Προς το περιεχόμενο

'Εχετε μετανοιώσει ποτέ που πουλήσατε ένα όργανο;


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα αυτο κ σας θυμηθηκα.

 

Έχετε μετανοιώσει ποτέ που πουλήσατε ένα οργανο /κομμάτι του εξοπλισμου σας?

 

Γενικά εγω δεν ειμαι πολυ των πωλησεων αλλα καποια στιγμη οταν γυρισα απο Κων.πολη κ ειχα μολις ειχα αγορασει 2 Jazz ride - ειχα στην κατοχη μου ενα Ziildjian K 20 inc Brilliant αγορασμενο απο Αμερικη.

Ενα πιατο που ειχα στην κατοχη για πανω απο 25 χρονια κ το εβρισκα πλεον πολυ rock για τα γουστα μου..

Εκανα την μαλακια κ το πουλησα...

Ακομα κ σημερα το μετανοιωνω....

Η πλακα ειναι οτι το παλικαρι που μου το αγορασε μου ειπε...

"εισαι σιγουρος οτι θες να το πουλησεις...γιατι κ εγω το ειχα κ το πουλησα κ το μετανοιωσα,..."....

Μακαρι να τον ειχα ακουσει.

 

22 K Custom1.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το εχω παθει!!!!!και μια και δυο και τρεις φορες. Και το κακο ειναι οτι δεν εβαλα κ μυαλο.

 

Πουλησα 2 φορες τελε πιστευοντας οτι δεν την χρειαζομαι.Τελικα ξαναπηρα.

 

Πουλησα αγαπημενη στρατ που με κοπο κ €€€ εφτιαξα απο κομματια κμεσα στο μηνα αρχισα να βλαστημαω. Φυσικα παλι με οικονομικο κοστος την ξαναεφτιαξα.

 

Πουλησα αναριθμητα πεταλια επειδη δεν μου εκαναν (στην πλειονοτητα των περιπτωσεων ημουν απλα ανωριμος ωστε να καταλαβω πως δουλευουν σωστα). Ξαναγοραστηκαν καποια κ εκτιμηθηκαν.

 

Πολυ ακριβο χομπυ η μουσικη, εν αντιθεσει με τις πεποιθησεις.....

 

  • Like 2

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν μετάνοιωσα για τίποτα που έχω πουλήσει.

 

Τα πιο πολλά ήταν δουλεμένα μηχανήματα από live με πολλές ώρες και μικροπροβλήματα άρα δεν είχε νόημα να τα κρατήσω οπότε φύγανε και πιάσανε και τόπο τα λεφτά για καινούργιο εξοπλισμό. Κάποια σχετικά καινούργια δεν μου κάνανε πλέον και γιαυτό αντικαταστάθηκαν.

 

Σε synth/drumachine κτλ υπάρχει θέμα συντήρησης αν δεν κρατηθούν για συλλεκτικούς λόγους και όσο δουλεύονται λαίβ τόσο φθείρονται.

  • Like 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

 

Πουλησα 2 φορες τελε πιστευοντας οτι δεν την χρειαζομαι.Τελικα ξαναπηρα.

 

 

I bought 3 φορες τελε πιστευοντας οτι την χρειαζομαι.Τελικα  den ξαναπηρα.

  • Like 1
  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Nestoras είπε

I bought 3 φορες τελε πιστευοντας οτι την χρειαζομαι.Τελικα  den ξαναπηρα.

 

Στον SF το ειπες;

  • Χαχα 3

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι εναντίον των αγοραπωλησιών. Τις κάνω σπανιότατα και μόνο όταν πραγματικά το χρειάζομαι. Βασικά κρατάω τα πάντα ακόμα κι αν δεν τα χρησιμοποιώ. Φυσικά αυτό έχει το κόστος του στους αποθηκευτικούς χώρους του σπιτιού αλλά έχω γλιτώσει και την μετάνοια. 

 

Για το μόνο που μετανιώνω είναι για ανθρώπους που είτε τους φέρθηκα καλά ενώ δεν έπρεπε είτε τους φέρθηκα άσχημα και δε ζήτησα ποτέ συγγνώμη.

  • Like 3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μια squier vm strat ανταλλαξα (μαζι με αλλα) με mex tele, και ενα μηνα μετα πηγα και αγορασα την ιδια σε αλλο χρωμα...

 

Γενικως, δεν πουλαω κατι εαν δεν ειμαι σιγουρος οτι δεν θαντο χρειαστω ποτε. Και επειδη μοδα ειναι και γυριζει, ξερω οτι καποια στιγμη θα το χρειαστω, οποτε δεν προκειται να το πουλησω. Ανταλλαγη με κατι που θελω περισσοτερο, οκ.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to 'Εχετε μετανοιώσει ποτέ που πουλήσατε ένα όργανο;
  • Guru

Πετάλια ενισχυτές κιθάρες. Όλες αγοράστηκαν πουλήθηκαν-χαρίστηκαν χωρίς ενοχές και χωρίς μετάνοιες. Το μόνο ίσως που με χαλάει, είναι ένα RAT usa που το έδωσα  πριν μερικά χρόνια (και το είχα πάρει από συνφορουμίτη που μου το θύμισε πρόσφατα). Αυτό επειδή τις προάλλες ψιλοξελιγώθηκα με κάτι rat που άκουγα στο tube και με έπιασε ένα craving. Kι επειδή το βλέπω να κυκλοφορεί στα 150Ε μεταχειρισμένο (ενώ το είχα πάρει 50)

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Jazzjoker said:

Βασικά κρατάω τα πάντα ακόμα κι αν δεν τα χρησιμοποιώ. Φυσικά αυτό έχει το κόστος του στους αποθηκευτικούς χώρους του σπιτιού αλλά έχω γλιτώσει και την μετάνοια. 

 

 

Ακριβώς έτσι λειτουργώ κι εγώ.

Έχω πουλήσει μόνο αυτά που δεν μπορούσα (οικονομικά) να κρατήσω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου