Προς το περιεχόμενο

'Εχετε μετανοιώσει ποτέ που πουλήσατε ένα όργανο;


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και... εμψυχα εργαλεια να ειναι, ολα εχουν την τιμη τους και φευγουν χωρις δευτερη σκεψη.

 

Εδω πουλησε ο gary moore την greeny...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα ένα μεγάλο μέρος της 10ετίας του 2000 - τότε που δέναμε τα σκυλιά με χρυσά κουτάλια και τρώγαμε με λουκάνικα (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων) - αγοράζοντας ντραμς που δεν χρειαζόμουν αλλά ήθελα.

 

Πέρασα ένα μεγάλο μεγάλο μέρος της δεκαετίας του 2010 - τότε που αφήναμε τα σκυλιά ελεύθερα in the wild γιατί δεν είχαμε να τα ταΐσουμε - πουλώντας ντραμς που δεν χρειαζόμουν αλλά ήθελα.

 

Δεν μετάνιωσα ακριβώς που τα σούταρα γιατί ήταν ή τα ντραμς ή το σπίτι μου. Και αν δεν έχετε δοκιμάσει να μείνετε μέσα σε ντράμσετ, μπορώ να σας βεβαιώσω ότι είναι λίγο στριμόκωλα.

 

Παρά τα παραπάνω, ειδικά αυτά εδώ τα δύο μου λείπουν, ω πόσο μου λείπουν...

 

  

pr54.jpg

 

NC_01a.jpg

Επεξεργασμένο από Haris
  • Λυπάμαι 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Haris είπε

Πέρασα ένα μεγάλο μέρος της 10ετίας του 2000 - τότε που δέναμε τα σκυλιά με χρυσά κουτάλια και τρώγαμε με λουκάνικα (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων) - αγοράζοντας ντραμς που δεν χρειαζόμουν αλλά ήθελα.

 

Πέρασα ένα μεγάλο μεγάλο μέρος της δεκαετίας του 2010 - τότε που αφήναμε τα σκυλιά ελεύθερα in the wild γιατί δεν είχαμε να τα ταΐσουμε - πουλώντας ντραμς που δεν χρειαζόμουν αλλά ήθελα.

 

Δεν μετάνιωσα ακριβώς που τα σούταρα γιατί ήταν ή τα ντραμς ή το σπίτι μου. Και αν δεν έχετε δοκιμάσει να μείνετε μέσα σε ντράμσετ, μπορώ να σας βεβαιώσω ότι είναι λίγο στριμόκωλα.

 

Παρά τα παραπάνω, ειδικά αυτά εδώ μου λείπουν, ω πόσο μου λείπουν...

 

  

pr54.jpg

 

NC_01a.jpg

 

 

ΟΧΙ το N&C !!!!!

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leon7pap είπε

Εχω στείλει 3 κιθάρες ως τώρα και εναν ενισχυτη.Στη μια περιπτωση έφυγε ενας marshall valvestate 8080 ανταλλαγή με μια boss gt 100 καινουρια και στις περιπτωσεις των κιθαρωνΕ πωλήθηκαν και τα μετρητά πήγανε για αγορα αλλων κιθαρωνΕ... ανώτερωνΕ! Σε καμια περιπτωση δε μετάνιωσα που τις εστειλα καθώς για τον χ ψ λογο η καθεμία ΔΕΝ έβγαιναν ποτε απο το Σταντ. Οποτε απλα υπηρχαν παλιωναν και μάζευαν σκόνη... Καμια χρηση. Αν εξαιρέσεις οτι  εχει συναισθηματική αξία... Ολα τα αλλα πωλούνται (στη σωστη τιμή...) Αψυχα εργαλεία ειναι.. 

συμφωνοι ...Αψυχα εργαλεια ειναι,  με συγκεκριμενο ηχο ομως. 

Ο λογος που εγω μετανοιωσα που εδωσα αυτο το πιατινι ειναι γιατι ενω δεν χρησιμοποιουσα πλεον τον συγκεκριμενο ηχο...αποφασισα οτι δεν τον ηθελα στο οπλοστασιο μου..

Αυτο ηταν ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.

Σαν επαγγελματιας , ενα πιατο που σε εχει συντροφευσει 25 χρονια..εχει παιξει απο ροκ σε Jazz σε φανκ , λατιν , πιστα , studio - τα παντα..δεν το δινεις τοσο ελαφρα την καρδιαν..

Κατ εμε ενα τοσο ευελικτο πιατο επρεπε να το κρατησω σε ενα ντουλαπι κ ας πιανει σκονη.

Ποτε δεν ξερεις.

Επειδη σημερα θελω καθαροαιμους Jazz ηχους δεν σημαινει οτι αυριο δεν μπορει να μου τυχει μια πιο mainstream δουλεια.

Aν εχεις χρονο δες αυτον.

 

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

Και... εμψυχα εργαλεια να ειναι, ολα εχουν την τιμη τους και φευγουν χωρις δευτερη σκεψη.

 

Εδω πουλησε ο gary moore την greeny...

Ουτε σε αυτο συμφωνω.

Το σετ απο τα πιατινια που εχω αυτη τη στιγμη  αποτελειται απο 4 διαφορετικες εταιρειες..

ειναι διαλεγμενα ενα προς ενα απο τα χερακια μου  κ για μενα εχουν ανεκτιμητη αξια.

Ακομα κ αν μια εταιρεια μου προσεφερε endorsement..με την καμια δεν θα μπορουσε να μου προσφερει το φασμα των ηχων που εχω  αυτη τη στιγμη.

Αυτο επαθε κ ο Scott.

Πουλησε το αγαπημενο του Federa επειδη μια εταιρεια του εδωσε endorsement.

30 λεπτά πριν, Haris είπε

Άσε, μεγάλη πίκρα...

δεν το δινεις αυτο το ταμπουρο φιλε..

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Haris είπε

Άσε, μεγάλη πίκρα...

 

Πως γινεται να μην ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ενα 5αρι N&C? :classic_sad:

Εμεις εχουμε και 5αρι & 7αρι και θελουμε και 8αρι και Picollo ...

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagelism είπε

 

Σαν επαγγελματιας , ενα πιατο που σε εχει συντροφευσει 25 χρονια..εχει παιξει απο ροκ σε Jazz σε φανκ , λατιν , πιστα , studio - τα παντα..δεν το δινεις τοσο ελαφρα την καρδίαν

 

Ε ναι συμφωνω αλλα εδω παιζει ρολο και το συναίσθημα που είπα πιο πριν.25 χρονια ειναι αυτα! Οι κιθάρες που πουλησα ηταν καλύτερες απο καποιες που εχω ακομα στην κατοχή μου αλλα δεν σήμαιναν τιποτα για μένα. Δεν τις είχα συνδέσει με ΚΑΜΙΑ στιγμη. Αντίθετα η αγαπημένη μου squier affinity του 1995 δεν πωλείται για κανένα λογο!    🙂

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vagelism said:

 

Ουτε σε αυτο συμφωνω.

Το σετ απο τα πιατινια που εχω αυτη τη στιγμη  αποτελειται απο 4 διαφορετικες εταιρειες..

ειναι διαλεγμενα ενα προς ενα απο τα χερακια μου  κ για μενα εχουν ανεκτιμητη αξια.

 

 

30000€ αρκουν για να τα δωσεις?

60000€?

600000€?

 

Αυτο εννοω οτι ολα εχουν την τιμη τους. Ειναι καπως γενικο και αοριστο, αλλα ισχυει.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

30000€ αρκουν για να τα δωσεις?

60000€?

600000€?

 

Αυτο εννοω οτι ολα εχουν την τιμη τους. Ειναι καπως γενικο και αοριστο, αλλα ισχυει.

Kοιτα...αν καποιος μου εδινε 600 χιλιαρικα για κατι που κοστιζει δυομιση χιλιαρικα μαξ..θα τα επαιρνα..κ απλα θα πηγαινα να ξαναγορασω τα ιδια.😁😁😁😁

Οτι παιζω αυτη τη στιγμη υπαρχει ακομα στο εμποριο.

 

Οταν εγραψα οτι τα πιατα μου εχουν αξια ανεκτιμητη δεν εχει να κανει τοσο με χρηματικη αξια..οσο με το ποσο ικανοποιημενο με αφηνουν με τον ηχο τους.

Και ναι οι τιμες που δινεις δεν ανηκουν στην σφαιρα του γενικου κ αοριστου αλλα στην σφαιρα του υπερφυσικου.

Για να δωσω πιο ρεαλιστικες τιμες..

με 5 χιλιαρικα οχι δεν θα τα δινα.

Ουτε καν κ με 10.

 

με 30 θα το σκεφτομουν.,μιας κ  30 χιλιαρικα  μου πληρωνουν εισιτηριο να επισκεφτω τα εργοστασια της Ziildjian της Sabian της Ιstanbul και της Bosphorus απο την αρχη κ να μου φτιαξουν οτι θελω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω με το "ανεκτιμητη αξια". Και το αμαξι μου εχει ανεκτιμητη αξια διοτι με ικανοποιει πληρως. Αλλα, για την καταλληλη τιμη, εφυγε χθες.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου