να να μας αφήσετε στην ησυχία μας.:classic_laugh:

 

Συγχαρητήρια κύριοι.

  • Like 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

την τέχνη την "κινούν" όπως πάντα τα ταλαντούχα ανήσυχα πνεύματα... Μπράβο (πάλι)...

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω μπράβο βρε μάγκες!

Φανταστικοι!!!!

Ευχομαι κ εις ανώτερα και να σας δούμε και λαιβ πουθενά!

  • Like 1

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ευχαριστούμε πολύ! Μάλλον το Δεκέμβρη θα ξεκινήσουμε σιγά-σιγά να εμφανιζόμαστε...

  • Like 1

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω οτι το συγκεκριμενο προτζεκτ κατ εμε δεν ειναι για να παιχτει κανα δυο φορες στην Αφρικανα κ στο Jazz Point{υπαρχει ακομα αυτο?}

Θεωρω οτι αυτη η ιδεα ειναι καθαρα φεστιβαλικη τοσο για Ελλαδα οσο κ για εξωτερικο.

Τις θερμοτερες ευχες μου να σκισετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου