Προς το περιεχόμενο

Clips με μια δεύτερη ματιά...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, npap said:

Δημήτρη ναι κι αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον... η δεύτερη υβριδική ματιά του ίδιου του δημιουργού...  θα το επισπεύσω να σου στείλω τα τύμπανα...

 

ήδη έχω κάνει μια δοκιμή βάζοντας μαζί όλο το δικό σου και το δικό μου χωρίς τύμπανα και μου ακούγεται ενδιαφέρον. Φυσικά είναι παντελώς λάθος σαν πρακτικη, αλλά όταν έρθουν τα σκέτα τύμπανα θα το ξαναδώ.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

namaste πάλι εδώ...

μια και δεν βλέπω ενδιαφέρον και από άλλους (και στεναχωριέμαι τα μάλα 😥), συνεχίζω μόνος κι έρημος να ρίχνω "δεύτερες ματιές"... αυτή τη φορά σε ένα κομμάτι που ανέβασε πρόσφατα ο (πάντα καλή τη πίστει συνήθης ύποπτος για παρόμοια εγχειρήματα μου) Σπύρος (Jazzjoker)...

 

 

 

 

 

 

  • Like 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μου έστειλε ο Νίκος τα τύμπανα ξεχωριστά, σας παρουσιάζω εδώ την έκδοση 5.0, που περιλαμβάνει τα τύμπανα όπως τα μιξάρισε ο ίδιος από την ηχογράφηση του 2012 και εγώ πρόσθεσα από τις προηγούμενες δικές μου μίξεις τα υπόλοιπα όργανα.

Για την ιστορία τα τύμπανα τα παίζει ο Σωτήρης Αναδολής, το μπάσο ο Δημήτρης Γουμπερίτσης και τα πλήκτρα δεξιά ο Ντάνης Τραγόπουλος. Σε εκείνη την ηχογράφηση του 2012 εγώ παίζω την lead που ακούγεται στο αριστερό. Όλα τα υπόλοιπα τα πρόσθεσα πέρσι.

Τώρα ...γιατί γίνεται αυτό...το είπαμε πάνω κάτω και οι δυό πιό πάνω.

Θεωρώ ότι τα τύμπανα δεν θα μπορούσαν ποτέ να γίνουν καλύτερα, όμως η γενική ισορροπία των υπόλοιπων οργάνων που είχα πάντα στο μυαλό μου χρόνια τώρα για το κομμάτι αυτό ήταν κάτι που δεν μπορούσα με κανέναν τρόπο να μεταφέρω στον Νίκο ώστε να τα μιξάρει κατάλληλα. Ετσι κατέληξα στην έκδοση αυτή που με καλύπτει απόλυτα από άποψης τυμπάνων και συνθετικά εκτελεστικά είναι τόσο κοντά σ αυτό που θέλω όσο μου επιτρέπουν οι ηχοληπτικές γνώσεις μου.

Αφησα στο soundcloud και την έκδοση 4.0, για όποιους επιθυμούν και έχουν διάθεση για συγκρίσεις μ αυτήν και την έκδοση του Νίκου.

 

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου