Προς το περιεχόμενο

Τα 10 καλλίτερα Δωρεάν Video Editing Softwares για το 2019


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Προσωπικά ειμαι του sony vegas pro παιδί, αλλά για όποιον ενδιοαφέρεται για ΔΩΡΕΑΝ video editing software, ας δει αυτά:

 

  1. Lightworks

  2. Shotcut

  3. iMovie

  4. HitFilm Express

  5. VSDC Free Video Editor

  6. DaVinci Resolve

  7. VideoPad

  8. Openshot

  9. Blender

  10. Avidemux

  11. Bonus: Wix Video Maker

https://www.wix.com/blog/photography/2019/09/03/free-video-editing-software/?fbclid=IwAR0PteyOdhivTwXvAx3116WdMQbbdhrCWKbvQ8u23LVSJD5O179oPrXStH0

  • Like 3
  • Ευχαριστώ 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • LK changed the title to Τα 10 καλλίτερα Video Editing Software για το 2019

εχω αγοράσει και δουλεύω το 7. χωρίς βέβαια να είμαι και φανατικός του είδους. Όταν θέλω να κάνω κάτι το κάνω.

Δεν μπήκα στα βαθειά ποτέ.

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισα πρόσφατα να χρησιμοποιώ το "VSDC Free Video Editor" και μετά έγινα συνδρομητής για 1 χρόνο (21,80€) για να έχω τα extra features (κυρίως το video stabilizer). Πάντως η δωρεάν έκδοση έχει πρακτικά όλα τα σημαντικά features της πληρωμένης.

Εξαιρετικός editor με μεγάλες δυνατότητες. Θέλει κάποιο χρόνο να τον μάθεις βέβαια, αλλά όχι τραγικά πράγματα..

Δεν έχω βρει κάτι που να χρειάζομαι και να μην το κάνει..

 

Το VideoPad το ξέρω λόγω του WavePad αλλά δεν με κάλυπτε τόσο πολύ..

Το WavePad το χρησιμοποιώ συχνά για γρήγορη επεξεργασία ήχου αλλά εκτός στούντιο..

Επεξεργασμένο από John Tzinieris
  • Like 1

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
5 λεπτά πριν, panorios είπε

Το γεγονός ότι το DaVinci Resolve είναι δωρεάν είναι σκάνδαλο.

Μην είσαι τόσο σίγουρος... εγω για πρώτη φορά δεν εχω καταφέρει να εγκαταστήσω πρόγραμμα σε υπολογιστή μετα απο μια δεκαετία και βάλε. Κι αυτό ήταν το DaVinci Resolve.

3 φορές το κατεβασα μηπως ειχε πρόβλημα το αρχείο.

4 φορές το εγκατεστησα - απεγκατέστησα χωρίς ποτέ να ξεκινήσει. Σε Win10 Pro 64bit.

Νισάφι πια!

 

Κι επειδή ήμουν φαν του Acid και ήξερα τον τρόπο λειτουργίας του, πήρα το Vegas.

Παράλληλα όμως έχω αγοράσει νωρίτερα τα Cyberlink Powerdirector και Movavi Video Editor. Καλά για casual βίντεο αλλά όχι για να συγχρονίζεις ήχο με ακρίβεια.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LK είπε

Προσωπικά ειμαι του sony vegas pro παιδί...

 

Με απογοήτευσες οικτρά. Άλλα περίμενα εγώ από σένα. :classic_laugh:

 

analogue%2520edit%2520system.jpg

  • Χαχα 2

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, yameth είπε

Μην είσαι τόσο σίγουρος... εγω για πρώτη φορά δεν εχω καταφέρει να εγκαταστήσω πρόγραμμα σε υπολογιστή μετα απο μια δεκαετία και βάλε. Κι αυτό ήταν το DaVinci Resolve.

3 φορές το κατεβασα μηπως ειχε πρόβλημα το αρχείο.

4 φορές το εγκατεστησα - απεγκατέστησα χωρίς ποτέ να ξεκινήσει. Σε Win10 Pro 64bit.

Νισάφι πια!

 

 

Τι να πω, σε 3 μηχανήματα το έχω. Μου το πρότειναν από μια εταιρεία παραγωγής ταινιών που κάνουν εφέ για ταινίες του Χόλιγουντ. Το έχω συζητήσει με 3 φίλους σκηνοθέτες και όλοι συμφωνούν ότι είναι το καλύτερο και εμένα του ταπεινού φουκαρά που κάνει βιντεάκια για το ίνσταγκραμ μου δουλεύει άψογα. 

Δεν είναι για όλους, αλλά εάν κάνει κανείς color grading και δουλεύει με blackmagic raw ή κάποιο log αρχείο έχει πολλές δυνατότητες που λείπουν από το premiere.

Θα σου πρότεινα να τρέξεις αυτό αφού πρώτα απεγκαταστήσεις το resolve και να κάνεις άλλη μια προσπάθεια.

https://support.microsoft.com/en-us/help/17588/windows-fix-problems-that-block-programs-being-installed-or-removed

 

ή συνεχίζεις με αυτά που έχεις και γλυτώνεις την φασαρία 🙂 Περισσότερο το βάζω για αρχειακούς λόγους, για όσους έχουν προβλήματα με εγκαταστάσεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για τη λίστα. Η λέξη ΔΩΡΕΑΝ θα έπρεπε να είναι στο τίτλο.

Παρεμπιπτόντως, δωρεάν είναι και η έκδοση FIRST του AVID Media Composer (έβγαλαν και ProTools First)!

 

Το Resolve, σε mac (mojave), εγκαταστάθηκε και τρέχει απροβλημάτιστα. Όντως είναι φοβερό το τι σου προσφέρει, ειδικά για color grading. Για μοντάζ, δε με έχει πείσει ακόμα.

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σωστο. Αν χώραει θα το βαλω.   αυριο το "δωρεαν".Απο το.κινητο δεν μπόρεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • LK changed the title to Τα 10 καλλίτερα Δωρεάν Video Editing Softwares για το 2019

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου