Προς το περιεχόμενο

Sails of Charon - Uli Jon Roth intro solo cover


rgxinap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κάτι τέτοια βλέπω-ακούω εδώ μέσα και μια κοιτάω το τζάκι μια την Στρατ μου, έρχεται κι ο χειμώνας ρε γαμώτο.....

Επεξεργασμένο από cigaret13
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να πω ότι τις φράσεις τις έχεις, αλλά χρειάζεται λίγο μεγαλύτερη προσοχή στους χρόνους, και ίσως να είσαι περισσότερο χαλαρός με λιγότερο άγχος (μου φάνηκε λίγο αγχωμένο).

Μια εβδομάδα ακόμα χωρίς κρέας, αλλά μπορείς να τρως άνετα ψάρι, πουλερικά και αυγά.

Η προσευχή δεν σου χρειάζεται άλλο.

Με τρία πατερημά κάθε μέρα θα είσαι μπερκέτης.

 

Ωραίος!

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fusiongtrπολύ σωστός, εκει στο 1:00 ο χρόνος πήγε περίπατο, αυτο το picking του Uli πρεπει να το δουλέψω ακόμα, δίνει άψογο συγχρονισμό σε μέση προς υψηλή ταχύτητα, (δεν βοηθάει στις υψηλές ταχύτητες). Ετσι στο συγκεκριμένο lick, βιάζομαι λίγο, δεν παίζω σωστά όλα τα μέρη (τους χρόνους) της πένας, χανω και το κατεβασμα, ενω θα μπορούσα κάλιστα να κάνω ένα λεγκάτο, και να μην το πάρει είδηση κανείς.. τεσπα, έχω βγάλει κάλους τώρα 🙂 αλλά σίγουρα χρειάζεται μια βελτιωμένη έκδοση!

είμαι υπερήφανος όμως για το αργό λίκ πριν το τέλος, το οποίο το έπαιζα αίσχος, και τώρα ακούγεται μια χαρά. Οπότε μάλλον η νηστεία συνεχίζεται (για προσευχή δεν το συζητάω, είναι μόνιμη κατάστση 🙂 )

Επεξεργασμένο από rgxinap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα (λιγότερο γνωστό) κομμάτι των Scorpions με φοβερή κιθαροδουλειά από τον Uli, είναι αυτό ...

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το intrance είχε πέσει πολύ κλάμα, οι άλλοι το άκουγαν και έκλαιγαν για τα κορίτσια που δεν τους ήθελαν, και εγω έκλαιγα για τα σόλο που ιδίως τότε ήταν αδύνατο να βγάλω.

Ορε τι σόλο - χαστούκι ήταν αυτό στο ομώνυμο ?????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε μπερδέψει λίγο τα θρεντς αλλά δεν πειράζει

 

Uli μεγάλη αγάπη όταν είδα λαηβ στο Καραϊσκάκης τους Σκορπιονς και είχαν ως guest αυτόν , τον Μιχαλάκη και τον Ραρεμπελ 

 

10 χρονιά μετά έκανε 2 εμφανίσεις στην Αθήνα , στο μικρό Crow και σε γιορτή μπύρας στο ΣΕΦ . Εκπληκτικός πράος και προσιτός 

 

Μου έβγαλε κάτι spiritual αυτός ο άνθρωπος από κοντά 

 

http://youtu.be/hFOAUfkIPf8

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου