Προς το περιεχόμενο

Το εξώφυλλο από το νέο album μου.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
8 minutes ago, yameth said:

Ωχχχ... κατάλαβα. Πρόσεξε γιατί, φίλος το ξεκίνησε πριν 20 χρόνια με προδιαγραφές κι ακόμα δεν έχει παίξει μέσα. Είναι μεγάλο το ταξίδι στην Ιθάκη.

Έτσι είναι. Όπως τα λες.....και όπως τσ κανε ο φίλος σου.

Κάποιος θα μπορούσε να πει "αν το ηθελες πολυ θα το έκανες ".Θα είχε δικιο εν μέρει. Διότι το θελω μεν πολύ, σλλα μσζι με αυτό θελω και αλλα δέκα. ..στον ιδιο βαθμό. Και πιο πολύ απ"ολα θελω να μην πιεζομαι : 😛 .Vicious cycle. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

Γιάννη το σκεφτηκα πολλές φορες.Ειναι ψυχολογικό. Πιστεύω πως εχω μουσικη μεσα μου.Αν θες με πιστεύεις.. . θελω ανανέωση χώρου. Μετα απο 22 χρονια....αν δεν κανω το στούντιο οπου/όπως το θέλω. ...δύσκολα θα στρωθώ. 

Άλφον, μην μας τάζεις άλμπουμ και μετά μας αφήνεις με μία φωτογραφία, όσο καλή κι αν είναι (είναι παρεμπιπτόντως).

Σαν να μας λες 'ελάτε κερνάω πιτόγυρα' και να μας δίνεις μόνο τις πίτες, κι αυτές αλάδωτες και άψητες. 😀

 

Βήτον, έχει απόλυτο δίκιο ο αγαπητός admin. Καλοί οι ψυχαναγκασμοί και οι τελειομανίες - προσωπικά έχω δεκάδες, ειδικά απ' τους πρώτους - αλλά κάποια στιγμή πρέπει να κάνουμε και καμια δουλειά.

 

Γάμον, η έλλειψη του 'τέλειου' στούντιο δεν σε εμποδίζει να αρχίσεις να γράφεις κομμάτια. Κερδίζεις χρόνο, αποκτάς κίνητρο για να φτιάξεις το χώρο και - έξτρα μπόνους - ανεβάζεις εδώ τα ντέμο για να τα ακούμε και να σου λέμε τι θα κάναμε εμείς διαφορετικά, μέχρι να μας σιχτηρίσεις! :classic_laugh: 

  • Χαχα 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
29 λεπτά πριν, LK είπε

Έτσι είναι. Όπως τα λες.....και όπως τσ κανε ο φίλος σου.

Κάποιος θα μπορούσε να πει "αν το ηθελες πολυ θα το έκανες ".Θα είχε δικιο εν μέρει. Διότι το θελω μεν πολύ, σλλα μσζι με αυτό θελω και αλλα δέκα. ..στον ιδιο βαθμό. Και πιο πολύ απ"ολα θελω να μην πιεζομαι : 😛 .Vicious cycle. 

Όταν έχεις πολλά ενδιαφέροντα, αυτό είναι μεγάλη αλήθεια.

Και το χειρότερο... ζηλεύεις τα κορυφαία εργαλεία που έχει αυτός που ασχολείται μόνο με ένα θέμα, ενω εσυ αναγκάζεσαι στην σχέση τιμής / απόδοσης και είσαι πάντα... τυρί.🤣 Στον μέσο όρο δηλαδή.

 

Προσωπικό παράδειγμα : Μοτοσυκλέτες (street και πίστα), φωτογραφία, κιθάρες, recording, Hi-Fi, Windsurf,  αυτοκίνητο.

Τρέχα βρες χρόνο και χρήμα.

  • Χαχα 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παω εγώ στο Λάκη με το καινούργιο μου μαγνητόφωνο και θα τον ηχογραφήσω με vintage ατμόσφαιρα

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 minutes ago, yameth said:

Όταν έχεις πολλά ενδιαφέροντα, αυτό είναι μεγάλη αλήθεια.

Και το χειρότερο... ζηλεύεις τα κορυφαία εργαλεία που έχει αυτός που ασχολείται μόνο με ένα θέμα, ενω εσυ αναγκάζεσαι στην σχέση τιμής / απόδοσης και είσαι πάντα... τυρί.🤣 Στον μέσο όρο δηλαδή.

 

Προσωπικό παράδειγμα : Μοτοσυκλέτες (street και πίστα), φωτογραφία, κιθάρες, recording, Hi-Fi, Windsurf,  αυτοκίνητο.

Τρέχα βρες χρόνο και χρήμα.

Γιάννη. ...με το που πιάνω την κιθαρα,λεω μμμμ δενν παιζω ντραμς....και με το που κάθομαι λεω ....δεν βγαζω καλλίτερα μια φωτο με το μπάσο. Και με το που πιανω την φωτογραφικη μηχανη λεω ....δεν βγαζω καλλιτερα καμια φωτο με κανα vintage car..με κανα σταυρωτο κοστουμακι...και εκει που δοδοκιμαζα γραβατες περαεσε η μερα και δεν εκανα τίποτα. 😛

Η μονομανία ειναι το μονο συστατικο της επιτυχιας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, dimsonic said:

Θα παω εγώ στο Λάκη με το καινούργιο μου μαγνητόφωνο και θα τον ηχογραφήσω με vintage ατμόσφαιρα

 

 

μιά κι έξω, no overdubs !

spacer.png

εργαλείο λέμε....

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τέσσερα άλμπουμ έτοιμα, βάζεις τα εξώφυλλα να κονομησουμε;

 

🙂

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, LK said:

Να πω την αλήθεια, δεν είχα κανένα σκοπό να ηχογραφήσω νέο album.😛

Η φώτο .αρκεί να μοιάζει με John Cougar Mellencamp 😛😁

 

 

Εννοειται οτι μοιαζει με Κουγκαρ και ειναι και γ...μω.

Κανε ενα μινι LP με 4 κομματια,δε θες παραπανω,ας ειναι και επανεκτελεσεις παλαιοτερων σου.

Θα γουσταρουμε.

Διοτι τελικα το μισο του καλου δισκου εναι το εξωφυλλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderator

Eιμαι σε καλό δρόμο....βρηκα και το οπισθοφυλλο 😛

Back.jpg

Untitled-1.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου