Προς το περιεχόμενο

Παραπλανητικά mail στις αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Επειδή έχουν πονηρέψει οι απατεώνες νομίζω πως βρίσκουν τα email των μελών ως εξής:

  1. Γράφεται ως μέλος με διεύθυνση email Χ.
  2. Δεν κάνει καμμια επαφή μέσω του Noiz αλλά έτσι μπορεί να βλέπει σε κάθε αγγελία τα στοιχεία επικοινωνίας του πωλητή.
  3. Επικοινωνεί μέσω email και όχι μέσω του Noiz με άλλη διεύθυνση αποστολέα Ψ.
  4. Ετσι ενω είναι μέλος δεν μπορούμε να βρούμε ποιος είναι μέσα στην βάση των μελών γιατι δεν αφήνει ίχνος στα μηνύματα.

Παλαιότερα οταν γραφόταν κάποιος τέτοιος έστελνε 50-100 π.μ. (οσα προλάβαινε) του στυλ "is this item for sale". Ετσι τον εντοπίζαμε αμέσως και τον διαγράφαμε. 

 

Τωρα είναι πολύ δύσκολος ο εντοπισμός του sleeper account. Υποθέτω πως αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να βρίσκει τα στοιχεία επικοινωνίας εκτός βέβαια όταν τα έχει βάλει φόρα παρτίδα μεσα στο κείμενο ο πωλητής.

 

Ψάχνουμε να βρούμε λύση αλλά δεν είναι απλό και το πρόβλημα δεν αφορά μόνο το Noiz. Οι τύποι έχουν πιάσει όλες τις σελίδες αγγελιών και βομβαρδίζουν με mail. Γι αυτό προσοχή λοιπόν, όσοι διαβάζετε. 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι θα πρέπει πριν κάποιος καν ΜΠΕΙ στο site των αγγελιών και πριν ΠΟΣΤΑΡΕΙ την αγγελία του  να υποχρεούται να γράφει σε έναν virtual πίνακα το παρακάτω κείμενο 100 φόρες:

 

ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΩ ΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΜΟΥ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ EMAIL ΑΠΟ ΜΠΑΝΑΝΙΕΣ 😂 

 

edit ΚΑΙ στα ΕΓΓΛΕΖΙΚΑ πρεπει να το γραφει

 

I DON'T SELL MY ORGANS OUTSIDE THE GREECE AND DON'T ANSWER EMAILS FROM BANANA LANDS 😂

 

& το προβλημα λυνεται αμεσα ...

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 ώρα πριν, yameth είπε

Επειδή έχουν πονηρέψει οι απατεώνες νομίζω πως βρίσκουν τα email των μελών ως εξής:

  1. Γράφεται ως μέλος με διεύθυνση email Χ.
  2. Δεν κάνει καμμια επαφή μέσω του Noiz αλλά έτσι μπορεί να βλέπει σε κάθε αγγελία τα στοιχεία επικοινωνίας του πωλητή.
  3. Επικοινωνεί μέσω email και όχι μέσω του Noiz με άλλη διεύθυνση αποστολέα Ψ.
  4. Ετσι ενω είναι μέλος δεν μπορούμε να βρούμε ποιος είναι μέσα στην βάση των μελών γιατι δεν αφήνει ίχνος στα μηνύματα.

Παλαιότερα οταν γραφόταν κάποιος τέτοιος έστελνε 50-100 π.μ. (οσα προλάβαινε) του στυλ "is this item for sale". Ετσι τον εντοπίζαμε αμέσως και τον διαγράφαμε. 

 

Τωρα είναι πολύ δύσκολος ο εντοπισμός του sleeper account. Υποθέτω πως αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να βρίσκει τα στοιχεία επικοινωνίας εκτός βέβαια όταν τα έχει βάλει φόρα παρτίδα μεσα στο κείμενο ο πωλητής.

 

Ψάχνουμε να βρούμε λύση αλλά δεν είναι απλό και το πρόβλημα δεν αφορά μόνο το Noiz. Οι τύποι έχουν πιάσει όλες τις σελίδες αγγελιών και βομβαρδίζουν με mail. Γι αυτό προσοχή λοιπόν, όσοι διαβάζετε. 

Εγώ προτείνω να μην φαίνεται το email. Όποιος θέλει να επικοινωνεί μόνο μέσω μηνυμάτων της πλατφόρμας των αγγελιών.

Τα email π.χ. θα μπορούν να χρησιμοποιούνται μόνο για θέματα ενεργοποίησης - επαλήθευσης ή επαναφοράς κωδικών με την πλατφόρμα των αγγελιών.

Επεξεργασμένο από Μανώλης Χναράκης
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απ'ότι φαίνεται, ξεκίνησε με νέο τρόπο. Σήμερα έλαβα μηνύματα μέσω του συστήματος μηνυμάτων των αγγελιών.

Όμως από τον τρόπο γραφής η ερώτηση φαίνεται ως κακή μετάφραση, σας την παραθέτω.

 

Από: john Fred, [email protected] : 27/3/2019 - 04:41

Γεια σας πωλητή Ενδιαφέρομαι για την αγορά αυτού του στοιχείου από εσάς. Το προϊόν αυτό εξακολουθεί να είναι διαθέσιμο για πωλήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, yameth είπε

Ηταν απο Lagos.

 

 

Λαγός κανονικός δηλαδή.

Δεν ΜΕ λες εκει στο Λάγος έχουν οπερΕς ? 😂

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 ώρα πριν, yameth είπε

Μπα... αυτός είναι παραδοσιακός.

Μπα... δεν με ρώτησε για παραδοσιακά αλλά για ηλεκτρονικά όργανα :classic_biggrin:

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Μανώλης Χναράκης said:

Γεια σας πωλητή Ενδιαφέρομαι για την αγορά αυτού του στοιχείου από εσάς.

 

Ορίστε, ένας ευγενικός υπήρχε να μιλάει στον πληθυντικό, και τον σουτάραμε.

Που πάει αυτός ο κόσμος.

  • Χαχα 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, fusiongtr said:

 

Ορίστε, ένας ευγενικός υπήρχε να μιλάει στον πληθυντικό, και τον σουτάραμε.

Που πάει αυτός ο κόσμος.

Στο Ελλάντα με του που σου μιλάει κάποιος στον πλυθηντικό κατευθείαν τον κοιτάς στα χέρια να δεις εαν θα προσπαθήσει να τα βάλει στην τσέπη σου.

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο john Fred μου έστειλε κι εμένα μέσω Noiz, στα Ελληνικά παρακαλώ (ας είναι καλά το google translate) τί ευγενέστατος άνθρωπος!!! Ακριβώς το ίδιο μήνυμα με του Μανώλη. Επίσης ένας Peter Thomson (εκτός Noiz αυτός) Λέω να τον τρολλάρω λέγοντας οτι το πρόλαβε ο John...

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου