Προς το περιεχόμενο

Μαγαζί στην Αθήνα για τα πίσω ξύλα Princeton reverb ενισχυτη?


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Γεια χαρα. Εχω εναν παλιο Princeton reverb που τον ειχα παρει χωρις τα πισω ξυλινα καπακια του. Ξερει κανεις καποιο μαγαζι αθηνα κεντρο πχ η προς καλλιθεα που να μπορω να φτιαξω τα πισω? Απλα χρειαζομαι να μετρησουν ακριβως τις διαστασεις και δυο σανιδες νοβοπαν (μια και νοβοπαν ειχαν και οι αυθεντικοι), και αν βρω και λιγο μαυρο tolex ακομα καλυτερα! 🙂

 

στις δυο φωτο ειναι ο ενισχυτης και στην τελευταια πως πρεπει να ειναι το πισω μερος.. 🙂

 

 

IMG_20190829_120425.jpg

IMG_20190829_120410.jpg

Silverface-Princeton-Reverb-Back.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Στείλε μου τον ενισχυτή να τον μετρήσω. Το μέτρημα διαρκεί 3 μήνες περίπου.😀

Οn topic, νομίζω κόντρα πλακέ σημύδας είναι το vintage correct, στα 6mm πάχος. Σε τέτοια μεγέθη λογικά μπορεί να βρεις και σε είδη arts/crafts/αγιογραφίας. Λογικά και νοβοπαν κάνει, το οποίο ίσως βρεις σε μαραγκό, τόσο μικρό κομμάτι. Είναι κατά πολύ, λιγότερο ανθεκτικό από το κοντρα πλακέ. Για tolex βλέπεις σε κάποιον έμπορο δερμάτων/πλαστικών ή αν έχει κανα ρετάλι κάποιος τεχνικός ενισχυτών. Δυστυχώς πριν από λίγο καιρό μετακόμισε από απέναντί μου ο δερματάς που υπήρχε, θα μπορούσα να σου στείλω ένα κομμάτι.

  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν τα φτιάχνεις μόνος σου; Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο νομίζεις. Ένα μέτρο, ένα χαρτί, ένα μολύβι και ένα τρυπάνι θα χρειαστείς. Ξυλεία μπορείς να βρεις σε πολλά μαγαζιά με εργαλεία. Θα σου βγει πολύ φθηνότερα και θα αισθανθείς ωραία που θα τα καταφέρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου