Προς το περιεχόμενο

ngd:prs se bernie marsden


yannisp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω και λιγες ωρες ειμαι κατοχος αυτης της κιθαρας.η πρωτη εντυπωση ειναι οτι προκειται για μια καλοφτιαγμενη κιθαρα που τη φορας και απλα παιζεις.ειναι απο τις λιγες φορες που μου εκατσε τοσο καλα στα χερια μια κιθαρα.ηχητικα,απο το ελαχιστο που επαιξα, προκειται για μια "ροκαδικη" κιθαρα που ζει κ αναπνεει με τον ενισχυτη στο 10+!!!!και σε παει απο χαλαρο τζαζ neck ηχο σε μπαρουτοκαπνισμενο blues-rock μονο με χρηση του  volume της.ανεβαζω και φωτο ενδεικτικες και ισως καποια στιγμη και καποιο κλιπ.

IMG_20190916_142953.jpg

IMG_20190916_143000.jpg

IMG_20190916_143021.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ομορφο κιθαρονι!!! Θα το χτυπουσα χαλαρα!!

Οι μαγνητες, εαν μοιαζουν με τους 85/15s (ή αν ειναι και οι ιδιοι), θα ειναι εκπλητικοι σε καθαρα και βρωμικα.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Τι ομορφο κιθαρονι!!! Θα το χτυπουσα χαλαρα!!

Οι μαγνητες, εαν μοιαζουν με τους 85/15s (ή αν ειναι και οι ιδιοι), θα ειναι εκπλητικοι σε καθαρα και βρωμικα.

εχω την εντυπωση οτι ειναι οι se245 δεν εχω βρει πολλες πληροφοριες..προς το medium output θα τους ελεγα και μαλλον πιο mid-focused απο τους 85/15s(με καθε επιφυλαξη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 85/15 οντως δεν εχουν μεσαια.

 

Τη 245 την εχω βαλει καιρο στο ματι. Πραγματικα πανεμορφη σε ολες τις εκδοσεις.

Και τιμια τιμη.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις σημερα επαιξα  για πρωτη φορα πανω απο 1 ωρα.και βαζω ενα κλιπακι(ταυτοχρονα κανω και πρακτικη στην εγγραφη ηχου-βιντεο!!!)...πιο πολυ noodling θα το ελεγα..επελεξα ενα smooth jazzoblues backing track αφου στο νετ μονο γκαζωμενα κλιπακια υπαρχουν(και στην τελικη ο bernie τα καταφερνει καλυτερα 😀)η πρωτη εντυπωση παντως ειναι πολυ καλη..αυτο που σκεφτομαι να αλλαξω ειναι οι χορδες (10-46 φοραει)θα παω η σε 9αρες η σε 10-38(ειμαι κ εγω φαν του συγκεκριμενου αμφιλεγομενου σετ) κ ενα κυκλωμα treble bleed.εδω ειναι η κιθαρα καρφι σε μια κεφαλη 45watt sarris custom menhir valve head(εξαιρετικο μηχανημα) με το volume στο 5-6 με attenuator.το volume της κιθαρας παιζει απο το 8 εως το 10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου